Obite ranty drzwi - Co z tym zrobić ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem drugiego Poloneza. Jest to 1,5 SLE z 1989 roku w wersji eksportowej do Danii. (Dokładny opis zamierzam zamieścić w przyszłości więc dziś tylko fotki odprysków) Stan blacharki i lakieru: - piękny połysk bez grama rdzy w 100 % oryginał. Jedyna wada, którą chciał bym szybko zrobić to obite ranty drzwi i delikatny odprysk na nosku z przodu.
Co radzicie?
Uzupełnić pędzelkiem samodzielnie, czy oddać do lakiernika, boję się jednak że zamiast zaprawek będzie chciał te drzwi malować a na to mu nie pozwolę bo lakier jest oryginał...
... a wy co sądzicie co z tym zrobić?


-------------------------

karoleski2 => karoleski22
  
 
Delikatnie popraw pędzelkiem i wystarczy. Szkoda malować drzwi o takie rzeczy. Sprawdź tylko czy nie ma rdzy w miejscach gdzie jest obite.
  
 
Dokladnie. Czasami sa mozna nawet kupic takie niby markery-korektory z farba w danym kolorze do robienia takich wlasnie zapraweczek. Chociaz mysle ze pedzelkiem jestes w stanie zrobic to lepiej. Jak sie postarasz , to po miesiacu wypolerujesz i nie bedzie widac.

[ wiadomość edytowana przez: marcij dnia 2009-04-25 21:33:52 ]
  
 
Według mnie nie ma naprawdę sensu oddawać do lakiernika. Drobnym papierem ściernym sczyścił bym tylko ciemny nalot jaki pewnie powstał w miejscach odprysków i zamalował pędzelkiem.
Najlepiej najpierw jakiś grunt, później właściwy lakier.