[MK7 1.4+lpg] Hałas ze sprzęgła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, ostatnio w moim escorcie nasilił się hałas z okolicy sprzęgła, W momencie jak nacisnę pedał sprzęgła hałas ustaje całkowicie. Teraz zastanawiam się nad wymianą sprzęgła ale doczytałem że może to być łożysko podporowe wałka sprzęgłowego.
teraz moje pytanie jak wymienić ten element, czy wystarczy zdjęcie skrzyni jak do wymiany sprzęgła czy jest to jakiś większy problem. Dodam że wymiana sprzęgła u nas w mieście kosztuje ok 300 zł robocizna i 250 zł komplet sprzęgła. Na jakie dodatkowe koszty trzeba się nastawić ?



[ wiadomość edytowana przez: adriansi dnia 2009-05-27 22:52:52 ]
  
 
jak będziesz wymieniał sprzęgło to te łozysko wymienią Ci gratis .Trzeba wyjąć skrzynie
  
 
Nie wiem czy dobrze kumam w komplecie jest

Docisk sprzęgła
Tarcza sprzęgła
Łożysko wyciskowe sprzęgła

Czy to wystarczy ?

Czy jeszcze musi być łożysko podporowe wałka sprzęgłowego. Jak to się wymienia ?

[ wiadomość edytowana przez: adriansi dnia 2009-05-26 20:35:23 ]
  
 
W zupełności.
  
 
Lozysko podporowe jak je nazywasz to jest właśnie Łożysko wyciskowe sprzęgła .
  
 
Z innego wątku :
Cytat:
szum przy puszczonym sprzegle - lozysko na walku sprzeglowym
przy wcisnietym - oporowe




Mi szumi przy puszczonym sprzęgle, jak naciskam sprzęgło PRZESTAJE szumieć, czyli łożysko wyciskowe (oporowe) jest dobre bo ono pracuje jak pedał jest wciśnięty. Już się w tym pogubiłem.




[ wiadomość edytowana przez: adriansi dnia 2009-05-26 22:02:56 ]
  
 
przed wymiana sprzegla szumialo mi jak nie byl wcisniety pedal, gdy go wciskalem ustawalo..
wymienilem caly komplet sprzegla wraz z tym lozyskiem i jest tak samo, wiec tak chyba musi byc :]

jedyne co sie zmienilo to strasznie miekki pedal..
  
 
Cytat:

przed wymiana sprzegla szumialo mi jak nie byl wcisniety pedal, gdy go wciskalem ustawalo..
wymienilem caly komplet sprzegla wraz z tym lozyskiem i jest tak samo, wiec tak chyba musi byc :]



u mnie zaczęło szumieć jakieś dwa tygodnie temu więc nie jest to normalne
  
 
moze wczesniej tego nie slyszales? w poprzednim esie mi szumialo, w tym tez szumialo i po wymianie nadal szumi.. drugi raz skrzyni sciagal nie bede - niech sobie szumi :]
  
 
Szum jest głośny i bardzo denerwujący. MK7 1996 rok
  
 
Ja mam to samo w Hondzie Mam nadzieje że po wymianie sprzęgła to ustanie A stało się tak po wysileniu sprzęgła jak holowałem inne auto..


[ wiadomość edytowana przez: Cetek71 dnia 2009-05-26 23:31:27 ]
  
 
Proszę edytować tytuł wątku -> model essa, etc.
  
 
jeśli po wymianie łożyska oporowego dalej słyszysz hałas to zanim zaczniesz rozbierać cale auto zorientuj się najpierw czy masz olej w skrzyni biegów. Głośna praca/szumy/wycie z okolicy sprzęgła może świadczyć, że niekoniecznie.
  
 
Proszę edytować tytuł wątku aby był zgodny z regulaminem, w przeciwnym razie zamykam po 24h.
  
 
to szumi skrzynia wg mnie.
  
 
kolega ma podobny objaw przy niewciśniętym sprzęgle, ale jemu nie szumi tylko wręcz terkocze. jego mechanik zdiagnozował to jako coś w skrzyni biegów, ale że niby można z tym jeżdzić. jak na razie przejechał ok 20000km.