Czy jest jakis sposob aby zalozyc uzywana instalacje gazowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podpowie mi ktos moze, czy jest jakis sposob aby zalozyc uzywana instalacje gazowa do mkV 1991r i ja jakos zalegalizowac? moze orientuje sie ktos ile to moze kosztowac? mam juz butle z papierami parownik i podstawke pod wtrysk. Weze i rurki chce nowe zalozyc. POZDRO
  
 
Jedz do jakiegos zakładu montujacego LPG, zapytaj, powinni załozyc, za mniejsza opłatą.
  
 
Cytat:
2009-05-30 08:40:55, Magik123 pisze:
Jedz do jakiegos zakładu montujacego LPG, zapytaj, powinni załozyc, za mniejsza opłatą.


zalozyc to moze i zaloza ale nie dadza Ci papierow i homolagacji na Twoje z zamontowana instalacja gazowa auto i nie wbijesz jej w dowod
  
 
No i tak właśnie przypuszczałem... to jak mozna to legalnie z używka załatwic?
  
 
Pamiętam że kiedyś kolega gazownik mi opowiadał o takim myku, musisz mieś nowa butlę i elektrozawór. Reszta może być stara czyt. używana.
  
 
Niekoniecznie. Ja się kumpla pytałem co zakłada instalacje i nie ma z tym większych problemów, kosztuje to jakieś 200 zł ale trzeba mieć papiery na instalację.
Cytat:
Pamiętam że kiedyś kolega gazownik mi opowiadał o takim myku, musisz mieś nowa butlę i elektrozawór. Reszta może być stara czyt. używana.

  
 
Cytat:
2009-05-31 10:51:11, skorpion19 pisze:
Niekoniecznie. Ja się kumpla pytałem co zakłada instalacje i nie ma z tym większych problemów, kosztuje to jakieś 200 zł ale trzeba mieć papiery na instalację.


możliwe, chyba sam zaczne kobinować za jakis czas w tym kierunku
  
 
Cytat:
2009-05-31 11:13:00, piotroski05 pisze:
możliwe, chyba sam zaczne kobinować za jakis czas w tym kierunku

Ja tak właśnie robiłem-instalację wziąłem od kumpla z essa który szedł na złom załatwiłem sobie w firmie stako dupikat homologacji i teraz tylko pozostaje iść do niego i żeby mi to załatwił
  
 
na butle mam wszystkie papiery wiec tylko ten zawor bym musial miec nowy? zalozenie instalacji to jest wydatek a na pierwszym miejscu sa dzieci a auto choc tez jest moim dzieckiem to musze je jakos tanio exploatowac a fuel drozeje!!!


[ wiadomość edytowana przez: bedzik dnia 2009-05-31 21:49:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: bedzik dnia 2009-05-31 22:06:17 ]
  
 
Wszystko zależy z którego roku masz te podzespoły i jaką mają homologacje.

Co to papierów na butle to od tego roku nie jest tak łatwo bo Dozór Techniczny chce jakieś dodatkowe opłaty
A kolegów którzy się nie znają prosze o nie wypowiadanie się w temacie
  
 
Czyli LIPA?
  
 
Oszczędności, oszczędności...
Oby tylko nie skończyło się w ten sposób: KLIK
  
 
Musisz mieć ważne papiery na butlę i reszte. A gazownik i tak ci będzie zakładał wszystkie nowe przewody i zuzyte częsci wymieni. Ja zawiozłem gazownikowi 3 instalacje z których sobie powybierał co chciał i założył
  
 
Pojedz do gazownika i zapytaj jego, on najlepiej wie czy to zrobi czy nie...
  
 
ZOSTAJE NA BENZYNCE!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
abys mial papier na butle wazny to idziesz do gazownikow i albo placisz im za montarz i dostajesz papier, albo zakaldasz sam, i placisz im 2-3 stowki za fakture i homologacje.