[MK7] RS, Przy wlaczonej klimie zalacza sie wentylator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jak w temacie. Jak tylko wlacze klime to po chwili chodzi wentylator za moment przestaje i za chwile znow i tak wkolko. Czy to normalne?

[ wiadomość edytowana przez: slawcek dnia 2009-06-02 18:44:04 ]
[ powód edycji: tytuł!!! ]
  
 
Bardzo normalne...
  
 
Po właczeniu klimy wentylator powinien pracować na 1 biegu
Z twojego opisu wynika ze chyba pracuej na 2 biegu szybko i włacza sie co kilka sekund.
Sprawdz przekaznik lub rezystor weentylatora który odpowiada za 1 wolny bieg.
  
 
Kolega Zeberko chyba zle mnie zrozumial, ale moze troche to zle sprecyzowalem. Mam na mysli wentylator na chlodnicy.
  
 
zeberko dobrze zrozumial. przy klimie owy wentylator ma dwa biegi - na pierwszym chodzi po wlaczeniu klimym, a na drugim jak potrzeba schlodzic silnik.

aha - 1 bieg przy klimie jest potrzebny raczej ciagle, ze wzgledu na to iz stojac w korku w skraplaczu ze wzgledu na temperature moze wytworzyc sie zbyt duze cisnienie i rozsadzic ktoras rurke. zreszta moze tez sie poprostu nie dac rady dobrze skroplic...


[ wiadomość edytowana przez: zenq dnia 2009-06-02 21:11:54 ]
  
 
No to z gory przepraszam za pomylka - moja wiedza w tym kierunku jest nieco ograniczona. Skoro tak to po wlaczeniu klimy wlacza mi sie czesto drugi bieg wiatraka jak by silnik sie zagrzal. Czy to tez jest normalne? Gdzie ewentualnie szukac tego rezystora czy przekaznika co odpowiada za ten pierwszy bieg?
  
 
rezystor przyczepiony do jednego z ramien wetylatora, pionowo chyba w dolnej polowie wiatraka. przekaznik jest zielony za akumulatorem

sprawdz ten rezystor najpierw, mogl sie przepalic i nie ma 1 biegu, przez co cieplo przy skraplaczy oddzialowywuje na czestsze wlaczanie sie nadmuchu dla silnika. choc i w przekazniku moglo cos zasniedziec.


[ wiadomość edytowana przez: zenq dnia 2009-06-02 21:17:14 ]
  
 
Ok dziekuje za pomoc. Jutro rano sprawdze rezystor i przekaznik i przedstawie efekty.
  
 
a ja mam odwrotnie niz piszecie 1 bieg - wolniejszy chlodzi mi "solnik"
a jak tylko wlacze klime to kreci sie na max'a.