[MK7] Brak świateł i podświetlenia kokpitu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dopadło i mnie, mam problem z elektryką

A mianowicie, przestały działać:
* światła pozycyjne
* światła z tyłu
* podświetlenie tablicy
* podświetlenie deski rozdzielczej

Problem stary jak świat, myślę sobie padł zespolony. Wymontowałem, naprawiłem, zamontowałem i nadal nic... Więc znów to samo i to jeszcze ze 3 razy aż w końcu stwierdzam że zespolony jest dobry, przewodzi po przekręceniu pokrętła od świateł, pod obciążeniem 21W żarówki też włącza i wyłącza a w samochodzie za diabła nie działa.

Co mogło zepsuć się innego, czego nie wyszperałem na forum?

  
 
bezpieczniki sprawdzałes?
  
 
Rozbierz jeszcze raz manetkę od świateł i "na rozebranym" zewrzyj blaszki, jeśli nie zadziała idź po kabelku do skrzynki. Usterka na 100% sygnalizująca brak przejścia pomiędzy blaszkami w wyłączniku światełek a skrzynką bezpieczników, bez bezpieczników jako takich.
  
 
A więc jak narazie zastosowałem rozwiązanie tymczasowe z racji tego, że sprawdziłem zespolony i jest dobry, działa poprawnie, przewodzi prąd po przekręceniu manetki i po zwarciu na krótko samych styków w manetce.
Zdjęcie poniżej przedstawia "pająka", który powoduje że światła pozycyjne zapalają się wraz z włączeniem zapłonu, światła mijania włącza się w tradycyjny sposób, czyli przekręcając manetkę zespolonego w odpowiednią pozycję.



Wykluczam w takim razie sam przełącznik zespolony, mam teraz parę dni wolnego i zamierzam, znaleźć przyczynę usterki.

Stąd moje kilka pytań, a zwłaszcza jedno bardzo ważne:

Jaka jest droga "napięcia" od akumulatora do żarówki końcowej, czyli najogólniej mówiąc potrzebuje schematu elektrycznego MK7.
Dzięki temu będę mógł po kolei eliminować poszczególne elementy i dojść w końcu do przyczyny usterki.
Ktoś wie przez które elementy przepływa napięcie? Tzn. przez jakie elementy po kolei, czyli (np. skrzynka bezp; stacyjka, zespolony, itd) i ewentualna mała podpowiedź gdzie najlepiej posprawdzać napięcia.
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2009-10-04 20:58:35 ]
  
 
przeciez sprawa jest bardzo prosta... (bylo juz milion razy o tym) zimne luty w skrzynce bezpiecznikow !!!

rozwiazanie: rozebrac przelutowac wszystko (troche roboty jest) zlozyc spowrotem

sam mialem podobny problem tylko ze u mnie wysiadly same swiatla mijania i drugi bieg dmuchawy. Po wykonanej operacji jak reka odjal...
  
 
Cytat:
2009-09-02 09:49:54, srvrserver pisze:
przeciez sprawa jest bardzo prosta... (bylo juz milion razy o tym) zimne luty w skrzynce bezpiecznikow !!! rozwiazanie: rozebrac przelutowac wszystko (troche roboty jest) zlozyc spowrotem sam mialem podobny problem tylko ze u mnie wysiadly same swiatla mijania i drugi bieg dmuchawy. Po wykonanej operacji jak reka odjal...



Tak, sprawa prosta, ale przed "ponownym" rozkładaniem skrzynki chciałem wyeliminować inne możliwe przyczyny. Generalnie skrzynka leży już na stole rozpołowiona, przyczyna niedziałającej dmuchawy została zlokalizowana, ale piny od świateł wyglądają dobrze.
No nic, zobaczymy jak sprawa będzie wyglądała po reanimacji całej skrzynki...
  
 
Poruszony problem spowodowany był nie stykającymi pinami we wtyczce do skrzynki bezpieczników.
Po przelutowaniu skrzynki wrócił z zaświatów nawiew, ale światła nie...
Kilkukrotne podwieszanie skrzynki przynioslo efekty, wyszło na jaw co nie łączy, usterka zlikwidowana.
Temat można zamknąć...