[lukas1986] Robimy na RS"a :) - Strona 15

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
@Venom, no właśnie mam mieszane uczucia co do tego esa, niby tarczo-bęben z tyłu, z przodu hample od RS'a, niby recaro, full elektryka. ale w dowodzie 1,8.

a teraz pytanie:


czy wtyczka pokazana na fotkach wyżej jest mi potrzebna?? z tej wtyczki wypiąłem wiązkę silnika.

natomiast kostka w moim 1,6



moja ma deko więcej kabelków. w dawcy jest zewnętrzny EDIS, u mnie wbudowany. czy to stąd ta różnica??
  
 
musialbym popatrzec u siebie, bo nie pamietam, ale kurde auto u lakiernika na poprawkach. jak ci sie nie spieszy to bede za tydzien u niego i ci w tedy moge powiedziec.
  
 
U mnie jest tak samo i wszytko hula. Musiałem tylko kabel od temp na deske dołożyć.
  
 
i u mnie, nawet kolory kabli pasują. Najlepiej jak masz dawcę to przełóż razem z skrzynką bezpieczników i tą wiązką. Mało zabawy a będziesz miał pewność że wsio w pariadku.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Najlepiej całą wiązkę ze skrzynką...nie będziesz się musiał bawić mapsensorem czy dwiema sondami.jak masz całego dawcę to przełóż całość 'kabli'
  
 
wytargam tą wiązke tak czy siak, jak nie będzie hulac to wtedy ja włoże

aktualizacja

wiekszy hamulec z tyłu, a czemu nie





[ wiadomość edytowana przez: lukas1986 dnia 2015-06-02 20:09:33 ]
  
 
a więc, długi weekend upłynął w garażu

w piątek sytuacja wyglądała tak, że pożegnałem 1,6




natomiast w sobotę już było tak, że przywitałem 2,0



sorka za jakość zdjęć ale te nowe telefony nie powalają optyką

zostało jeszcze trochę aby to odpalić, trzeba włożyć chłodnice, złożyć wspomaganie bo wąż z magla do pompy nie przetrwał demontażu, no i wreszcie odnowić wiązkę silnika, no i wymienić uszczelkę miski. nie wiem czy uda mi się ogarnąć to w tym tygodniu

cdn
  
 
nie spiesz się, silnik to nie problem, zrób wiązkę.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
najgorsze są kabelki do cewek, bo ten jeden jest w jakiejś gumowej osłonie...
  
 
A jak już robić kabelek od cewek to najlepiej wymienić wszystkie kabelki w wiazce silnika i niektóre wtyczki jak jest potrzeba. Po co to potem znów ruszać, lepiej raz a porządnie i zapomnieć o temacie
  
 
Cytat:
2015-06-07 23:02:47, wiesiu666 pisze:
A jak już robić kabelek od cewek to najlepiej wymienić wszystkie kabelki w wiazce silnika i niektóre wtyczki jak jest potrzeba. Po co to potem znów ruszać, lepiej raz a porządnie i zapomnieć o temacie




ile chcesz za taką usługę??
  
 
Lepszy niż jednorazowa usługa byłby tutorial ze zdjęciami.
  
 
Darek,jak byś chciał zrobić tutorial? Tu sprawa jest prosta,masz zrobić tak żeby było wszystko jak w oryginale tyle że na nowych kablach i ewentualnie wtyczkach. Tu trzeba uruchomić w sobie mechanizm kopiowania rozwiązań i użycia jak największej staranności


Posiadam takie fotki,ale w czym one mogą pomóc to nie wiem:

hosting

hosting

hosting

[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2015-06-08 08:13:11 ]
  
 
A da się kupić takie wtyczki jako nowe?
  
 
2 pinowe bez problemu na allegro, jakieś 7 zł sztuka, reszta jest łatwo rozbieralna,więc nie ma sensu zmieniać. No może problem robi jeszcze ta 3 pinowa od TPS.
  
 
na szrotach znajdziesz takie końcówki w wielu starych autach.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
To nie jest wtedy porządnie zrobiona wiazka
  
 
Cytat:
2015-06-08 17:33:34, wiesiu666 pisze:
To nie jest wtedy porządnie zrobiona wiazka



ale z braku laku ...

przerabiałem temat z wiązkami w Skorupie ...

i również w Escorcie

swoją zmęczoną można zmienić na zdecydowanie lepszą ze szrota

Ja tak dopadłem (prawie 5 lat temu) całego Essa ze złomu od dziadka, któremu TIR wyrósł na jego drodze, a Ess miał od nowości ujechane niecałe 100k

czasem można trafić perełki

wszystko zależy jaki złom ma obrót i jaki się na nim ma układ
  
 
no dobra Pany... i Panie

YouTube

sorki za jakość ale nagrywane telefonem, no i nie poskładane do końca bo do pracy trzeba też chodzić
  
 
No i mamy na forum kolejnego pseudo-RS'a...
I to w dodatku zagazowanego...