[MKV] 1.8 + GAZ 105km Problem ze wskaznikiem paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem ze wskaznikiem paliwa ponieważ gdy kupiłem mojego essiego to facet powiedział ze nie działa, znaczy działa gdy jest trochę kolo 10 L paliwa i jak jest zalany do pełna a tak to wskazuwka stoi na dole caly czas.

teraz chciałbym to naprawić ale nawet nie wiem co muszę naprawić ?
Byłem u mechanika i nic szczególnego nie powiedział, mówił ze trzeba bak wyjac i coś tam nie wiem dokładnie ale pisze tutaj możne ktoś miał taki podobny przypadek wiec wie dokładnie co i jak ??

Nie dawno cos sie zmienilo bo wskazowka jest cały czas w polozeniu ok. 3/4 i co raz skacze raz do gory raz do dolu nie wiem co z nia jest ;/
  
 
kolego prawdopodobnie pływak w baku jest do wymiany miałem taki sam problem prawdopodobnie bedziesz musiał zdjac bak wyjąć pływak kupic taki sam nowy i go zamontować bynajmniej u mnie tak było prawdopodobnie u ciebie bedzie to samo
  
 
A czy przypadkiem pod tylnym siedzeniem nie ma klapki, przez którą można się dostać do pływaka Jeszcze styki wskaźnika na zegarach bym sprawdził, wszystko jest na taśmie, mogło zaśniedzieć lub się poluzować.
  
 
Pod sidzieniem nie ma dojscia do popmpy paliwa, jest tylko do wtyczki pompy.
  
 
Dzisiaj przy naprawie podłogi ujrzałem ze kable które prowadza kolo tłumika i do baku z paliwem sa po obdzierane druciki wystają poprostu jest przerwane i pewnie przez to ze miałem sportowe zawieszenie obniżone i nie raz nie dwa przy wjazdach wyjazdach rysowałem podłogę i to może być powodem nie poprawnie działającej wskazówki od miernika paliwa ?
  
 
Cytat:
2009-11-07 20:41:34, grzessiuuuu pisze:
Dzisiaj przy naprawie podłogi ujrzałem ze kable które prowadza kolo tłumika i do baku z paliwem sa po obdzierane druciki wystają poprostu jest przerwane i pewnie przez to ze miałem sportowe zawieszenie obniżone i nie raz nie dwa przy wjazdach wyjazdach rysowałem podłogę i to może być powodem nie poprawnie działającej wskazówki od miernika paliwa ?


Pod autem nie ma kabli od baku bo one są pod kanapą, innych od baku nie ma.
  
 
Wedlug mnie jest to problem z matryca rezystancyjna, jest to plytka ceramiczna wykonana metoda sito druku i jezeli jej czesc nie ma styku to w pewnym momencie wskazanie spada do zera, mozna sprobowac ja wyczyscic, ale jak pisalem jest to bardzo delikatny element
  
 
Ja mam podobny problem w moim MK7. Jak mam więcej niż połowę paliwa w baku to wskaźnik działa jako tako! Jak jest mniej to wskazówka albo stoi w miejscu i nie opada albo jest na zero i się wcale nie podnosi.