[MKV] 1,6 8v Zdjęcie, co to jest????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Mam pytanie: czy ktoś może wie co to za element zaznaczony na zdjęciu????
Dziś autko chodziło sobie na wolnych obrotach, otworzylem maskę i w chwili gdy docisnałem ta końcówke silnik zaczął szarpać i się delikatnie dławić

link:Foto

Będę wdzięczny za pomoc

[ wiadomość edytowana przez: okruch dnia 2009-07-24 21:31:57 ]

[ wiadomość edytowana przez: okruch dnia 2009-07-24 21:32:18 ]
  
 
Wtyczka silniczka krokowego.
  
 
silniczek krokowy pewnie zabrudzony i dlatego tak zaczal chodzic. WYCZYSC GO
  
 
a więc nast pyt: czy może to być przyczyna falujących obrotów na benzynie??
  
 
Samochód kupiony w marcu od kumpla. Krokowiec mówił ze zmieniał
  
 
Nie ma reguły - niby oryginalny krokowiec, ale czy kolega kupił nowy, czy używany. Wyczyść go, to się dowiesz.
  
 
jeżeli krokowiec działa prawidłowo to gdy odłączysz tą wtyczke silnik powinien zgasnąć na wolnych obrotach... jeżeli nie gaśnie prawdopodobnie jest do wyczyszczenia bądź wymiany
  
 
I to jest świetny trop.... Jutro rano sprawdzę ten sposób. Dzieki...
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2009-10-04 21:24:43 ]
  
 
Cytat:
2009-07-25 00:10:55, Blazey pisze:
Niech mi któryś z mądrych wytłumaczy: JAK DO JASNEJ xxxx MOŻE DZIAŁAĆ SILNIK KROKOWY NA DWÓCH PRZEWODACH ZASILAJĄCYCH???? ILU TO FAZOWY SILNIK JEST???



Nie jest to krokowy z zasady działania, a jedynie cewka sterowana PWM. Ale tak się przyjęło - chyba każdy wie o co chodzi.
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2009-10-04 21:25:05 ]
  
 
Cytat:
To źle się przyjęło. Na koło też mówisz zderzak? Bo tak samo blisko mają... I mogę ci podać adres mechanika, któremu jak wyjedziesz z korkowcem w escorcie, to będziesz na prawdę bardzo szybko zmykał...



To ja nie chcę do takiego fachmana co klientów przepędza za nieużywanie fachowego słownictwa Każdy wie o co chodzi, kiedy słyszy "krokowiec", więc po co dziwaczyć.
  
 
no i zarzuty padają na krokowca

silnik chodził na wolnych obrotach, po odpięciu wtyczki od krokowca silnik dalej pracował czyli idąc tropem kris-kzn krokowiec do zyszczenia

Mam nadzieje ze pomoze
  
 
Po odpięciu "krokowca' rozgrzany silnik nadal będzie pracował-obroty przestaną falować itp. tylko jak ostygnie to może być problem z odpaleniem.
  
 
Czyli odpinać krokowca tylko na zimnym???
  
 
Odepniesz na ciepłym... będzie ładnie trzymał obroty.
Odepniesz na zimnym... zgaśnie.

Odpinając go niczego specjalnego sie nie dowiesz. Obroty falują tylko na benzynie?? Na LPG jest ok??
  
 
Dokładnie.... na LPG pracuje idealnie.... Na benzynie falują obroty przeważnie na zimnym silniku... Czasami potrafi zgasnąć na zimnym :/

[ wiadomość edytowana przez: okruch dnia 2009-07-25 17:31:50 ]
  
 
Na zimnym silniku po odpięciu krokowca silnik gaśnie czyli krokowiec ok.....

Szukam dalej powodu falujących obrotów....

Wyszukiwarko witaj hehehe......
  
 
a może przepustnice przeczysc? ja mialem cos takiego ze falowaly obrotyw poprednim silniku a jak przeczyscilem przepustnice to wszystko bylo ok potem