Czy głośniki Pionieera to dobry pomysł?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie, czy taki zestaw pioniera z Allegro za ok 240 zet do przednich drzwi esa to trafny wybór. Oczywiście nie mówimy to o zestawach dla melomanów, chodzi o coś co całkiem fajnie by banglało pod radyjkiem clariona. Czy zestaw z głośnikiem średnionisko totnowym i tweetrem to cos lepszego aniżeli głośniczek nisko tonowy i tweeter? A może ktos ma zamontowane coś niedrogiego co fajnie gra, zaznaczam nie chodzi tu o JBL itp., mile widziane linki do czegoś konkretnego dzięki.
PS. oczywiście gdyby się komuś chciało, bo wiem że pewno w archiwum bym coś znalazł ale nie jest to naglące
  
 


MIVOC HQ 25030
Naprawdę nieźle grają. Mało znany u nas producent.
Posiadają aluminiowe membrany więc są bardzo wytrzymałe.
Niestety ciężko jest je dostać.
  
 
Helix albo Hertz (nie jestem oryginalny). Ja wybrałem Helixy i bardzo zadowolony jestem

Pozdro!
  
 
Cytat:
Czy zestaw z głośnikiem średnionisko totnowym i tweetrem to cos lepszego aniżeli głośniczek nisko tonowy i tweeter?


I jeden i drugi zestaw nie jest taki jak być powinien. Ale pierwszy będzie miał znacznie szersze pasmo niż drugi. Najlepiej porównywać konkretne modele.

Jak pod samo radio to proponował bym helixy jak kolega, ale jak zamierzasz dokupić wzmacniacz to może warto skusić się na coś z firmy rainbow, dls, itp. Rozumiem, że drzwi masz wygłuszone ?
A i najważniejsze jaki rozmiar seryjne 130mm czy po przeróbkach 165 (jedyne słuszne w/g mnie na przód )
Oczywiście polecam zestaw odseparowany niezależnie od rozmiaru.
  
 
Seryjne 13 , nie chce mi się "dłubać" ani wykładać kasy na adaptery , to nie musi być żadna rewelacja, nie będzie do tego wzmaka, jestem gotowy zainwestować w specjalne maty dźwiękochłonne ale tylko dlatego że to ma być za przysłowiową flaszkę do tego jeszcze na dwóch
Czyli jakiś zestaw średnioniskotonowy, czyli dwudrożny tak? Plus do tego tweeter.
  
 
Skoro nie chce ci się dłubać to raczej zestaw odseparowany odpada bo w nim jest tweeter oddzielnie który najlepiej wpasować w słupek, chyba, że masz miejsce? Najprościej jakiś dwudrożny coaxial-ny czyli takie 2 w jednym trochę pomyłka ale sporo ludzi uważa że są dobre
Od siebie mogę ci odradzić Mac Audio i Magnata.
  
 
Głośniki jakich szukasz powinny mieć jak najmniejszą moc RMS ponieważ mają grać pod samym radiem i nie masz w planie wzmacniacza, a szkoda...
  
 
Ja mam wlasnie Helixy 165 + tweetery pod samym radyjkiem Clariona. Polecam jak najbardziej
  
 
Tweetery obok "dużego" głośnika w drzwiach, tam "fabrycznie" jest miejsce na coś tak małego, ktoś coś takiego praktykuje? Nie myślałem o słupku tylko właśnie o tym miejscu, tylko czy to ma jakikolwiek sens?
  
 
Dino84 te helixy to bardzo dobry wybór jeśli nie planujemy wzmacniacza. Ja mm gwizdki w słupkach ale mam paru kolegów którzy mają gwizdki w tym miejscu obok głośnika i nie narzekają. Ale wiadomo że nie da to takiego efektu jak słupki bądź trójkąty lusterek.
  
 
Ja tweetery zamontowalem na samej gorze slupka przedniego. Dobrze je tam slychac a ze malo widoczne to i nie trzeba bylo obudowywac ich. Przykrecilem na 2 wkreciki i trzyma sie elegancko
  
 
Wybór padł na 13-tki Hertza. Pod samym radyjkiem w porównaniu z oryginalnymi to jest już niebo a ziemia. Przez chwilę byłem zaskoczony że te radyjka mają takie możliwości, wcześniej z obecnie uzasadnionych przyczyn sceptycznie odnosiłem się do ich ustalonej renomy Nie muszę dodawać w tym dziale że te głośniczki to nie żadna najwyższa półka Dzięki za rady każdemu co tu coś wtrącił od siebie.
  
 
Trochę podepnę się pod stary temat.
Pioneer

Czy takie głośniczki przypasują spokojnie do MK7 kombi w przednie drzwi, czy trzeba coś kombinować? Np. te ramki z allegro dokupić? I drugie pytanie czy to będzie jakoś grało? Dodam tylko, że planuje też wygłuszyć drzwi.
  
 
Nie kombinuj tylko kup sobie sprawdzone (sam mam) i polecane Helixy DB 62.1 16cm srednicy. Cena jeszcze nizsza, a nie sadze zeby pioneery byly lepsze.
Helix
Helixy z dystansami
Jesli chce Ci sie robic dystanse to bierz same glosniki, a jak nie bierz te drozsze bedziesz mial mniej roboty.
A jeszcze jedno - nie trzeba do nich wzmacniacza bo i tak ladnie, glosno graja.

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2009-07-30 09:06:12 ]