[OGÓLNE] Centralny zamek. Sam sie zamyka i otwiera.... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nie można też wykluczyć, że przymarza zamek.
Możesz też zamontować sobie przycisk do centrala, wywalić linki i nie używać klamki, ale jak padnie Ci aku, to nie wyjdziesz z auta...
Na szybko, to możesz zdjąć tapicerkę (kilka śrubek), podnieść do góry klamkę z linka i napsikać tam jakiegoś WD40 do oporu (przez rurkę, albo igłę od strzykawki, aż wyleci przez zamek.
  
 
nie rozumiem gdzie mam psiknąć he
jeszcze dołoże to że od zewnatrz klamką jak probuje to klamka się podnosi ale nie reagują drzwi od wewnątrz identyko. czyli co zamarza? jak psikne preparatem do omrazania zamków i psikne w zamek to moze cos pomoze czy to nie w tym rzecz? czy to trzeba gdzies w okolicach wewnetrznej klamki psikac po zdjeciu boczku?

odmrazacz

i dodam ze wogole od kierowcy zamek jest wyrobiony i z kluczyka mozna aby zamykać a otwierac juz otwieram z pilota bo z kluczyka nie idzie.

w tym wątku jest napisane ze pomaga przesmarowanie uszczelek. ale wina u mnie chyba nie lezy ze drzwi przymarzły tylko ta linka czy tam zamek tak?
WĄTEK

[ wiadomość edytowana przez: pdasiek dnia 2010-01-12 15:48:55 ]
  
 
up
  
 
up
  
 
Też tak kiedyś miałem, że przy otwieraniu z pilota (mam centralny na 4 drzwi) zamki otwierały się i natychmiast zamykały. Jakoś udało mi się wejsc do samochodu przez klape bagażnika, wstawiłem do garażu aby troche sie rozgrzał i wszystkie zamki przesmarowałem smarem grafitowym, bylo tam troche starego smaru ktory mocno zesztywniał i siłownik nie dawał rady otwierac. No i wszystko wrocilo do normy, mróz -20 a drzwi się otwierają. Pozdro
  
 
czyli smarowales zamki nie rozbierales drzwi i mechanizmy smarowales.
a jak kupie zwykly rozmrazacz do zamkow to chyba tez da rade? jutro sprobuje. a co polecacie ze znanych produktow?
w tesco widziałem jakis za 4 zł nie wiem czy to warte hehe. jakies wd40 czy cos moze? czy smar jakis specjalistyczny .
  
 
zamki - czyli ten mechanizm smarowałem, ten jezyk ustawialem w pozycji zamkniety zapodawałem smaru grafitowego i otwierałem klamka i tak kilkanascie razy rozruszalem zamek. Wiem ze drzwi to akurat ojciec mi rozbieral ale tam raczej nic nie robil - mam elektr. szyby to tapicerka łatwo zeszła. A smar najlepiej grafitowy bo przy mrozach nie gestnieje.
  
 
ok dzieki jutro sie porozgladam za czyms takim (smar grafitowy) i najwyzej sobie ogarne
  
 
no i znalazlem poki co rozwiazanie problemu
rozmrazacz do zamkow za 3.65 zł w REALU i poki co otwieraja sie caly czas od paru dni.
ciekawy jestem tylko jak spadnie troche sniegu i powlatuje wody w zakamarki co będzie.... ale i tak jestem mile zaskoczony ze byle rozmrazacz i takie efekty
  
 
miałeś szczęście chłopie.
Na przyszłość jednak bym rozebrał toto latem i zrobił porządek.
U mnie tak się mordowałem przez sezon, a później porządnie to wyczyściłem nasmarowałem i mam od 3 lat spokój, a auto stoi 24h na zewnątrz...