Zegary - białe tarcze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy może ktoś ma białą tarcze obrotomierza do poldka 1,9 GLd! w nim jest zakres obrotów do 6000 i coś takiego potrzebuje! może ktoś umie przeskalować ver z 8000 na 6000? prosze o pomoc!
  
 
Posiadasz wersję "diesel" Poloneza z obrotomierzem? Z tego co czytałem to właśnie w tych modelach konstruktorzy pożałowali tego zegara i wstawiali czarną maskownice z napisem FSO - na dowód tego posiadam fotkę z AŚ którą mogę załączyć jutro w ten post.

Нас не догонят...
Мы убежим, все будет просто.

  
 
Jakie masz zegary, kwadratowe czy okrągłe?
  
 
Raczej beda okragle, nie widzialem diesla na "kwadratach"
  
 
mam okrągłe zegary! i mam też obrotomierz jest to rocznik z 96r z grudnia - chyba byłem szczęściażem zą mam ten obrotomierz bo inne nie mają i wiem o tym bo oglądałem już kilka diesli!
  
 
W 1.9 rzadko były montowane obrotomierze. Ale były i do 6000 - mój znajomy ma. Proponuje sprawdzić ZOMIS - tam mieli całe szafy i właśnie do 1.9. A białe tarcze to musisz kombinować sam - albo znajdź osobe która wysłała ich projekty na stronke (w PTK też zobacz)

[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2004-12-20 13:49:03 ]
  
 
Jeżeli masz skan albo wyraźne zdjęcie, prześlij mi na priva to taką tarczę zrobię.
  
 
a czy może któryś z kolegów ma namiary na białe zegary do samary sedan (są inne niż w klasycznym hachbeak'u)





niech moc będzie ze mną...


[ wiadomość edytowana przez: Goral dnia 2002-09-09 22:19:18 ]
  
 
Jeśli chodzi o obrotomierz w PN 1,9 gld, to sam widziałem u mie w Środzie taki model Caro, i gdyby nie znaczek na tylnej klapie , na 1-szy rzut oka można się pomylić... . Jest też GLD w poprzedniej wersji (kanciate zegary) i miejsce po obrotomierzu jest "w kratkę"....
  
 
Witam
W stolicy jest ten obrotomierz do diesla na giełdzie na zeraniu tylko niepytałem o cenę.
Pozdrawiam Bialy_1987
  
 
Panowie wy tu o bialych zegarach do dieselka, a ja mam problem tez z bialymi zegarami ale do poldka starszego z 1991 r (kwadratowe). (Dopisuje sie tutaj bo nie chce robic nowego tematu o bialych zegarach). Wydrukowalem sobie biale tarcze i je zalozylem, ale po pierwsze w nocy jak wlacze swiatla dziwnie troche wygladaja przeswituja te z pod spodu i wogole.... jak sobie z tym poradziliscie i na jakim papierze to wydrukowaliscie ???
A drugi problem to po operacji wymiany predkosciomierz chyba strasznie mie oszukuje bo jak jechalem za znajomym mialem na liczniku 110-115 to on mowil ze on mial 130 !!!!. Wskazowka idzie od zera i wydaje sie ze jest pieknie ale nie moge sie rozpedzic wiecej niz 135 (polonezik po regulacji i naprawie gaznika wymianie filterka gazu regulacji zaworow) a czuje ze jezdzi lepiej a przed tymi czynnosciami bez problemow jezdzilem 140-150. Co moze byc przyczyna tego ze mnie tak oszukuje?? Poradzcie mi cos!! Z gory dziekuje. Pozdrawiam
  
 
witaj RX
Mam carówkę jeszcze z kwadratowymi zegarami i też sobie zafundowałem białe tarcze. I co sie okazało - tak jak mówisz nocą przebija tarcza spod spodu. To ja zrobiłem tak: wyjąłem żarówki a podświetlenie zrobiłem z żarówek choimkowych koloru niebieskiego w ten sposób, że świecą one z przodu tarcz. Potrzebna będzie lutownica, ok. 10 żaróweczek i parę metrów cienkiego przewodu. Do mocowania uzyłem taśmy izolacyjnej ale lepszy byłby chyba klej sprzedawany w laskach do używania specjalnymi pistoletami (dostępne w każdym supermarkecie). Jeszcz tylko trochę cierpliwości i czasu i powinno bydź gotowe

powodzenia

Tomasz Gawor
  
 
Co do przekłamań to najpierw sprawdź czy pokrywają się cyfry białych tarcz z orginalnymi.Zamieszczony obrotomierz na tej stronie nie pokrywa się z moim.Musiałem zeskanować swoje zegary i sam sobie je zrobiłem.Drugi powód to może za mocno docisnąłeś wskazówkę i blokuje się.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2002-09-19 14:50:12, RX pisze:
Panowie wy tu o bialych zegarach do dieselka, a ja mam problem tez z bialymi zegarami ale do poldka starszego z 1991 r (kwadratowe).



Takie tarcze dostaniesz TUTAJ ciekawostka bo jest wyprzedaż za 33 zł
  
 
Obrotomierz ma w srodku scalaczka w ktorym porzez odlaczenie lub podlaczenie jednej nogi mozna przlaczyc ze bedzi mal skale do 8.000 lub do 6.000 lub bedzie do 2 cylndrowca np malca...
  
 
Chetnie skorzystam z tej wyprzedarzy dzieki za cynk GDA
  
 
Jaki otworzyc pliki PDF tam gdzie są umieszczone tarcze zegarów do FSO?
  
 
Najlepeij Acrobat Readerem
  
 
Najlepiej przez "import" w COREL-u - będziesz mógł ewentualnie wyskalować sobie, gdyby coś nie grało.
  
 
Chodzi mi o zegary co caro . Czy ma ktos moze jakies gotowe zegary do tego modelu i mogl by mi je przeslac. Szukalem jzu na necie ale nie moge nic znalezc. Ja mialem kiedys je na dysku juz sciagniete ale to bylo dawno i nie moge sobie przypomniec skad je zassalem
Mogl by ktos mi pomoc ?