[Bosaczek]Madzia MX-3 1.8 V6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie ;P
Pomimo wielu zlych opini na temat mazdy i tego silniczka postanowilem jednak zakupic to autko
Madzia
Na poczatek mam kilka rzeczy do zrobienia miedzy innymi slychac jak silniczek od szybeka zasowa ale szyber sie nie otwiera...tylne tarcze do przetoczenia bo slychac z tylu przy chamowaniu
silniczek bardzo ladnie sie zbiera...droga pozwolila mi tylko 150 poleciec a czuc bylo ze jest jeszcze spory zapas mocy :p
  
 
Witam
Znajomy tez kupił taka Maździnę z tą różnica że u niego pod maska burczy 1.6. Pierwsze spostrzeżenia to takie, ze strasznie drogie jest sprzęgło oraz tylnie wahacze(wybijają sie tuleje których nie można nigdzie dostac). Poza tym to fajnie silnik sie kręci i ma bardzo wygodne kubełki.
Pozdrawiam
  
 
E tam drogie - regeneracja wahacza u nas to 250zl i nawet mozesz sobie wybrac kolor w jaki go pomalujemy
  
 
z wachaczami wszystko jest ok...tylko tarczki tlne do przetocznia bo wygladaja strasznie...a nie widze zeby mozna bylo gdzies kupic ..;/
  
 
gratuluje . Pokaż foty bo ogłoszenie wygasło.
  
 
Tutaj jeszcze przed zakupem na zdjeciach tego nie widac ale cala byla oblepiona zywica bo stala pod jakims drzewem i sie kleila cala...ale juz gitarka
darmowy hosting obrazków
darmowy hosting obrazków
Niestety dokladka jest polamana jak tylko zdobede cos kasy to sie kupi narazie zdjalem
darmowy hosting obrazków
A to juz u mnie po umyciu i dokladnym wyczyszczeniu i lekkiej polerce maski pasta auto max
darmowy hosting obrazków
darmowy hosting obrazków
darmowy hosting obrazków
Dzis zajalem sie porzadkami pod maska...jednak nie robilem fotek bo jakos zapomnialem wypolerowalem sobie napis mazda i plakietke DOHC V6 24V a takze pokrywke od stozka ktora wyglada jak nowka teraz i roznego typu opaski zaciskowe itd fotki zrobie jak ogarne reszte detali
tutaj foto motorku jeszcze nic nie ruszanego
darmowy hosting obrazków
Teraz mam takie pytanko odnoscie oleju..ktos zalal ja najtanszym olejem 15w40 poprzedni wlasciciel twierdzil ze to byla jakas pomylka czy cos...w kazdym badz razie radzil mi on sam i mechanik na wymiane oleju mineralnego na pol syntetyk...i teraz pytanie do znawcow ile trzeba kupic pol syntetyka zeby dobrze wyplukac silnik ze starego oleju ??bo podobniez mineralny olej nie sluzy temu silniczkowi
ps byc moze dlatego zostal wlany najtanszy olej z braku funduszy albo dlatego ze kobieta byla jego uzytkownikiem
  
 
I powie mi ktos ile tego oleju trzeba ?
  
 
nie bardzo rozumiem o co pytasz z tym olejem. zalewasz normalnie, tyle ile producent zalecił, czyli tyle zeby na bagnecie było ok. jak chcesz wypłukać, to wymieniasz, robisz troche km i wymieniasz jeszcze raz.
  
 
Kumpel ma taką Mazdę ale 1.6 na podtlenku LPG(z blosem) ,chwali sobie bardzo to auto, śmiga bez zarzutu, z Bydgoszczy do holandii w ta i we wta śmiga średnio 2razy w miesiącu i nie miał jeszcze żadnej awarii, paski płyny i te wszystkie ustrojstwa wymienia na bieżąco i jezdzi...
  
 
aha czyli musze 2 razy zalac polsyntetyk do poziomu...kurcze troche mnie to walnie po kieszeni no ale co tam jak ma byc dobrze to trzeba cos zainwestowac...pierwsze co to zrobie hamulce z tylu a potem plyny i filtry
  
 
przy tym płukaniu nie musisz tej 2 wymiany robić od razu. jak bedziesz wymieniać to pozwól mu dobrze wyciec. Im więcej go wykapie tym mniej zostanie na ściankach. następna wymiane zrób za... powiedzmy 3 mies. i bedzie gitara.
  
 
aha to dobrze skoro moge to zrobic w ciagu 3 miechow to mi pasi duzo km nie robie wiec nic sie nie stanie a po 3 miechach znow wymiana filtra i oleju i juz mozna smigac