[MkVII] Krzywa felga kiera bije.. Co sie dzieje?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Odrazu mowie ze szukalem i takiego temat nie znalazlem...

Wczoraj wpadłem w poslizg i zdrowo przywalilem w kraweznik przednia felgą.

Uderzenie nie było może porażające ale i nie słabe..

Na początku było wszystko dobrze jechałem do domu ok 10km i nic...
A dzisiaj wsiadam ruszam i od 30km kierownica bije strasznie i na luzie i na gazie na prostej drodze czy na dziurach... Wlazłem pod auto i na pierwszy rzut oka jest dobrze..(na oko)..
Powiedzcie mi czy jezeli powietrze z opony nie zeszlo a felga ucierpiala troche to moze byc przyczyna? zmienie dzisiaj na zapas ale chcialbym jakis rad... na bank ktos taki problem juz mial..

Z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: EmCe2006 dnia 2010-01-06 08:43:47 ]
  
 
Wyważ koło.
  
 
Surec z tego co piszesz to wygląda że podejrzewasz koło...

Dobrze sie zaczeło myslalem ze odrazu mnie ktos zjedzie przeguby sworznie itp
  
 
pewnie fela sie skrzywiła a może i w oponie pekł drut.jak kolega pisze na wyważarke i wszystko będziesz wiedzaiał
  
 
Ja ostatnio wpadlem w dziure przykryta woda i opona sie wypaczyla, cale szczescie ze byla juz stara, zjechana i do wymiany.
  
 
Cytat:
2010-01-06 08:45:39, EmCe2006 pisze:
Surec z tego co piszesz to wygląda że podejrzewasz koło... Dobrze sie zaczeło myslalem ze odrazu mnie ktos zjedzie przeguby sworznie itp


No to pierwszy ogień, ale nie można wykluczyć i innych uszkodzeń. Podnieś na lewarku i pokręć szybko, zobacz jak to wygląda na początek.
  
 
Zainteresuj się jeszcze oponą. Miałem podobne objawy - kiera biła przy małych prędkościach (jadąc szybciej biła nieco mniej zauważalnie). Okazało się, że uszkodziłem oponę - powstał bąbel.
Taka usterka jest niebezpieczna, bo jak Ci strzeli przy 100km/h to na 99% wylądujesz w rowie.
  
 
Zobacz czy na oponie nie pekly Ci gdzies druty i czasami jaja nie masz ;D a tak od razu sprawdz sobie czy zbierznosc Ci czasami nie uciekla i przedewszystkim felge - moja propozycja jest taka jedz na wulkanizacje i niech Ci ja sprobuje wywazyc, dowiesz sie wtedy po wyniku ja tak u siebie zrobilem i felga byla lipna podczas jazdy dziwnie tak pukalo lekko