Mk7 czy to normalne ze na jedynce mam odciecie biegu??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie?? robiłem sobie zrywy i docisnąłem na maxa samochód zrobił dosc długi przekop i potem odciecie.....czy to normalne ??
  
 
to jest tak zwane odciecie zaplonu, producent tak zrobil dla wariatow zeby silnika nie przekrecili
  
 
czyli to jest normalne tak?? nie mam sie czego obawiac??
  
 
nie no bo pierwszy raz sie z tym spotykam.....a wczesniej miałem zetec i nim paliłem laczka i on tego nie robił wiec nie wiem......i dlatego sie zapytałem nie denerwuj sie
  
 
Problem w tym że TD nie mają czegoś takiego jak odcięcie zapłonu...
  
 
Cytat:
2009-09-03 10:33:32, Kris75 pisze:
Problem w tym że TD nie mają czegoś takiego jak odcięcie zapłonu...


kolega w tytule napisał "...na jedynce mam odcięcie biegu"
stawiam że mu jedynka wyskoczyła
  
 
Problem w tym, ze ogolnie silnik nie ma czegos takiego jak odciecie zapłonu, a jest odciecie paliwa, a to dwie rozne rzeczy.
  
 
jak na moje to wkręciłeś go do max obrotów i max prędkości na danym biegu........, w sumie to w TD można tak zrobić na 1,2,3 biegu nawet (na 5 to chyba z górki i ze sporym wiatrem).

ale fakt........ pytania dajesz ostre.



ps. rób tak dalej dieslowi to ci powie PAPA
  
 
Cytat:
2009-09-04 12:26:39, Magik123 pisze:
Problem w tym, ze ogolnie silnik nie ma czegos takiego jak odciecie zapłonu, a jest odciecie paliwa, a to dwie rozne rzeczy.



benzyna na odcięciu przerywa (słychać to), a w escorcie (na pewno w D) poprostu wkręca się do max obrotów jakie ma ustawione, np 5tyś i koniec. (nie ma żadnego szarpania itp), nawet w hdi tak mam (tz. tak samo jak w essie)