Akumulatorowy problem - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sluchaj ja mialem podobne jaja! Zajezdzilem tak 1 akumulator. Wymienilem ze 4 regualtory. W koncu zamontowalem machaniczny. Zlikwidowalem wszystkie zwarcia (np. silniki wycieraczek reflektorow). I dalej kupa

Pojechalem do mechanika - elektryka i ten wymienil mi alternator - i tez nic. W koncu okazalo sie (i tu wykarze sie pelna niekompetencja) ze sa jakies przeklamania na drodze regulator, alternator i elektryk podlaczyl mi CHYBA alternator bezposrednio do wolnego bezpiecznika do skrzynki.

Hmmmmm.... jak chcesz dokladniejszych instrukcji to moge jutro wszystko doklandie oblukac i ci napisac jak to wszystko ominac i co gdzie podlaczyc

Pozdrawiam
  
 
Bylbym wdzieczny w razie czego bede mial juz jakies wyjscie ;]
  
 
Jutro troche czasu spedze pod autem, wiec bede mial czas, zeby sie wszystkiem dokladnie przyjzec. Naszkicuje ci schemat i jezeli go wdrozysz to moze sie to zakonczyc sukcesem.
  
 
qrwa,wychodze dzis do garazu,przekręcam kluczyk,chełtam go,a rozrusznik ledwo kręci.
Ja na kontrolke,ze rozładowany.
Próbowałem na pych,ale samemu ciężko.
Wziąłem jeszcze troche pokręciłem i zapałił.Pojeździłem po miescie,troche sie doładował,za godzien zejde zobaczyc czy znów to samo będzie.
akumulator z 2000 roku,moze juz czas na wymiane?
ładowanie mam dobre,szczotki w alternatorze i regulator zmieniane w zeszłym roku.
  
 
Moze za bardzo zajechales akumulator - za duzo odbiornikow pradu na raz???

Sprawdz pozziom elektrolitu. Doladuj prostownikiem. Wstaw do auta - waz voltomierz i sparwdz ile ci wskazuje jak juz silnik bedzie rozgrzany (bez ssania). Aha i zakladajac akumulator najpierw zaloz kleme dodatnia, a potem jak bedziesz zakladal kleme ujemna to zobacz czy ci nie iskrzy - a jezeli iskrzy to masz prawdopodobnie gdzies przebicie.

Pozdrawiam
  
 
CHolera to jakas epidemia heltania silnika ;p
  
 
Właśnie wziąłem akumulator do ładowania.
Dolałem w sumie 0.5 litra wody(było widać płytki te ołowiane).
Mam nadzieję że jeszcze trochę pochodzi,aby przed zlotem nie ładować kolejnych pieniędzy.
Wczoraj o godzinie 18 wyszedłem do garazu odkurzac samochód,włączyłem sobie radyjko i grało tak przez póltorej godziny,zwinąłem odkurzacz i poszedłem do domu.
Chyba te słuchanie radia tak nie poszkodziło?
  
 
Jestem lżejszy o 190 zł.
stary akumulator ładowałem od godziny 14 do 2 w nocy,małym prądem(tak jak mądre ksiązki piszą).
Dzis o godzinie 10 zamontowałem go w aucie i dupa znów ledwo zakręcił(ale odpaliłem po kilku chwilach),wskaźnik pod koniec czerwonego pola.
Teraz kupiłem drugą centrę z takim oczkiem,co to pokazju swtan akumulatora.
Narazie mam na zielonym,zejde za godzine obadac co sie dzieje.
Dla pewności odłączyłem nawet radio.
Panowie,teraz pytanie,czy w ok 2-3 minuty(podłączenie aku i przyklręcenie go u dołu tą blaszką)moze byc takie zwarcie ze przez ten czas rozładuje mi akumulator?
czy gdyby cos takiego było to nie przepaliłby sie bezpiecznikjakis?
  
 
Grzesiu prawdopodobnie poszla ci jaks cela. Podjedz ze starym do pierwszego lepszego mechanika elektryka, a on ci sprawdzi takim przysrzadem-gruszka stan wszystkich 4 celi.

A jaka ma pojemnosc nowy aku? 45Ah???
  
 
Stary akumulator oddałem do sklepu(jak sie nie oddaje to 30 zł więcej)
Nowy aku ma tyle samo co stary,czyli 61 AH
  
 
No pieknie zawal murowany wyciagnalem wkoncy akumulator z auta zabralem do chaty (nowa centra) podlanczam do ladowanie i .... d...pa nawet mi wskaznik nie podskoczyl na prostowniku co jest? ... Przeczyscilem styki az sie blyszcza i nic wiem ze prostownik dzialal jeszcze 4 dni temu moze 5 gdy staralem sie naladowac przesuszony akumulatorek ktory wymienilem wlasnie na owa centre ktos moze ma swoj prostownik w Balym zeby sprawdzic ? Szlak mnie trafi do zlotu dni do zimy daj Bog tygodnie a ty takie cuda grrr ;/
  
 
Witam
Wprawdzie nie am prostownika, ale mam zasilacz 14,2V 6A. Zasilał mi radio CB, katuję na nim radia samochodowe i juz kilka akumulatorów zimą on ładował łącznie z moim Jak nic nie znajdziesz to wal na priv, bo ostatnio mam problemy z kompem to rzadko bywam. Amperomierza on nie posiada, ale mam miernik uniwersalny a nawet dwa się znajdą.

Pozdroofka
[x]ANgel
  
 
Narazie cos rusza moj prostownik ale nie wykazuje az tak wielkiem wspolpracy abym mogl byc pewny swego no ale zobaczymy ;]
  
 
No i niestety musze powrocic do tego watku dzisiaj napotkalem mechanika swego zaszedlem z nim do auta podlaczylismy akumulator na miernikach wykazal dobre naladowanie ale w aucie wskazowka ledwo na bialym polu raz zakrecilem nie odpalil i 3 sekundy pozniej znow i oto niespodzianka ledwo zakrecil rozrusznikiem zbaranialem wskazowka na srodku czerwonego pola gdybalismy zdrowo mialem przebicie na elektryce przy bezpiecznikach ale zeby az tak mi wyzarl pradu ? Po dluzszej naradzie uznalismy ze to akumulator nie trzyma a co wy o tym sadzicie? Pomozcie bo jutro chce juz pokrecic sie za tym dostaje kaske i chce dojechac do warsztatu gdzie przejdzie lekkie odmlodzenie