[MKVII] pedał sprzęgła wysoko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam bardzo wysoko pedał sprzęgła. najpierw było nisko ale nie łapało do końca. u mechaniika okazalo sie ze regulacja przy pedale jest peknieta.
wymieniłem na nową. po podkręceniu juz nie zgrzyta przy wrzucaniu wstecznego jednak pedał jest 2x wyżej. juz sie w sumie przyzwyczaiłem ale i tak jest to troche uciążliwe. i teraz pytanie co i jak.
mechanik mówił ze docisk.
moze da sie cos zrobic.


[ wiadomość edytowana przez: pdasiek dnia 2009-09-20 18:33:05 ]
  
 
W Twoim modelu nie ma samoregulacji ,Masz śrubę na pedale którą możesz wyregulować sobie skok pedała .
  
 
o to mi chodziło źle sie okresliłem zaraz poprawie. ale temat caly czas zostaje nie rozstrzygnięty
  
 
Kolego - w miejscu tego słoneczka jest śruma na imbus 6. Nie powiem Ci w którą stronę kręcić, bo nie pamętam. Kręcisz i naciągasz, albo popuszczasz linkę sprzęgła na słoneczku.
  
 
wiem jednak jak opuszczam na regulatorze przy pedale to potem mi biegi ciezko wchodza i wsteczny zgrzyta.
  
 
A ile obrotów odpuszczasz?
  
 
no odpuszczam i patrze jak sie obniza. obnizy sie juz o te 2-3 cm i juz zgrzytaja. czyli nawet jak pedal jest wyzszy o jakies 2 cm od hamulca to juz zgrzyta. a nie zgrzyta jak jest około 5 cm nad. wtedy biegi wchodza bez problemu
  
 
Witam,

no ja niestety jak miałem taką sytuację to wymieniłem komplet sprzęgła, bo po podciąganiu linki w końcu nawet nowy regulator pęknie(tak przynajmniej u mnie było)
  
 
a to nie bedzie raczej sam docisk? ile cie kosztowało sprzeglo kompletne. nie moze byc sama tarcza i docisk?
  
 
To bardzo dużo opuszczałeś. Jak dla mnie to są dwie możliwości.
1. Mechanik jeśli ściągnął łapę z wałka (wieloklina) i nie założył w to samo miejsce - 2-3 ząbki i pedał idzie w górę)
2. Docisk.

Ustaw sprzęgło, żeby dobrze wchodziły biegi.
Daj wtedy znać jak wysoko bierze sprzęgło jak odpuszczasz. Jeśli w połowie (i wyżej) to możesz przestawić na łapie o ząbek albo 2 i sprawdzić co wtedy.
  
 
teraz mam pedł tak około 5 -7 cm nad pedałem hamulca.
sprzegło bierze od połowy jak nie blizej początku.
jednak aby jak troche spuszcze to juz ciezko wchodzą biegi. najbardziej 1 i wsteczny ale rownierz czasami reszta biegów. to powiedzcie co mam powiedziec bo akurat samochod u mechanika to mu cos powiem zeby zrobił.
on juz mi wymieniał regulator przy pedale bo był pęknięty.
i mówił ze juz nic się z tym nie zrobi. ze docisk trzeba
  
 
Niech mechanik spróbuje przestawić pedał na wałku ze skrzyni i 1 ząbek w kiedunku tyłu auta.
Oczywiście po wcześniejszym wyregulowaniu pedału sprzęgła na ideał.
[EDIT]
tyłu auta - jeśli linka z pancerza wychodzi bliżej ściany grodziowej niż łapa bo nie pamiętam jak idzie linka.

[ wiadomość edytowana przez: przemkowal dnia 2009-09-21 14:44:05 ]
  
 
ok powiem mu jutro bede moze wiedział co i jak
  
 
I jak - dało się podregulować?
  
 
no wlasciwie to nie bo mechanik był zajety. nie da sie tego jakos samemu ogarnac. jeszce czytałem ze mozna jakas podciętą podkladke założyc gdzies przy silniku jak linka jest. a z tym przy skrzyni to sam raczej nie zrobie chyba co? przydaly by sie chociaz jakies foty
  
 
gdzie dokladnie mozna wsadzic gumowa podkladke gdzies przy lapie. to jest tu gdzies przy filtrze ? i jak to zrobic. najlepiej jakies fotki
  
 
Wg mnie to nie bardzo ma sens - jeszcze podniesiesz pedał do góry, bo można podłożyć tylko między łapę a linkę (jej końcówkę).

Do przestawieniu potrzebujesz tylko montówkę (żeby ściągnąć linkę), klucz do odkręcenia (popuszczenia) łapy i coś do jej ściągnięcia - np młotkiem delikatnie obstukać.
Podnosisz łapę w górę, przesuwasz o jeden ząbek i zakładasz. Później skręcasz śrubę, zakładasz linkę.
Przydaje się druga osoba, żeby wycisnąć sprzęgło.
Nie wiem czy dam radę zrobić dzisiaj zdjęcia, ale jak pstrykniesz coś i wyślesz mi na prz3m3k@poczta.fm to opiszę odpowiednio. Potrzebne jest zdjęcie końca linki i łapy na skrzyni.
  
 
a doradzcie czy jak juz bym mial wymieniac to wymieniac docisk sam czy kompletne? uzywanych chyba nie ma co prawda? nie wiadomo co sie trafi
  
 
oto moja łapa. ocencie czy jest prawidlowo nachylona.
i ewentualnie gdzie tą podkladke mozna nałozyc zeby bylo lepiej

  
 
bylem u drugiego mechanika i mowi ze tez sprzeglo raczej na wymiane. tzn narazie moge jezdzic, tylko tyle ze ten pedal jest wysoko.
juz jest zalozona jakas gruba podkladka. takze juz nie ma mozliwosci podciagniecia.