[MKVII] Zdejmowanie kierownicy z poduchą - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2013-10-05 12:00:33, kiciek pisze:
Czy o żółty kabalek co jest na czarnym plastiku na nabie kierownicy ?? [ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2013-10-05 12:01:23 ]



dokładnie o ten
  
 
Odkrec jeszcze 2 śrubki w środku kiery na krzyzaka.

Tego malutkiego złącza się nie rozlacza,jak już chcesz wyjąć taśmę od poduszki razem z kiera to odepnij dalej w kolumnie kierowniczej kostkę która jest od tej taśmy.
  
 
Przecież do poduszki ten kabelek jest podłączony wtyczką, wystarczy pociągnąć. Dobrze jest mieć odłączony akumulator podczas tej operacji.

Kiciek - To moje zmartwienie jest już "nieco" nieaktualne Dwa lata już tak jeżdżę i jest ok. Mam nadzieję, że nie będzie mi dane testować tej poduchy na własnej skórze...

Ok nie zajażyłem. Tobie chodzi o zwijacz - więc tak jak napisał wiesiu odkręcasz go od kiery

[ wiadomość edytowana przez: Pele19m dnia 2013-10-05 14:48:33 ]
  
 
Jarcio.
Ja jedną śrubkę krzyżakową odkręciłem by ten cały czujnik imo co jest na stacyjce, wyjąć, dałem kabelek, kolejno pod kolumna kierowniczą masz czarny plastik. Dajesz tam ten żółty kabelek, spinasz, i podpinasz na wtyczkę kolejny żółty kabelek.

Jak coś to w profilu mam kom. to śmiało możesz dzwonić
  
 
Cytat:
2013-10-05 13:52:39, wiesiu666 pisze:
Odkrec jeszcze 2 śrubki w środku kiery na krzyzaka. Tego malutkiego złącza się nie rozlacza,jak już chcesz wyjąć taśmę od poduszki razem z kiera to odepnij dalej w kolumnie kierowniczej kostkę która jest od tej taśmy.



Miałem odkręcone te 2 śrubki w srodku kiery a caly ten zwijacz i tak nie chciał zejśc

  
 
bo trzeba go wypiąć mniej więcej na wysokości pedałów.
Ten żółty kabelek ma wtyczkę, a druga wtyczka jest pod tą deską, co ma osłonkę na bezpieczniki w skrzynce bezpieczników.
Wiesz, ta deska jest na jakieś 6 śrubek krzyżakowych pod kolumną kierowniczą.
  
 
Ale do wymiany kierownicy nie trzeba odpinać tego kabla, tylko wystarczy przełożyć zwijacz z jednej kiery do drugiej.
  
 
ja się w to nie wtajemniczałem, auto u mnie nie jest cale poskladane i tak mi osobiscie bylo lepiej.
  
 
Cytat:
2013-10-05 22:35:45, Jarcio81 pisze:
Miałem odkręcone te 2 śrubki w srodku kiery a caly ten zwijacz i tak nie chciał zejśc


To nie wiem o co chodzi, powinno zejść bez większych problemów. Chyba że ktoś coś zdrutowal.
  
 
a kierownicę odkręciłeś ??
  
 
Cytat:
2013-10-06 09:01:39, Pele19m pisze:
Ale do wymiany kierownicy nie trzeba odpinać tego kabla, tylko wystarczy przełożyć zwijacz z jednej kiery do drugiej.



No właśnie tak chciałem zrobić ale ten zwijacz nie chciał zejśc...to że hest tam gdzieś druka wtyczja to wiem ale średnio chce mi się rozbierać kolejne rzeczy. Poprubuje jeszcze przty następnej próbie