[MKV] Tylne światła świecą się już po przekręceniu kluczyka - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
właśnie na zgaszonym silniku pedał jest twardy i może dlatego nie łapie czujnika,choć na odpalonym jest miękki i wystarczy delikatnie nacisnąć żeby zapalił się stop.
Kiedyś jak podłączałem 3-ci stop to podparłem pedał kombinerkami o kokpit i pedał był miększy a tera skała(ale tylko na zgaszonym silniku)
Już mnie dosłownie szlag trafia.
  
 
Przecięty kabel mógł coś Ci spalić. Czy na włączonym zapłonie jak z całej siły wciskasz hamulec to też nie świeci? może nie łączy włącznik koło pedału stopu?
  
 
Ja mam tak samo od zakupu auta i myslalem ze to norma, tzn mi też światła stopu działaja dopiero po przekreceniu stacyjki na drugą pozycje.
  
 
Cytat:
2010-03-02 11:40:17, maradona25 pisze:
Ja mam tak samo od zakupu auta i myslalem ze to norma, tzn mi też światła stopu działaja dopiero po przekreceniu stacyjki na drugą pozycje.


Tak, ale koledze tam nie działa wtedy, dopiero po załączeniu silnika działają mu.
  
 
Chłopaki,problem sam się rozwiązał,nie wiem,czary jakieś czy co,dzisiaj wszystko wróciło do normy,nie rozumie tego,teraz nz 2 mam stop
  
 
pojawia się i znika...ja bym to oblukał, bo może zniknąć w najmniej oczekiwanym momencie...
  
 
Zaraz ide to obadać,wczoraj nie było jak bo było ciemno
  
 
a ja mam takie pytanko, dlaczego może świecić tylko jedno tylne światło przeciwmgielne, żarówka jest ok, a świeci sie tylko lewy , prawy ciągła ciemność
  
 
Cytat:
2010-03-03 18:59:30, mikekot pisze:
a ja mam takie pytanko, dlaczego może świecić tylko jedno tylne światło przeciwmgielne, żarówka jest ok, a świeci sie tylko lewy , prawy ciągła ciemność



Dlatego, że światło przeciwmgielne jest tylko jedno. Z prawej części klapy masz nazwijmy to atrapę. W anglikach jest na odwrót - w prawej lampie masz przeciwmgielne a lewa jest pusta.
  
 
JA u siebie wyłamałem zaślepkę i dałem żarówkę. Teraz mam 2 p.mgielne. Diagnosta mówił, że albo musi być lewe, albo dwa.
  
 
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich
Mam podobny problem jak autor tematu na początku.Tylne światła świecą już po przekręceniu kluczyka. Innych problemów ze światłami ani elektryką nie mam. Tydzień temu był wymieniany półksiężyć - samoregulator linki sprzęgła, więc mechanik musiał manipulować w pobliżu skrzynki bezpieczników. Mogło się coś poluzować ? Napiszę dla jasności, że po wyjeździe z warsztatu było ok. Te usterka pojawiła sie wczoraj.
  
 
sa rozne tylne swiatla.
stop swieci czy pozycyjne itd?
jak stop to jest banal - nurkuj do pedałów - bylu demontowane.
  
 
Nie zaglądałem tu jakiś czas, ale skoro zadałem pytanie, to postanowiłem napisać co było problemem i jak go rozwiązałem. Świeciły światła stopu. Wyregulowałem czujnik i było OK, na miesiąc. Potem problem się powtórzył i światła raz świeciły raz nie. Wymieniłem w końcu czujnik na nowy i jest OK.