[MAG] Mondeo ST220 & nowy nabytek ... S-Max ;-) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-10-21 11:45:09, MAG pisze:
Swoja drogą, to najpierw bylo Mondeo MkI kombi V6 170KM (rocznik 1996), potem Mondeo MkII kombi V6 ST200 i 205KM (rocznik 2000), a teraz Mondeo MkIII kombi V6 ST220 i 226KM (rocznik 2004), hmmmm, ciekawe co bedzie nastepne ...... ..... będę sie zastanawiał za 2-3 latka



S-Max 2.5T ( rocznik 2008 ) ??


[ wiadomość edytowana przez: TomekBury dnia 2009-10-22 15:29:20 ]
  
 
Świetna furka.Bezawaryjności życzę.
  
 
MAG tak jak pisałem na MKP...
Ładna bryczka i kolorek miodzio...
A co do wersji nadwoziowej, to... Kombi... Hhmmm... Bardzo ładny...
Wiem bo sam mam takiego i Snale zapewne sie ze mną zgodzi...
A jeszcze by było ładniejeszcze gdyby było srebrne

Jak tylko bedziesz nim w Polsce to bedziemy musieli zorganizować jakiegoś spota... Zapewne ostatniego w tym roku
  
 
Cytat:
2009-10-21 20:31:22, TomekBury pisze:
S-Max 2.5T (rocznik 200 ??


Niewykluczone

BTW - zrób "spację" pomiedzy "8" a ")" to zniknie buźka


Rafał - jeszcze nie wiem jak dokładnie bede w Gdansku - do Polski na Świeta przyplywamy, ale najpierw jedziemy do Wawki, a do Gdańska albo na sylwka, albo dopiero po Nowym Roku, wiec jeszcze nie wiem jaką datę na dużego spota wybrać

W zeszłym roku zainicjowany przeze mnie spot (MKP, FEFK i FCP)w ostatnia niedzielę przed sylwkiem zgromadził chyba prawie 50 autek

Mam nadzieję na cosik podobnego w tym roku


[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2009-10-22 16:04:35 ]
  
 
Piękne autko i w pięknym kolorze. I super połaczenie pakowne kombi i wyscigówka Pozdrawiam i zycze szerosci i jak najmniej dziur dla tych pięknych 18"
  
 
Cytat:
2009-10-22 10:55:12, MAG pisze:
BTW - zrób "spację" pomiedzy "8" a ")" to zniknie buźka



Zrobione
  
 
Cytat:
2009-10-22 10:55:12, MAG pisze:
Niewykluczone BTW - zrób "spację" pomiedzy "8" a ")" to zniknie buźka Rafał - jeszcze nie wiem jak dokładnie bede w Gdansku - do Polski na Świeta przyplywamy, ale najpierw jedziemy do Wawki, a do Gdańska albo na sylwka, albo dopiero po Nowym Roku, wiec jeszcze nie wiem jaką datę na dużego spota wybrać W zeszłym roku zainicjowany przeze mnie spot (MKP, FEFK i FCP)w ostatnia niedzielę przed sylwkiem zgromadził chyba prawie 50 autek Mam nadzieję na cosik podobnego w tym roku [ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2009-10-22 16:04:35 ]



a na mojego w gdansku ledwo sie wybrales
  
 
Cytat:
2009-10-22 10:55:12, MAG pisze:
Rafał - jeszcze nie wiem jak dokładnie bede w Gdansku - do Polski na Świeta przyplywamy, ale najpierw jedziemy do Wawki, a do Gdańska albo na sylwka, albo dopiero po Nowym Roku, wiec jeszcze nie wiem jaką datę na dużego spota wybrać W zeszłym roku zainicjowany przeze mnie spot (MKP, FEFK i FCP)w ostatnia niedzielę przed sylwkiem zgromadził chyba prawie 50 autek Mam nadzieję na cosik podobnego w tym roku [ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2009-10-22 16:04:35 ]



No i to jest dobry pomysł, połączyć spota z innymi klubami i zrobić coś dużego...
Pamiętam ten spot na Skwerze co było tyle aut
Może i w tym roku też takie coś wypali
  
 
MAG a nie mogles go sprzedawać rok temu?
A co do nowego ST to fajny
  
 
Cytat:
2009-10-22 20:44:13, RemikGT pisze:
MAG a nie mogles go sprzedawać rok temu? A co do nowego ST to fajny

Rok temu sprzedawał Saubera, a dwa lata wcześniej ST200 MK1, a trzy lata wcześniej MK7...
  
 
Cytat:
2009-10-22 21:07:38, surec pisze:
Rok temu sprzedawał Saubera, a dwa lata wcześniej ST200 MK1, a trzy lata wcześniej MK7...



Więc za rok st220 będzie na sprzedaż
  
 
Cytat:
2009-10-22 21:07:38, surec pisze:
Rok temu sprzedawał Saubera, a dwa lata wcześniej ST200 MK1, a trzy lata wcześniej MK7...


tylko saubera kiedy ja juz mialem czerwonego
  
 
Cytat:
2009-10-22 21:07:38, surec pisze:
Rok temu sprzedawał Saubera, a dwa lata wcześniej ST200 MK1, a trzy lata wcześniej MK7...


Nie ma ST200 mk1
  
 
Cytat:
2009-10-22 21:55:39, RavenMOH pisze:
Nie ma ST200 mk1


Masz rację, ST200 robili bardzo krotko, tylko przez niecale półtora roku (1999 i 2000)

Tamten mój to byl MkI V6 kombi (super lakier - dark aubergine) z koncówki produkcji w 96-tym roku i w bardzo fajnej wersji, z Recaro, fajnymi wykonczeniami wewnatrz i na cosworthlookach 16-tkach - fajnie wygladal i fajnie jeździł


A tak gwoli scisłości - Saubera sprzedawałem nie w zeszlym, a w tym roku - w maju

Rok temu (no może nie tyle rok temu, co w zeszlym roku wiosną ) sprzedawałem srebrnego kombi Mk7 1,6 - PawBur nim cały czas pomyka

Dwa lata temu nic nie sprzedawałem

Trzy lata temu sprzedawałem te moje pierwsze Mondeo - Kolor_13 sie do niego przymierzal, ale zanim się zdecydowal, to juz go sprzedałem

Cztery lata temu sprzedawałem swapowane na RQB kombi Mk7 - jeszcze chyba żyje u Zielaka

Pięć lat temu sprzedawałem kombi Mk7 1,8 RKC (te najbardziej dopieszczone ) - kupił je kolega dawnego klubowicza z Gdańska - Wadera (daaaawno go tu juz nie widziałem, chociaz rok temu na trojmiejskim spocie noworocznym sie pojawił )

I tak dalej, i tak dalej .....


A piętnaście lat temu (spora część forumowiczów to do przedszkola chyba wtedy chodziła ) sprzedawalem budę po swoim pierwszym samochodzie - Taunusie 2,0 z zatartym silnikiem

  
 
Cytat:
2009-10-22 21:12:11, MaRRecki pisze:
Więc za rok st220 będzie na sprzedaż


Niedoczekanie wasze

Autko bedzie u mnie jeździło przynajmniej 2 lata, wiec nie przewiduje go sprzedawać wczesniej niz wiosną w 2012-tym

Poza tym, najpierw musze wyciagnąć z silnika minimum 250KM, troszke niżej go posadzic i wsadzić xenony.

Po drodze, jak tylko sie uda złapać odpowiednie części, to na przod pojda większe hamowniki od Focusa 2,5 ST w komplecie z wierconymi tarczami, ale z tym to zapewne poczekam jeszcze minimum z roczek, bo teraz sa na autku nowiutkie tarcze


Aaaaa, i jeszcze albo fele z ciekawszym ET, albo dystanse ok. 20mm na stronę, bo nie lubię jak kółeczka tak mocno w nadkolach sa schowane

BTW - macie namiary na kogos kto robi takie dystanse?
Tylko porzadne musza byc

  
 
Troche czasu minęło i parę detali się zmieniło, ale jeszcze sporo roboty czeka.

Tak wygląda obecnie autko

  
 
Zmiany:
- przepustnica 65mm z Mustanga GT zamiast orginalnej 60mm,
- sportowa wkładka filtra powietrza Pipercross,
- felgi Borbet 7,5J18 z zimówkami 225/40/18 (orginalne 18-tki z letnimi oponami, ale po sezonie robię zamianę i letnie wędrują na Borbety, a zimówki na ori eSTekowe)
- hak holowniczy z odłaczaną kulą

w planach:
- zaciski z przodu od Focusa 2,5 ST - juz kupione
- tarcze hamulcowe Zimmermann z klockami Ferodo DS Performance,
- sprężyny Eibach -40/-30 - już kupione
- zamiana ori amorów na skrócone i utwardzone KYB,
- blackeyes (docelowo xenony, ale to trochę poczeka), przyciemnione delikatnie tylne lampy i do kompletu dymione kierunki boczne,
- zdjęcie oznaczeń (być może również znaczków "Ford" z przodu i tyłu),
- mocniejsze przyciemnienie szybek tylnych,
- wydech dedykowany JP Performance (najwcześniej w przyszłym sezonie),
- być może sportowe katalizatory
- na koniec modów programik - cel to ok. 250-260KM i 300Nm

No i naprawa boczka fotela kierowcy i być może przy okazji zrobienie foteli przednich dwukolorowych
  
 
Cytat:
2010-03-05 14:57:33, MAG pisze:
- na koniec modów programik - cel to ok. 250-260KM i 300Nm


Hej MAG, fajna bryka., ST220 zawsze mi sie podobalo.
Przy okazji mozesz napisac jaka jest dopuszczalna predkosc maksymalna poza terenem zabudowanym w Szwecji ?
  
 
Cytat:
2010-03-05 15:07:31, RavenMOH pisze:
Przy okazji mozesz napisac jaka jest dopuszczalna predkosc maksymalna poza terenem zabudowanym w Szwecji ?



90 chyba ze są znaki
  
 
Info zaciągnalem z portalu www.szwecja.modos.pl

"Szwecja ma dobrze rozwiniętą sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu, dopuszczalna prędkość z na autostradach to 110 km/h, na drogach ekspresowych 90 km/h.

W terenie niezabudowanym dopuszczalna prędkość z jaką porusza się pojazd to 70 km/h natomiast w terenie zabudowanym 50 km/h, warto pamiętać by w pobliżu szkół zwalniać do 30 km/h."

Może to ktoś potwierdzić ? Jak dla mnie troche rystrykcyjnie.
Kurcze dla mnie az żal byloby zwiekszac moc silnika i wydawac na to kupe kasy gdzie w zasadzie wykorzystanie tej mocy prawie zawsze wiaze sie z lamaniem przepisów.