[Kleszczak] CabrioRS 69% - Strona 2.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-10-21 12:06:43, zenq pisze:
Klesczu, w razie co jak wszystko dobrze wyjdzie to ja tez sie do Mańka wybiore - wtedy mozemy podmieniac

narazie tego nie ruszam, chcę się odbić a jak do Mańka pojadę to itak się spotkamy bo mam beż i wtedy pozamieniamy.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
W końcu udało mi się dojechać do domu na awaryjnym silniku. Sprawdzam i napięcie jest na kostce idącej do cewki, sama cewka nie podaje iskry. Czyli cewka do wymiany? czy może coś macie do zaproponowania?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2009-10-21 10:11:27, Asior pisze:
jak co to mam nowe cewki po przyzwoitej cenie (bosch) ale tak jak kolega pod spodem pisze, podmienić i sprawdzić, bo cewka 5zł nie kosztuje. [ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2009-10-21 10:11:40 ]

jak to te z allegro to za ile dla klubowicza?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
-> Kleszczak - to ze znalazles +12V po stronie pierwotnej to nawet nie jest pol sukcesu.
zamieniales "miejscami" cewki?
  
 
Cytat:
2009-10-24 16:34:40, Kleszczak pisze:
jak to te z allegro to za ile dla klubowicza?



215zł poza alledrogo, oryginał bosch
  
 
Cytat:
2009-10-24 16:59:17, CKsrv pisze:
-> Kleszczak - to ze znalazles +12V po stronie pierwotnej to nawet nie jest pol sukcesu. zamieniales "miejscami" cewki?

jeszcze tego nie robiłem z braku czasu i zasady że w weekend"pie...le nie robię" ale podmienić to nie problem.
Na szybko kostki wszystkie popryskałem WD40 i jedna główna 12 pinowa była mokra(albo wd popryskana) w środku i dodatkowo jakaś nitka cała mokra tam była. Popryskałem i piny podociskałem i na razie spokój ale na ile to nie wiadomo, cewka w poniedziałek rano jedzie priorytetem pożyczona na razie zobaczyć czy będzie git.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
tak czy inaczej zycze powodzenia w walce, choc przyznam ze wd40 czy jak mu bylo na imie to nie jest trafiony pomysl.
sucho, pewny styk i wazelina jako "uszczelniacz" jest wlasciwym rozwiazaniem.
  
 
W ogóle instalacja zostanie cała przeczyszczona i niepotrzebne kostki zabezpieczone takie jak np z absu bo nie podłączałem po przekładce ale wszystko się przedłuża z braku czasu. licznik jeździ ze mną tydzień czasu bo nie mam kiedy szybki zmienić.
Dziś niedziela a w niedzielę nic się nie robi poza nic nie robieniem. Biorę psa i idę przed siebie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Witam, nie pisałem bo co ty pisać jak jeździ
Takie pytanko, wiem że w RSach ciężej chodzą biegi, u mnie też tak jest ale może są jakieś sposoby na poprawę wrzucania biegów?
Taki sam problem z sprzęgłem i jego wciskaniem, ciężej niż w 1.6 norma czy sprzęgło się kończy?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Poczyściłem instalacje alternatora i jest o wiele lepiej, zara jeszcze doczepie drugi kabel od masy do silnika i będzie git.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2009-11-07 18:22:28, Kleszczak pisze:
Witam, nie pisałem bo co ty pisać jak jeździ Takie pytanko, wiem że w RSach ciężej chodzą biegi, u mnie też tak jest ale może są jakieś sposoby na poprawę wrzucania biegów? Taki sam problem z sprzęgłem i jego wciskaniem, ciężej niż w 1.6 norma czy sprzęgło się kończy?



do tego trzeba przywyknac. jak wracalem swoim rsem od seby ( jak kupowalem od niego ) i dzwonil do mnie jak bylem juz za warszawa "jak sie jezdzi" zapytal, to mowie, ze biegi ciezko wchodza ( wczesiej jezdzilem 1.4 tam jak w maselko ) seba w tedy powiedzial tak maja rsy. uwierz mi mialem juz kilka, w tym wchodza lekko. do byly jego slowa. co do sprzegla to nie wiem. ja mam 2-gie i nie czuje roznicy. moze to kwestia przyzwyczajenia.
  
 
Ja tak ale dziewczyna obiema rękami wsteczny wrzuca, wiem że ciężej wchodzą ale może ktoś ma jakieś patenty żeby lżej choć troche wchodziło.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2009-11-13 07:40:05, Kleszczak pisze:
Ja tak ale dziewczyna obiema rękami wsteczny wrzuca, wiem że ciężej wchodzą ale może ktoś ma jakieś patenty żeby lżej choć troche wchodziło.



To cos jest nie teges Ciezko to mozna powiedziec w stosunku do np mojego bylego galanta,ale nie tak,zeby jakos przez sile. Sprzeglo dobrze Ci wysprzegla,dociskasz do konca??
  
 
Cytat:
2009-11-12 19:36:36, Kleszczak pisze:
Poczyściłem instalacje alternatora i jest o wiele lepiej, zara jeszcze doczepie drugi kabel od masy do silnika i będzie git.


Instalacja alternatora miala wplyw na chodzenie silnika??
  
 
Cytat:
2009-11-13 08:44:39, Seba pisze:
To cos jest nie teges Ciezko to mozna powiedziec w stosunku do np mojego bylego galanta,ale nie tak,zeby jakos przez sile. Sprzeglo dobrze Ci wysprzegla,dociskasz do konca??

zgrzytać nie zgrzyta ale pedał jak i biegi wchodzą ciężko, ten problem występuje tylko u mojej dziewczyny, dociskam do końca.
Może już sprzęgło się kończy, nic nadzwyczajengo, to nie nowy samochód a mogłem zajrzeć do niego jak był na wierzchu.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2009-11-13 08:46:27, Seba pisze:
Instalacja alternatora miala wplyw na chodzenie silnika??

Instalacja alternatora nie ale sama instalacja jest stara i popękana, poizolowałem ale to dało tylko troche, dwa cylindy i cewka wyłączała się nie z winy cewki a instalacji silnika, wystarczyło poruszaćkablami i poprawiało się. Teraz już tego problemu nie było ale jak ostro popadało to na chwile się wyłączyły czyli dalej gdzieś jest przebicie. Wniosek taki że wymiana całej instalacji silnika na nową.

Na desce rozdzielczej żarzyła mi się kontrolka ładowania ale niezależnie od obrotów i poboru prądu, Przeczyszczenie kostek pomogło na chwile, wymiana kabla między alter. i rozrusznikiem oraz kabla łączącego alter z deską pomogło. Ładowanie wróciło(wcześniej było 12,5v), dodatkowy minus do silnika chyba nie będzie potrzebny.

Niewielki wpływ na pewno miała bo alter miał większy pobór prądu.

Wywaliłem też kabel od czujnika wspomagania tego pod spodem jak na full kierownicą przekręci. Był ucięty i też mógł powodować przebicie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Widze że też masz ładne wizje z tym RSem przynajmniej nie jestem sam powoli dojdziesz do wszystkiego... u mnie biegów prawie się nie dało wrzucać... wymieniłem lewarek... możesz spróbować nasmarować takie ruchome części od spodu od cięgien bo w tym starym to miałem prawie zapieczone na amen i nie dało się ruszać... teraz już jest wporządku

co do alternatora to ja mam ładowanie rzędu 12,8-13 też musze coś z kablami zrobić...

Ogólnie zrobiłeś ten sam błąd co ja... wsadziłeś wszystko na gotowo myśląc że będzie wszystko ok ... ja jestem już po wymianie sprzęgła i wszystkich poduszek i całego zawieszenia...
Jak się robi swapa to najlepiej jak się ma wszystko na wierzchu to wtedy na spokojnie wszystko posprawdzać i powymieniać a nie tak jak w moim przypadku i Twoim też
Jednak powoli dojdziesz do tego co powinno być...

  
 
Nie mam problemów jakiś specjalnych z nim, ten problem z instalacją może mieć każdy po przekładce. Ja mam taki, ktoś ma inny ale zawsze będzie miał. Z sprzęgłem nie mam problemów, temat zarzuciłem tylko po to żeby wymienić się opinią z innymi. Wiem że ciężej chodzi ale to od razu wiedziałem, tak samo chodził przed przekładką.
Mativo, dzięki za radę, zajrze pod spód i posmaruje wszystko.

Nie zaglądał bym do instalacji pewnie bym długo jeszcze jeździł ale przydało by się ją wymienić i to zrobie bo lubię to robić. za to nie wiem od której strony zajść instalacje gazową.
Sprzęgło jak się kończy to się kończy, nic nie zrobi, wymienie jak będzie trzeba.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
ha ha

Kleszczu, watpie zebysmy zdarzyli ogarnac jutro tą instalacje przed spotem ale chociarz troche pospinamy...