[OGÓLNE] Diesel - wymiana wtrysków czy regeneracja? Koszt

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kilka dni temu wymieniłem końcówki w 1,8 d pompa bosch bo kopcił na czarno,i od tego czasu same problemy ,ustawili cisnienie na 145 i silnik pracował nierówno na wolnych.sprzedawca wtrysków kazał zmniejszyć ciśnienie na 130 atm.wieć pojechałem znowu do tego co montowal i kazałem mu obniżyć bo dał za duzo,jakież było moje zdziwienie gdy wszysko zaczeło sie pieprzyc ,teraz to juz silnik se przerywa,nierówno pracuje jest cholernie głośny i kopci .....mysle ze pada mi pompa !!!!!!dodam iz auto zapala na dotyk.facet od wtrysków rozkłada rece bo on tylko zna sie na końcówkaw,silnik ma 200 tyś.niedawno juz wymieniłem pierść,panewki,rozrzad ,glowica robiona.....I CO WY NA TO??????

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-10 17:57:30 ]
[ powód edycji: dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
W magicznej ksiazce stoi:
Wtryskiwacze
Marka: Bosch lub CAV Rotodiesel. Typ: Pinteau.
Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza: - Bosch: 13,5 do 14,0 MPa;
CAV Rotodiesel: 12,0 do 13,5 MPa.
Spadek ciśnienia w ciągu 5 sekund:
Bosch: od 12,5 do 10,0 MPa;
CAV Rotodiesel: od 10,0 do 7,0 MPa.
Próba szczelności: 10,0 MPa w ciągu 10 sekund.

Pewien mechanik od diesli, powiedzial mi, ze jesli koncowki wtryskiwaczy to tylko Bosch. Drogie, ale bardzo dobre! Podrobki z firmy pana Kazia sa do d.

Mysle, ze czas powaznie pomyslec nad zmiana mechanika, skoro ten Twoj jakos sobie nie radzi.
  
 
Jeśli chcesz mogę ci podać adres szpeca od dizli.
Ja osobiście uwazama go za góru od tych rzeczy.Tydzień temu również wymieniałem końcówki wtrysków polskie firmy WZ-N.
Jak narazie wszystko działa bez zarzutu.Samochód ma przejechane 260tyś.
Pozdrawiam.
  
 
pojade do piekar do adamczyka ponoć tam sa spece od pomp itp,SERBIA ja za wymiane końcówek zapłaciłem 50 zł ,facet jest uwazany za speca,mysle ze to pompa sie rozklekotała
  
 
A orientuje się ktoś z was ile np kosztuje regeneracja wtrysków do td ?
Warto jest regenerować czy od razy lepiej kupić nowe ? :/
  
 
sale nowe to pewnie ze 400/sztuka
  
 
Regeneruje się same końcówki koszt to ok 50 zet od szt. Natomiast za stówkę można mieć nową końcówkę. 500 do 600 zet razem z wymianą i ustawieniem na podkładkach, nowe oczywiście. Jeśli tylko warsztat jest sprawdzony regeneracja = czemu nie. 400 zet to w przybliżeniu koszt całego wtrysku tyle tylko że baaaardzo rzadko jest konieczność wymiany całego.
  
 
Kryzchu wyjąłes mi to z ust
a ja mam jeszcze oryginalne Lucasy u sienie nie modzone a wiec to potwierdza ze tego nie robi sie czesto (wymiany calosci).
  
 
ja kupiłem 2lata temu polskie końcówki wtrysków i jest wszystko ok.
  
 
Zwykle oryginały pylą bez zarzutu 400 nawet i do 500 tys km. Zakładając że się za często jakimiś wynalazkami ich nie podlewa
  
 
ja pracuje w disel servis i jezeli td kopci po wymianie koncowek lub jest nierowna praca to zamontowal ci zle koncowki i w wtryskach nieustawia sie zadnego cisnienia ,cisnienie zalezy od koncowek jakie zostaly zamontowane jezeli kopci ci na czarno to znaczy ze albo masz katalizator zapchny albo leja ci wtryski czyli sa juz popsute albo nowe sa kiepskie
  
 
a i zapomnialem dopisac bardziej oplaci sie regeneracja wtryskiwaczy niz wiamiana na nowe bo po regeneracji wtryski sa jak nowe bo w starych zuzyly sie tylko koncowki
  
 
jezeli silnik odpala na cieplym lub zimnym silniku od strzala to pompa jest ok
  
 
Cytat:
ja pracuje w disel servis i jezeli td kopci po wymianie koncowek lub jest nierowna praca to zamontowal ci zle koncowki i w wtryskach nieustawia sie zadnego cisnienia



Ciśnienie otwarcia wtrysku. Nie chciał bym być ciekawski ale co ty tam robisz? Jeśli możesz to sie pochwal.

[ wiadomość edytowana przez: Kris75 dnia 2010-01-12 10:33:08 ]
  
 
odp dla ciekawskiego krisa cisnienie nominalne 19...20 MPa - minimalne dopuszczalne 17
  
 
odp dla ciekawskiego krisa cisnienie nominalne 19...20 MPa - minimalne dopuszczalne 17
  
 
Ale ja nie pytałem o jakieś tam bliżej nie określone ciśnienie nie wiadomo czego tylko co ty robisz w tym diesel service Możesz sie przydać ze swoim doświadczeniem, umiejętnościami, rabaciki w warsztacie, fachowe doradztwo takie tam.