[MKVII] Pseudo alarm jak podłączyć diode by migała ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !!!

Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Otóż mam diodę mrugającą na 12V i chciałem zrobić z niej taki "straszak" pseudo alarm by migała po uzbrojeniu centralnego zamka a gasła po rozbrojeniu. Myślałem o podpięciu + pod kabel który zamyka zamek ale tam napięcie pojawia się i znika. Pod które kable się podpiąć może potrzebny jest jakiś mały układzik na tranzystorku czy coś?? Dodam że mam uniwersalny sterownik centralnego zamka.

Z góry dzięki
  
 
A nie prościej jest kupić najprostszy alarm za 25 zł i odrazu zabezpieczenie auta będzie
  
 
Jeśli masz oryginalny CZ to na jednym przewodzie po zamknięciu pojawia się na stałe +12V
  
 
Za tyle dostane już alarm??

Chyba bez czujników....
  
 
W tym problem że nie mam uniwersalny sterownik centralnego zamka a w nim pojawia się i znika napięcie po zamknięciu
  
 
Cytat:
2010-01-07 21:03:22, sebastianb43 pisze:
Za tyle dostane już alarm?? Chyba bez czujników....

np to
  
 
No ciekawe nawet bardzo muszę się na tym zastanowić

Ale jak by ktoś wiedział jak podłączyć tą diodę to pisać
  
 
jak sie dobierzesz do stacyjki to tam na którymś kablu po wyłączeniu zapłonu ginęło napięcie a po wyłączeniu zapłonu pojawiało sie napięcie więc w sam raz włąśnie dla mrugającej diody
  
 
Cytat:
2010-01-07 21:45:21, pytlar pisze:
jak sie dobierzesz do stacyjki to tam na którymś kablu po wyłączeniu zapłonu ginęło napięcie a po wyłączeniu zapłonu pojawiało sie napięcie więc w sam raz włąśnie dla mrugającej diody


Ale kolega potrzebuje zapewne na odwrót...
Najprościej by było podpiąć na stałe i już, ale można np puścić przez przekaźnik (3pln), który zwiera obwód, jak wyłączysz stacyjkę.
Jednak namawiam do alarmu, albo przynajmniej immo...
  
 
Też myślałem o przekaźniku
Z tym alarmem zastanawiam się właśnie...
A co do immo surec to przecież MKVII miał fabrycznie. Mam przecież tą diodę pod zegarkiem która zapala się i gaśnie po 2s po włączaniu zapłonu co świadczy że włożony kluczyk jest prawidłowy
  
 
Cytat:
2010-01-07 22:05:32, sebastianb43 pisze:
Też myślałem o przekaźniku Z tym alarmem zastanawiam się właśnie... A co do immo surec to przecież MKVII miał fabrycznie. Mam przecież tą diodę pod zegarkiem która zapala się i gaśnie po 2s po włączaniu zapłonu co świadczy że włożony kluczyk jest prawidłowy


no to zdubluj diodę z immo i po herbacie.
  
 
no a jak to zrobić bo jestem trochę zielony w tych sprawach
masz na myśli żeby jedna dioda odpowiadała za immo i pseudo alarm tak jak w przypadku oryginalnego fordowskiego alarmu w którym ta dioda pod zegarkiem mrugała po uzbrojeniu CZ
  
 
Jeśli Ci chodzi, żeby coś mrygało przy drzwiach, to tak jak napisałem.
Rozbierasz zegarek, wyjmujesz diodę, podłączasz kablami drugą podobną (sądzę, że będzie 3V) i tyle. Niemniej sam zegarek nie jest prosty do rozebrania-złożenia...
  
 
ja do tej diody wykorzylem kable idace do radio od stacyjki... w polowie je przecialem i kable od radio podlaczylem na stale (zeby gralo bez kluczyka) a te 2 luzne kabelki od stacyjki wykorzystalem do diody... oczywiscie mozesz sie dopiac do nich... bodajrze czerwony i zólty
  
 
+ diody do + stalego a - diody do + po zaplonie i bedzie gaslo po przekreceniu kluczyka.
  
 
Cytat:
2010-01-08 23:03:54, CKsrv pisze:
+ diody do + stalego a - diody do + po zaplonie i bedzie gaslo po przekreceniu kluczyka.



ale po włączeniu kluczyka chyba pojawia się plus, więc dioda się zapali, a powinna zgasnąć.
  
 
sebastianb43 u mnie w temacie w ogłoszeniach masz centralkę za grosze to rozwiąże twój problem...
  
 
Cytat:
2010-01-07 22:00:12, surec pisze:
Ale kolega potrzebuje zapewne na odwrót... Najprościej by było podpiąć na stałe i już, ale można np puścić przez przekaźnik (3pln), który zwiera obwód, jak wyłączysz stacyjkę. Jednak namawiam do alarmu, albo przynajmniej immo...



cholera, wiedzialem ,żeby po pijaku nie pisać
własnie na odwrót jest na stacyjce - wlączasz zapłon - napięcie ginie, wyłaczasz zapłon - napięcie sie pojawia. ja tam mialem w swoim MK V zrobioną diode własnie.
  
 
Cytat:
2010-01-09 12:38:15, surec pisze:
ale po włączeniu kluczyka chyba pojawia się plus, więc dioda się zapali, a powinna zgasnąć.



oj spiacy byles albo wypity
tak pojawi sie i wlasnie wtedy led zgasnie.
nie wystapi roznica potencjałów.
dalej nie trzeba raczej tlumaczyc.
  
 
Cytat:
2010-01-09 16:55:07, CKsrv pisze:
oj spiacy byles albo wypity tak pojawi sie i wlasnie wtedy led zgasnie. nie wystapi roznica potencjałów. dalej nie trzeba raczej tlumaczyc.


A właśnie ma być odwrotnie.