Dlaczego p³yn ch³odniczy ma kolor br±zowy? - Strona 300

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Cytat:
2012-12-21 21:50:45, 12345678901234567890 pisze:
Modele zaskoczy³y mnie pozytywnie rekorda ju¿ mam z taksówek ¶wiata ale tego z kap te¿ kupiê numer specialny mnie negatywnie zaskoczy³ my¶la³em ¿e bêdzie fiat 125p sanitarka



Ja wcale nie napisa³em,¿e w kolejnym numerze specjalnym nie bêdzie Fiata Sanitarki.Beskid to s± tylko moje w³asne przemy¶lenia i kompletnie nie wiem czy to w³a¶nie on bêdzie w styczniu.
Nie martw siê wiêc przedwcze¶nie,mo¿e dostaniesz upragnionego Fiata
Co do Rekorda,jak pojawi siê aktualizacja i bêdzie on niebieski lub zielony,to napiszê prosto z mostu skargê do DeA dlaczego maluj± modele w tak obrzydliwe kolory.Kto siê zgadza,niech pisze.Byæ mo¿e zrobimy protest zbiorowy
  
 
Przepowiednie sroczki sa super niespodzianka najbardziej sie jednak cieszy moj syn z Tarpana mam nadzieje ze bedzie on jednak w kolorze czerwonym.
Co do numeru specjalnego to moje typy sa:
1) Fiat 125 Sanitarka
2) San h100A
3) Jelcz 315 wywrotka

PS> Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku dla wszytskich forumowiczow by 2013 rok zaskakiwal nas w coraz lepsze modele

PS2 Sroczka wiesz cos na temat wyd. specjalnego?? Czy bedzie kalendarz??
  
 
Mysle ze tarpan bedzie niebieski , PF 125p czerwony , awz szary a opel kremowy .
Mysle ze w specjalnym bedzie jakas przyczepka , stawiam na niewiadow n250 .
  
 
akurat ten Fiat MR 75, to wielkiej ró¿nicy w wygl±dzie nie bêdzie mieæ w porównaniu do 83 (lusterka, znaczek i generalnie bardziej zubo¿ony), wiêc nie jest dla mnie specjalnie poszukiwanym autem - jest wiêcej polskich aut, których brakuje nam ni¿ akurat tego Fiata, ale to tylko moje zdanie.

Rekorda mam z taksówek, ale gdyby to by³ Rekord D taki jak ten:


te¿ bym siê ucieszy³.
  
 
A ja uwa¿am, ¿e Fiat dobrze, ¿e sie pojawi. Ten Fiat jak i Polonez, który niebawem bêdzie, to niespodzianka. Tych modeli nie by³o na li¶cie Sroczki7, a jednak w serii siê pojawi±, a ¶wiadczy to o tym, ¿e DEA jednak bierze pod uwagê sugestie kolekcjonerów. Czekam na modele Ny¿, ¯uków i Warszaw pozostaj±c w przekonaniu, ¿e siê pojawi±. W wydaniu specjalnym przewidujê Fiata Karetkê Pogotowia Mo¿e s± ju¿ jakie¶ przecieki? Na aukcjach?
  
 
Cytat:
2012-12-22 13:41:29, cichy_555 pisze:
akurat ten Fiat MR 75, to wielkiej ró¿nicy w wygl±dzie nie bêdzie mieæ w porównaniu do 83 (lusterka, znaczek i generalnie bardziej zubo¿ony)


Jaki zubo¿ony ? Znaczek, chrom na przednich kierunkach, listwy na drzwiach, listwy na progach, chromowane flatnery, chromowane wywietrzniki na tylnych s³upkach, chromowane elementy wewnêtrzne. To wszystkie du¿e fiaty po 76 roku by³y powoli pozbawiane wszystkich ozdobników. I to pó¼niejsze MR s± zubo¿one z racji kryzysowej sytuacji w PRL.
I bardzo siê cieszê ¿e bêdzie kolejny klasyk

[ wiadomo¶æ edytowana przez: kaprl dnia 2012-12-22 19:11:42 ]
  
 
Te¿ siê cieszê na Fiata, a jego propozycjê sam wys³a³em kilka razy do DEA
  
 
mi to tam nie jest ten fiat potrzebny - a jak jeszcze nie dadza normalnego koloru, np. pomaranczowego, tylko cos co bylo ,to bedzie bez sensu. Gdyby nie to, ze mam prenumerate, to pewnie bym go nie kupil, a dla mnie wazniejsze sa inne polskie modele, jak zuki w innych wersjach nadwoziowych czy nysy i warszawy pocztylion oraz furgon. Te auta uwazam sa bardziej potrzebne obecnie. Ale to tylko moje zdanie co do fiata i nie musicie sie z nim zgadzac.

@kaprl
a co 83 nie byl zubozony do 75? chyba, ze ja sie nie znam na autach wogole????
  
 
Twoje pierwsze pytanie jest niezrozumia³e. O co ci chodzi?. Napisz sk³adnie i gramatycznie to ci odpowiem. Co do drugiej czê¶ci pytania - na autach mo¿e siê i znasz, ale na "kantach" siê niestety nie
  
 
Chodzi o to ze 83 byl bardziej zuborzony od 75 poniewaz nie mial ozdobnych chromow
  
 
Mam taka prosbe czy ma ktos zdjecia wnetrza Zuka strazaka??

Szkoda ze juz na e-bay niema przeciekow do naszej kolekcji czyzby to ruch wydawnictwa??
  
 
Je¿eli chodzi o Polskie Fiaty 125p,to ich najlepszy okres ¶wietno¶ci trwa³ w latach 1967-1975.Wtedy "kanty" by³y starannie wykonywane i rzadko kiedy je zubo¿ano.Dodam nawet,¿e produkowano eksportowe wersje specjalne.Czasami by³y ma³e odstêpstwa od normy.Jak zawiedli dostawcy podzespo³ów,to fabryka sk³ada³a Fiaty z tego,co akurat mia³a na stanie,aby znacz±co nie opó¼niaæ produkcji.St±d pó¼niejsze ró¿nice w detalach w poszczególnych egzemplarzach.
Jak to mówi±,FSO produkowa³o swe pojazdy wed³ug humoru szefów oraz in¿ynierów.
Po 1976r. Fiaty 125p by³y produkowane coraz mniej starannie z powodu zmiejszaj±cych siê mo¿liwo¶ci fabryki.Czasy stanu wojennego by³y pierwszym gwo¼dziem do trumny "kanta" gdy¿ wtedy po raz pierwszy da³o o sobie drastyczne ciêcie kosztów i znaczny spadek jako¶ci.
Od 1983r. kiedy "umar³" Polski Fiat i narodzi³o siê FSO 125p,maszyny by³y ju¿ na tyle wyeksplatowane,¿e kontynuowano produkcjê za pomoc± m³otka i no¿yc blacharskich.Skutkowa³o to oczywi¶cie coraz bardziej pog³ebiaj±c± siê,marn± jako¶ci± wykonania.Odpadaj±ce klamki,czy szczeliny w blachach na kilka centymetrów sta³y siê typowe dla FSO 125p.
Gdy w 1989r. upad³ PRL i otworzono granice,ludzie odwrócili siê od wyrobów FSO,gdy¿ rzecz jasna mogli wreszcie kupiæ du¿o lepsze i nowocze¶niejsze auta z prawie niedostêpnego wcze¶niej zachodu.
¯ywot Polskiego Fiata/FSO 125p dobieg³ konca 29 czerwca 1991 gdy¿ z oczywistych,wspomnianych wy¿êj przeze mnie przyczyn dalsze kontynuowanie produkcji nie mia³o jakiegokolwiek sensu.
FSO 125p z zewn±trz najmocniej ró¿ni³o siê od Polskiego Fiata 125p czarnymi,plastikowymi listwami bocznymi,oraz tak¿e czarnymi i plastkowymi dekielkami na ko³ach.
Podsumowuj±c,je¿eli kto¶ chce bardzo kupiæ "kanciaka" i cieszyæ siê nim d³ugo,powinien szukaæ egzemplarzy z lat 1967-1975.Nowsze egzemplarze by³y najczê¶ciej niekoncz±cym siê pasmem udrêki.
  
 
Nie beczeæ. Dobrze, ¿e Fiat bêdzie, a Nys, ¯uków i Warszaw te¿ siê pewnie doczekamy Cieszê siê z ka¿dego rodzimego modelu, a 2013 r. pewnie bêdzie obfitowa³ w niespodzianki, a wiêc.....
  
 
  
 
  
 


  
 
dodam zdjêcia a ich niema

[ wiadomo¶æ edytowana przez: 12345678901234567890 dnia 2012-12-23 21:59:07 ]
  
 
koledzy mam pytanie jak dodaæ zdjêcie jak wpisaæ ten adres
mam zdjêcia nowego wydania specjalnego
  
 
Cytat:
2012-12-23 01:30:29, kaprl pisze:
Twoje pierwsze pytanie jest niezrozumia³e. O co ci chodzi?. Napisz sk³adnie i gramatycznie to ci odpowiem. Co do drugiej czê¶ci pytania - na autach mo¿e siê i znasz, ale na "kantach" siê niestety nie



chyba napisalem w nawiasie wyraznie, ze 83 byl zubozony w stosunku do 75? albo ktos polskiego nie rozumie? nie wiem. No ale to Twoje zdanie, ¿e na fiatach siê nie znam... no comment.
  
 
Ja zrozumialem np. na odwrot ze to 83 jest bogatszy niz 75 , mow konkretnie o ktorym mowisz , a nie ze mowisz o dwoch , a nie podajesz co dotyczy tego a cco tego i wychodzi pozniej taka mieszanka i nikt nie wie o co kaman , ale juz OK