Dlaczego p³yn ch³odniczy ma kolor br±zowy? - Strona 301

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Cytat:
2012-12-23 21:56:27, 12345678901234567890 pisze:
dodam zdjêcia a ich niema [ wiadomo¶æ edytowana przez: 12345678901234567890 dnia 2012-12-23 21:59:07 ]



Kolego, poprawi³em Twoj± wiadomo¶æ tak, ¿eby zdjêcie siê wy¶wietla³o. Niemniej nie wiem po co je tu zamieszczasz. By³o ono zaprezentowane w okolicy sierpnia, jako fota z serwera DeA przed "oficjalnym" zamieszczeniem go na stronie "kultowych". Ostatecznie zarówno kolor jak i jako¶æ nadruku na ok³adce zosta³y zmienione, ale to ta sama N126, która zosta³a przeznaczona do 126p FL
  
 
Cytat:
2012-12-22 13:41:29, cichy_555 pisze:
akurat ten Fiat MR 75, to wielkiej ró¿nicy w wygl±dzie nie bêdzie mieæ w porównaniu do 83 (lusterka, znaczek i generalnie bardziej zubo¿ony)p


Wed³ug twojej wypowiedzi razem z nawiasem wynika ¿e to 75 jest zubo¿ony, a jest odwrotnie. To 83 ma mniej ozdobników. K³ania siê zrozumienie tekstu który sam napisa³e¶.
A jak jeste¶ taki fachowiec z "kantów" to proszê o odpowied¼ -
W którym roku zniknê³a mo¿liwo¶æ regulacji mieszanki na biegu ja³owym w ga¼niku?
  
 


Zdrowych, weso³ych ¦wi±t dla wszystkich forumowiczów. Spe³nienia wszystkich marzeñ, szczególnie zwi±zanych z naszym wspólnym modelowym hobby.
  
 
nie wiem co to ma do rzeczy, czy kto¶ jest fachowiec czy nie i musi od razu znaæ lata kiedy co wprowadzono. Wprowadzono to w 1976 roku w modelu MR 1976, ale pewnie albo nie zrozumiesz znowu co napisalem, albo powiesz, ze szukalem milion lat w googlach. Rownie dobrze moge Cie zapytac, kiedy wprowadzono swiatlo przeciwmgielne tylne... albo to tak jak np. stwierdzic, ze ktos nie zna sie na Gorniku Zabrze, bo nie wie skad przybyl do niego pierwszy w historii obcokrajowiec. Wiec nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale ok.
  
 
WESO£YCH ¦WI¡T WSZYSTKIM !!!!!
  
 
Ale¿ proszê :
¦wiat³o tylne przeciwmgielne - 01.1986 rok
A mo¿liwo¶æ regulacji usuniêto 01.1977 roku.
I na tym koniec.
Wszystkim ¿yczê Weso³ych ¦wi±t
  
 
Cytat:
2012-12-22 13:41:29, cichy_555 pisze:
akurat ten Fiat MR 75, to wielkiej ró¿nicy w wygl±dzie nie bêdzie mieæ w porównaniu do 83 (lusterka, znaczek i generalnie bardziej zubo¿ony),



W takim skladzie zdania chodzi o to ze porownujesz 75 do 83 a w nawiasie opisuje sie roznice omawianego modelu (czyli 75) do 83 . Czyli wychodzi na to ze 75 jest ubozszy niz 83.

Prawda , znasz sie moze na samochoodach , fiatach itd.
Tylko zamiast nawiasu wystarczylo napisac slowo "ktory" i problemu by nie bylo.
Nastepnym razem lepiej analizuj swoje wypowiedzi by nie wprowadzac w blad
Mysle ze ponad polowa uzytkownikow blednie zrozumiala twoj tekst.
Pozdrawiam , Frdek ;p
  
 
Chodzi o to ze napisales : "akurat ten fiat MR 75 ..."
Po takim wstepie rozumiemy ze caly czas chodzi o ten model i nagle czytamy nawuas w ktotym napisales o zubozeniu fiata. Kierujac sie naszym przekonaniem ze caly czas opisujesz 75 wpadamy w blad , ze 75 jest ubozszy niz ten do ktorego go porownales 83 (ktory sadzac po pierwszych twoich slowach jest mniej istotny , co dowodzi ze nawias mowi o 75)

Mysle ze zrozumiesz
  
 
Sporom STOP. ¦wiêta s±. Ka¿dy wie (nawet ten co na Fiatach siê nie zna), ¿e te pierwsze by³y na w³oskich czê¶ciach, w kolejnych zastêpowano je ju¿ polskimi i auta by³y gorzej wykonane, a te z koñca produkcji to ju¿ szkoda gadaæ. I tyle wystarczy na temat Fiata 125p vel FSO 125p. Zbieramy modele, a nie prawdziwe auta, a w modelu wiadomo szczegó³y zostan± uproszczone do maximum albo wcale ich nie bêdzie Pozdrawiam i smacznego karpia
  
 
A faktem jest to, ¿e wielu u¿ytkowników forum nie zna podstawowych zasad interpunkcji i ortografi Mo¿e to wynikaæ z niskiego poziomu nauczania w szko³ach. A znajomo¶æ zasad prawid³owej pisowni pozwala na pisanie zrozumia³ych zdañ dla wszystkich. A wiêc apelujê o przeczytanie tego co siê napisa³o, a dopiero potem wrzucanie tego na forum ogólne. To nam wszystkim u³atwi czytanie, a i mo¿e zapobiegnie sporom i ja³owej dyskusji, która odbywa siê teraz na temam Fiata 125p.
  
 
¦wiête s³owa Panie Kolego

-----------------
--- Bia³y ---
ten z³y admin
  
 
A spieral sie ktos wogole ?
  
 
A ja chcia³bym siê odnie¶æ do zapowiedzi kolegi sroczki.
Cieszê siê, ¿e ostatnio tylko jeden na ka¿de sze¶æ modeli jest niezgodny z pierwotnym za³o¿eniem kolekcji, czyli nie by³ produkowany w krajach demokracji ludowej. Choæ z drugiej strony ta tendencja mo¿e siê odwróciæ, gdy¿ samochodów z demoludów nie by³o a¿ tak wiele rodzajów (chyba, ¿e wydawnictwo wrzuci nam radzieckie cuda ).
Wszystko jak zwykle sprowadza siê do definicji kultowo¶ci w PRL. Bo czy np. Peugeot porucznika Columbo by³ kultowy w PRL? No có¿, ten temat by³ wa³kowany ju¿ wielokrotnie, wiêc go odpuszczam.
Nie pozostaje mi nic innego, jak ¿yczyæ wszystkim udanego ostatniego dnia ¶wi±t.
  
 
Auta zachodnie u nas te¿ je¼dzi³y, ale kolekcja musi przed jej zakoñczeniem wyczerpaæ (a przynajmniej ja bym sobie tego ¿yczy³) modele rodzime. Czekaj± na wydanie jeszcze Warszawy, Syreny, ¯uki, Nysy itd., ale jak kto¶ ju¿ napisa³ "gdyby ukaza³y siê "rodzime" auta jeden po drugim to po 50 numerze ju¿ by nikt KAP-u nie kupi³". Cieszy mnie ka¿dy polski model, który siê pojawia, a liczê po cichu na wiêcej Nys i ¯uków bo tutaj jest jeszcze spore pole do popisu Nie bêdê n-ty raz wymienia³ brakuj±cych modeli. Ci co s± zainteresowani tematem to wiedz±
  
 




Takie cacko powinno ukazaæ sie w wydaniu specjalnym KAP-u



[ wiadomo¶æ edytowana przez: Bia³y dnia 2012-12-27 17:25:08 ]
  
 
Jak tam wasze ZIS-y 110? dzi¶ mia³ on premierê,a nikt nic nie pisze.
Ja dzi¶ nareszcie dosta³em IFÊ i Passata.Kolejne modele dostanê pewnie za nastêpny miesi±c.Wy zapewne bêdziecie cieszyæ siê ju¿ Simsonem,a ja jak zwykle bêdê czeka³ na £UAZ-a i dzisiejszego ZIS-a.Poprostu ¿yæ nie umieraæ
  
 
Ja obejrza³em i nie kupi³em. Jest znacznie gorzej wykoñczony ni¿ ten z avtolegend czy nash avtopromu. Do tego bia³y kolor-limuzyny PRLowskich urzêdników by³y czarne. Do tego gazetka do bani-nie polecam.
  
 
Wrzuæ proszê zapowied¼ Poloneza
  
 
Cytat:
Do tego bia³y kolor-limuzyny PRLowskich urzêdników by³y czarne. Do tego gazetka do bani-nie polecam.



A to ciekawe...Bo W³adys³aw Gomu³ka mia³ w³a¶nie bia³y

A co do modelu - mamy chyba ewenement - nasz Zis ma ca³kowicie inne ko³a, ni¿ ten z serii rosyjskiej Rosyjski ma mniejsze felgi i mniejsze opony. na pierwszy rzut oka tego nie widaæ, ale jak siê postawi oba razem róznica spora...Dotychczas siê nie zdarzy³o, aby ten sam model z róznych serii ( krajów ) rózni³ sie ko³ami. Zawszy by³ to tylko kolor

[ wiadomo¶æ edytowana przez: QLIG dnia 2012-12-28 19:08:33 ]
  
 
Cytat:
2012-12-28 19:04:24, QLIG pisze:
A to ciekawe...Bo W³adys³aw Gomu³ka mia³ w³a¶nie bia³y [ wiadomo¶æ edytowana przez: QLIG dnia 2012-12-28 19:08:33 ]


Jesli udokumentujesz to oryginalnym zdjeciem z tamtych lat, to uwierzê. Bo jak dot±d zdjêcia z tamtych czasów np. z Classic Auto prezentuja te auta (równie¿ w wersji cabrio), jednak zawsze w kolorze czarnym