Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2009-2012 - Strona 2

Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-11-18 12:46:18, malarz84 pisze:
Jak tam Wasze Warszawy ??? Ja ledwo co zakupiłem, bo goście brali w empikach po kilka, masakra Zderzak i rejestrację trzeba przykleić bo ledwo wisi a tak to super. Kilka niedociągnięć jest ale w sumie to są AUTA PRL-u Zdejmowana jest ta paczka ?? Chyba nie, raczej to wygląda na zamocowanie na kleju. Ale jakby się uparł... picasaweb.google.com/malarz84/Warszawa200Pickup1959#

na upartego uda się zdjąć plandekę z Warszawki mi się udało Poloneza rozkręcić przez przemocy na nim
ale ciągle czekam na moją Warszawę

[ wiadomość edytowana przez: Dluqi dnia 2009-11-18 20:16:11 ]

pomyłka to było awizo z zusu czy z czegoś tam

Wg mnie modelik Warszawy Pickup został bardzo dobrze wykonany. Jedynie co mi się w nim nie podoba to felgi. Są okropne i nie pasują mi wcale do całości, a ponadto nadwozie jest zbyt nisko.
Dlatego postanowiłem modelik nieco przerobić. Zmieniłem felgi na te od Syreny 104. Opony natomiast zostawiłem oryginalne od Warszawy. Przy skręcaniu podwozia podłożyłem podkładki pod śrubki przez co nadwozie się nieco podniosło. Poza tym przełożyłem kierownicę z M20. Jest beżowa i dobrze ją teraz widać.
Efekty możecie zobaczyć na poniższych fotkach:

A jak Wy oceniacie ten model, czy i jak planujecie go modyfikować
Pozdrawiam

A jednak da się zjąć tą "plandekę".

ale przeładowałeś Warszawkę zresztą kiedyś też tak robili...
ja mojej nie przerabiam, wolę "oryginały"

Cytat:
2009-11-19 21:45:25, Superman2 pisze:
A jednak da się zjąć tą "plandekę".

jarecki78. ja zdjąć tę pandekę bez uszkodzenia jej?

kubasmo: Plandeka zeszła po mocniejszym pociągnięciu, niczego nie uszkadzając. Zostały jedynie od wewnętrznej stony paki w czterech miejscach niewielkie brązowe ślady. W tych miejscach najwidoczniej był klej, który ją trzymał.

Cytat:
Sorki jeśli uznacie to zaśmiecanie forum, czy coś tego typu, ale spróbuję podać kilka linków do własnych fotek napotkanych autek z serii

Pare zdjęć ze zlotu samochodów zabytkowych (nie tylko z PRL) w moim mieście (26.09.2009) . Starałem sie wybierać tylko te zgodne z tematem forum... Musze przyznać że zlot był genialny

Cytat:
2009-11-20 18:32:21, szeryf_drogowy pisze:
Pare zdjęć ze zlotu samochodów zabytkowych (nie tylko z PRL) w moim mieście (26.09.2009) . Starałem sie wybierać tylko te zgodne z tematem forum... Musze przyznać że zlot był genialny

No, ładne zdjęcia i fajne smochody.

Cytat:
2009-11-20 18:32:21, szeryf_drogowy pisze:

najlepszy ten trabant kombi
p.s. wczoraj widziałem trabanta 601s z 1989roku wiem bo gadałem z właścicielem i stąd moje pytanie czy w 1989roku jeszcze sprowadzano trabanty do polski? (oprócz 601hycomat).

[ wiadomość edytowana przez: kubasmo dnia 2009-11-22 11:09:05 ]

[ wiadomość edytowana przez: kubasmo dnia 2009-11-22 11:09:39 ]

kubasmo raczej male samochody duza pojemnosc

Cytat:
2009-11-22 13:27:00, toudi19w pisze:
kubasmo raczej male samochody duza pojemnosc

o co ci chodzi?

Witam.
Mam pytanie do osób, które mają prenumeratę i powinni aktualnie otrzymać Ładę 2101 i Warszawę 200 PICKUP - dostaliście już ?
Bo ja ostatnio 4-5 przesyłek dostawałem w cyklu: poniedziałek/środa - gdzie środa to dzień gdzie w kioskach ukazywał się drugi z modeli - a jak na razie cisza ... czyżby znowu jakieś opóźnienia ... już tak miałem gdzieś w granicach numerów 10-20 że otrzymywałem przesyłkę z tydzień albo i dwa po ukazaniu się drugiego z numerów w kiosku

@kubasmo - w kwestii Twojego pytania - nie wiem, ale podejrzewam, że na 90 % w 1989 były jeszcze Trabanty 601 sprowadzane do Polski - (mój Ojciec miał z 1987) - ja pamiętam, że w tym okresie czyli zwłaszcza w latach 1988-1989 nowych Trabantów sporo pojawiało się u nas na ulicach w Poznaniu - więc podejrzewam, że w 1989 można je było kupić i to chyba już zdecydowanie łatwiej niż wcześniej.
A tak na marginesie to Trabanty z tych lat (zresztą jak wiele aut z PRL, DDR i podobnych - u schyłku produkcji) miały kiepską opinię i w tamtych czasach wpłynęło to znacznie na spojrzenie na ten samochód.
No a dziś jest kultowy

Pozdrawiam

Cytat:
2009-11-22 19:27:50, ro29 pisze:
Witam. Mam pytanie do osób, które mają prenumeratę i powinni aktualnie otrzymać Ładę 2101 i Warszawę 200 PICKUP - dostaliście już ? Bo ja ostatnio 4-5 przesyłek dostawałem w cyklu: poniedziałek/środa - gdzie środa to dzień gdzie w kioskach ukazywał się drugi z modeli - a jak na razie cisza ... czyżby znowu jakieś opóźnienia ... już tak miałem gdzieś w granicach numerów 10-20 że otrzymywałem przesyłkę z tydzień albo i dwa po ukazaniu się drugiego z numerów w kiosku @kubasmo - w kwestii Twojego pytania - nie wiem, ale podejrzewam, że na 90 % w 1989 były jeszcze Trabanty 601 sprowadzane do Polski - (mój Ojciec miał z 1987) - ja pamiętam, że w tym okresie czyli zwłaszcza w latach 1988-1989 nowych Trabantów sporo pojawiało się u nas na ulicach w Poznaniu - więc podejrzewam, że w 1989 można je było kupić i to chyba już zdecydowanie łatwiej niż wcześniej. A tak na marginesie to Trabanty z tych lat (zresztą jak wiele aut z PRL, DDR i podobnych - u schyłku produkcji) miały kiepską opinię i w tamtych czasach wpłynęło to znacznie na spojrzenie na ten samochód. No a dziś jest kultowy Pozdrawiam

moja paczka już była w piątek ale nie mogłem odebrać na poczcie ale jutro będzie

Cytat:
2009-11-22 22:40:16, Dluqi pisze:
moja paczka już była w piątek ale nie mogłem odebrać na poczcie ale jutro będzie

a do mnie nie przyszło ale za to kupiłem sobie drógą i lekkjo przerobiłem opisze i na moim blogu.

Pytałem się ostatnio chemiczki o te gablotki - powiedziała, że wydaje się jej, że może trzeba jakoś polakierować te miejsca, w których koła stykają się z półką. Nie sprawdzałem, czy ten sposób działa.

P.S. Ostatnio w moim mieście kilka razy spotkałem białego Fiata 127p w całkiem niezłym stanie. Pokazałbym zdjęcia, ale nigdy, gdy go widziałem nie miałem aparatu, ani nawet komórki.

Cytat:
2009-11-23 12:53:49, bubek_96 pisze:
Pytałem się ostatnio chemiczki o te gablotki - powiedziała, że wydaje się jej, że może trzeba jakoś polakierować te miejsca, w których koła stykają się z półką. Nie sprawdzałem, czy ten sposób działa. P.S. Ostatnio w moim mieście kilka razy spotkałem białego Fiata 127p w całkiem niezłym stanie. Pokazałbym zdjęcia, ale nigdy, gdy go widziałem nie miałem aparatu, ani nawet komórki.

Z tym plastikiem może być tak jak modele za długo stoją albo gablotka jest za bardzo nasłoneczniona. Ja wreszcie dostałem moją Ladę i Warszawkę

Witam

Problem reakcji materiału z jakiego są wykonane oponki z pleksą można rozwiązać naklejając folię samoprzylepną na półki. Kolorów takich folii jest cała masa, są również przezroczyste. Do swoich gablotek dokupiłem metalizowaną.

Pozdr

Ja wreszcie dostałem moją Ladę i Warszawkę
[/quote]

panowie zdaje się że wreszcie dostałem łade z syreną (awizo)

albo zus ciebie nawiedza