Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2009-2012 - Strona 302

Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oj Simon ...

Oto ZIS 110 rok produkcji 1950, samochód Władysława Gomułki po dojściu do władzy w 1956 r.

CYTAT Z PEWNEGO ŹRÓDŁA: "Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, czyli Józef Stalin, zamówił sobie kiedyś 7 egzemplarzy czarnego Zisa 110 w wersji cabrio. Identyczny pojazd, ale z zamkniętym nadwoziem i w białym kolorze, zażyczył sobie także Władysław Gomułka. Auto znajduje się obecnie w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach."

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2012-12-29 00:34:06 ]

Dalej jestem nie przekonany. Auto na poźnych numerach, a co do malowania to w kolekcji w/w muzeum znajduje sie conajmniej kilka aut, które były na pewno przemalowywane, niektóre wielokrotnie i niezgodnie z pierwotnym wygladem. Jak wcześniej napisałem, Mam sporo zdjec archiwalnych zisów i rzadowych i armijnych, limuzyn i kabrioletów, ale tego białego, rzekomo gomułkowskiego nie ma nigdzie. I nikt mi nie powie, że był tak pilnie strzezony i stad nie ma fotki, bo mam foty i z jednostek wojskowych i z przejazdu kolumn rządowych. Po prostu w tej kwestii jestem niewiernym Tomaszem-jak nie zobaczę, to nie uwierzę.

Cytat:
2012-12-29 12:09:56, simon2107 pisze:
Dalej jestem nie przekonany. Auto na poźnych numerach, a co do malowania to w kolekcji w/w muzeum znajduje sie conajmniej kilka aut, które były na pewno przemalowywane, niektóre wielokrotnie i niezgodnie z pierwotnym wygladem. Jak wcześniej napisałem, Mam sporo zdjec archiwalnych zisów i rzadowych i armijnych, limuzyn i kabrioletów, ale tego białego, rzekomo gomułkowskiego nie ma nigdzie. I nikt mi nie powie, że był tak pilnie strzezony i stad nie ma fotki, bo mam foty i z jednostek wojskowych i z przejazdu kolumn rządowych. Po prostu w tej kwestii jestem niewiernym Tomaszem-jak nie zobaczę, to nie uwierzę.

Być może Gomułka miał białego ZIS-a jako tajny samochód prywatny.Nie ma go na żadnych archiwalnych fotografiach,bo być może ówczesny przywódca PRL-u podczas oficjalnych parad jeździł zwykłym,przysługującym mu autem rządowym.
Biały kolor kłóci się mocno z szablonowym czarnym,jednak może Gomułka zażyczył sobie właśnie koloru białego.
Przykładowo - rządowe Czajki też nie zawsze były czarne.Widywano również egzemplarze w kolorze białym,a nawet bordowym.
O Cadillacu Gierka też mało kto wiedział.Nie było go na żadnych fotografiach,a jednak istnieje i zachował się szczęśliwie do czasów współczesnych.Być może tak też jest i z białym ZIS-em.
PRL to epoka wielu mrocznych i niewyjaśnionych tajemnic,tak więc kto wie,jak to było na prawdę

Amen

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin

Bialy pokazal zdjecie bialego zisa jeszcze z prl-u na czarnych blachach , i niewazne czy to gomulki czy nie , jest to dowod ze biale zisy jednak byly

Tak czy inaczej znalazlem informacje ze zisem 110 jezdzila zona gomulki
Na info.wyborcza.pl

Cytat:
2012-12-30 02:23:42, Frdek pisze:
Bialy pokazal zdjecie bialego zisa jeszcze z prl-u na czarnych blachach , i niewazne czy to gomulki czy nie , jest to dowod ze biale zisy jednak byly Tak czy inaczej znalazlem informacje ze zisem 110 jezdzila zona gomulki Na info.wyborcza.pl

Ale to są blachy z lat dziewięćdziesiątych.

Cytat:
2012-12-30 12:23:33, e-one pisze:
Ale to są blachy z lat dziewięćdziesiątych.

Z 70-tych jak już chcemy byc dokładni Weszły "do obiegu" w 1976 roku...

na tego Aro z rumuńskiej serii czekam z niecierpliwością też

Jakieś niewyraźne to ARO.
Być może dlatego,że jest białe.Jeśli taki model miałby już pojawić się w KAP,to tylko w kolorze granatowym,czarnym,a już najlepiej wojskowym zielonym.Biały psuje całą sylwetkę i powoduje,że model wygląda dziwnie i pokracznie.
Szyby,zderzaki,przednie światła oraz rejestracja są jakieś za duże.
Plusem jest natomiast rozmiar modelu porównywalny z wydanym już wcześniej w KAP Tarpanem Honkerem.Dzięki temu model będzie zauważalny nawet po postawieniu go obok potężnego,jak na standardy DeA Jelcza PR110U.
Dużo lepiej by było,jakby w naszej kolekcji pojawiło się ARO 10.
Jest to oczywiście tylko moja opinia i macie pełne prawo się z nim nie zgodzić.
Dla większego porządku,malkontentom radzę przeczytać dokładnie mój post,aby potem nie było kolejnych,kłótliwych dysput na temat tego,kto ma rację

Witam panowie mam nadzieje ze wiesci sroczki o Tarpanie 239D sie sprawdza.
Ja powoli licze jeszce na nasze nysy
Nysa 522 Chlodnia-kontener
Nysa 522 Skrzyniowa 2osobowa lub 5 osoba

oraz na nysa 522 furgon chlodzony

Sroczka ktora z tych Nys moze realnie ukazac sie w KAP.

PS> Sroczka mam nadzieje ze Tarpan 239D bedzie z plandeka a nie sama skrzynia

[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2012-12-30 19:46:19 ]

Mam nadzieję, że te Nysy będą, ale są jeszcze inne modele Nysek, które powinn być

Jako, że mamy nowy rok zapraszam do nowego wątku Kultowe Auta Prl-u 2013

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin