Czerwona Ładzianka 2107 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kazdy z nas swoje racje co do zawieszenia lady cos mi dzis zaczeło stukac z przodu w prawym kole nie dawno robione bylo zawieszenie , okolo 3 miesiace temu czesci nowe sa tak zajebiste :p nikt tu nikogo niezniecheca, przynajmniej wiem jak to jest wiele osob z podziwem patrzy na moja lade i pare dni temu swiatłach gosc z colta mi sie pytal co za silnik mam i jaka moc i oczy wywalal bo wszystko seria tylko pol przelot jest pierwszy pusty drugi wywalony i ostatni nierdzewka z wyjsciem podwojnym na jedna koncowke i chodzi bardzo specyficznie i zarazem nie za chicho w dodatku widzial jak wchodze nia na krakowie bokiem co bardzo go zainteresowalo, oczywiscie colt wymiekl ze swiatel, ona naprawde chodzi teraz, ale co z tego?? wiekszosc osob kpi i szydzi z lady a bardziej z ich wlascicieli, jadac ostatnio przez miasteczko na 3 biegu krecilem ja za gosciem do 4 tys i schodzilem do 3 na biegu charakterystyczny basowy dzwięk i strzaly w wydech jak w rajdowce, i goscie sciagali z lawety quada i staneli patrza sie z daleka slyszalem tylko ic h komentarz i tu cytuje "jebany" ludzie czesto widzac jak wchodze na krzyzówki i kola mi sie oderwa od asfaltu pokazuja mi ze jestem glupi albo maja duzo do powiedzenia kiwajac glową, ale to ja jestem panem tego samochodu i to on robi to co ja mu karze i na co pozwalam, ale Astro pamietaj ładaą trzeba sie nauczyc jezdzic, nie kazdy z nas to umie, jedni potrafia gniesc w podloge inni nie przekraczaja 80, lada jest jednak nadsterowna bardzo i to mozna sie przekonac tak jak ja to odczulem majac 15 lat kladąc piersza na boku a bronilem sie z 20 metrow ale to juz nie mialo znaczenia, moze tylko wygubilem predkosc i udalo mie sie ogromną wierzbe ominac na milimetry ogrom szczescia w nieszczesciu bo wierzba byla jak pol lady, gdybym jej dotknal byloby po samochodzie i po mnie, cale szczescie ze to przeszlo bylo i minelo, nie doinwestujesz lady mozesz sie zabic doinwestujesz na gównianych czesciach jeszcze gorzej, a czesci jest coraz mnie fenox oblega lady sklepów, kupilem podpore wału no name niby oryginał ale w zyciu to nie jest oryginal bo seger nie jest dopasowany nawet do zabezpieczenia lozyska tylko sobie lata jak mu sie podoba i jest bardzo luzny, tuleje metalowo gumowe wycieraja sie wyskakujea z gornego wachacza, swoznie przednichzwrotnic to droga do smierci, nie wymieniasz regularnie i okazuje sie ze zaczyna klinowac uklad kierowniczy i ostatecznie kolo odpada a tu londujesz zawieszeniem o asfalt, ogolnie bardzo lubie te samochody ale ich lata swietnosci sa daleko za nami w tym kraju, lubisz te samochod?? nikt nie chce Cie zniechecic, ale pomysl czy chcesz miec dobra bryke do jazdy i lade kolekcjonersko dla niedzielnego szpanu bo chodzi bo suchy silnik bo cyka tylko sobie bo sie swieci bo srodek jest idealny a czy tylko lade by ja gonic na codzien i slyszec ja do lady nie wsiade lada??ja wciaz to slysze, i wiele innych komentarzy ktore obnizaja Twoje poczucie wartosci, tylko widzisz ja mam inne samochody i lade mam bo to kocham, czemu lada a nie audi?? bo lubie nia jezdzic a audi jezdze jak gosc gdzies dalej, robie to co mi sie podoba powodzenia w planach, jestes młodziutki tez szukalem lady pol roku po zdaniu prawka, jedna mi uciekla chociaz ja pozniej kupilem, dwie nie moglem wogole zdobyc chodzilem za nimi a teraz stoja u mnie, ale wtedy majac 3000 przy pomocy rodzicow kupilem audi, bo byem zalamany ze za 3000 nie moge kupic porzadnej lady, bo kupujesz samochod by sie nim cieszyc by jezdzic a nie robic kolo niego dzien w dzien i targac wlosy z glowy, mialem kazda lade ktora chcialem, i moge powiedziec z reka na sercu kazda z nich miala swoje wady ktorych wyeliminowie duzo kosztowalo i nadal kosztuje ale to auto dla fanatyka marki, a marka w polsce wymiera, rozgadalem sie no coz to moje odczucia, jak juz cos masz to zal sprzedac a jak juz cos kupujesz szukasz idealu
  
 
Cytat:
2010-07-19 23:52:18, 2107-PROJECT pisze:
ale Astro pamietaj ładaą trzeba sie nauczyc jezdzic, nie kazdy z nas to umie, jedni potrafia gniesc w podloge inni nie przekraczaja 80,



O ja tak tu się zgodzę wcześniej jak sie uczyłem na starym gaźniku jeździć albo mi zdychała albo ruszałem z buksa po kilku tyg nauczyłem się normalnie i po zmianie gaźnika znowu to samo albo zdycha albo buks to jest samochód który dość ciężko opanować a na to czy kupie łade czy jakiś inny badziew mam jeszcze 2 lata ale oczywiście będę z wami w kontakcie na forum
  
 
Co do wypowiedzi 2107-PROJECT. Z mojej Lady nikt się na ulicy nie śmieje(poza moją siostrą) Wzbudza bardzo dużo zainteresowania, szczególnie u wysportowanych młodzieńców w swoich bmw e E30, golfach3 gdzie niektórzy pierwszy raz w życiu widzieli auto z tamtej epoki na żywo no i oczywiście starsi mieszkańcy naszego kraju zagadują mówią że mieli kiedyś takie auto. Ostatnio na skrzyżowaniu pan około 50 lat stwierdził że mam bardzo ładne auto pogratulował mi mimo że sam siedział w nowiutkim BMW 750 no ale niestety realia są takie że skarbonka z Lady jest niezła, ale warta całego czasu i pieniędzy poświęconych Cieszy oko i to jest najważniejsze
  
 
ironman przyjacielu klubowiczu na ulicy sie nikt nie smieje mnie kilka osob osobiscie powiedzialo ze mnie stac na porzadny samochod a inwestuje w lady ze to stare i nie modne juz, a stwierdzam tylko realia sam dzien w dzien spotykam sie z roznymi reakcjami na lade, swojego czasu facet siedzac w nowej hondzie accord przygladal sie mojej ladzie jak nie wiem jakiej maszynie, kiedy mialem kontrol w 2103 policjanci chodzili z latarka 30 minut koło niej, to takie smieszno-miłe kumplowi laska na imprezie kiedy zaproponowal ja ze ja odwiezie powiedziala ok a kiedy dochodza do lady powiedziala ze lada nie pojedzie to tez smieszne, ale takie laski sa puste, jezdze tym co lubie proste. zaden zaklad blacharsko lakierniczy nie chce robic koło lady to tez wiem, a jak juz przyjdzie cos robic to trzeba kupe kasy. jestem szczesliwy ze umiem sobie sam zrobic jeszcze gdybym mial kiedy
dzis mlody gosc patrzy na lade i pyta co za silnik niej jest czy duzo wiekszy?? a ja ze 1,5
skrzynia jaka?? V a on z poloneza?? a ja ze nie oczy wywalil i nic nie mowil tylko mu sie V nie widziala ze ladowska
  
 
No właśnie jeżeli sam umiesz zrobić coś przy Ladzie to jeszcze pół biedy. Ja tak samo wszystko robię sam Bo jakoś mechanikom nie wierzę, poza tym połowa z nich to nie wiedziała by jak się za to zabrać i niestety jakakolwiek naprawa jednak pochłania trochę czasu. U mnie na razie czeka skrzynia 5 w garażu ale weź to załóż... cały dzień z głowy, poza tym myślę jeszcze nad maglownicą ale to już inna sprawa. A tak w ogóle to trochę dupek się za moją furką ogląda... i jeszcze puka swoich zsolaryzowanych chłopaków i pokazuje palcem na moją błyszczącą strzałę... ha ha ha i dla takiego czegoś przyjemnie się jedzie Ladą

[ wiadomość edytowana przez: ironman4 dnia 2010-07-20 15:29:54 ]
  
 
Bez różnicy marki dobrze jak znasz się na samochodzie, który masz. To dużo ułatwia i pozwala oszczędzić kasę. Dlatego wybrałem taki, a nie inny kierunek kształcenia Niektórzy mają Ładę za największe gówno, niektórzy po prostu nic do niej nie mają, a inni je kochają. Ja zaliczam się do tych ostatnich. Wiem, że za małe pieniądze można mieć auto mocniejsze i wygodniejsze. ALE JA NIE CHCĘ TAKIEGO! Ja chcę Ładę!!! Dużo ludzi się z tego śmieje, ale tak jest. Jeżeli włożysz trochę kasy w Ładę to też może przyciągać wzrok i być obiektem zachwytu. Gleba, koło + parę detali i jest lux. Znam parę przykładów. Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego Łada nigdy nie zrobiła porządnego silnika z porządną mocą? Ludzie na tym forum powinni zachęcać do posiadania Łady!

  
 
Proponuję by dalsze dyskusje prowadzić jednak w temacie hyde-parkowym a ten zamknąć z uwagi na zezłomowanie auta.

To tak dla przejrzystości forum.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
W porównaniu z silnikiem fiata 125 Lada ma bardzo porządny silnik
  
 
Cytat:
2010-07-20 19:28:49, duszek480 pisze:
Bez różnicy marki dobrze jak znasz się na samochodzie, który masz. To dużo ułatwia i pozwala oszczędzić kasę. Dlatego wybrałem taki, a nie inny kierunek kształcenia Niektórzy mają Ładę za największe gówno, niektórzy po prostu nic do niej nie mają, a inni je kochają. Ja zaliczam się do tych ostatnich. Wiem, że za małe pieniądze można mieć auto mocniejsze i wygodniejsze. ALE JA NIE CHCĘ TAKIEGO! Ja chcę Ładę!!! Dużo ludzi się z tego śmieje, ale tak jest. Jeżeli włożysz trochę kasy w Ładę to też może przyciągać wzrok i być obiektem zachwytu. Gleba, koło + parę detali i jest lux. Znam parę przykładów. Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego Łada nigdy nie zrobiła porządnego silnika z porządną mocą? Ludzie na tym forum powinni zachęcać do posiadania Łady!




No słowo w słowo ja
  
 
Cytat:
2010-07-20 20:12:34, emde pisze:
Proponuję by dalsze dyskusje prowadzić jednak w temacie hyde-parkowym a ten zamknąć z uwagi na zezłomowanie auta. To tak dla przejrzystości forum.



zamknąć ale nie usuwać pamiątka musi być
  
 
Ludzie powinni realnie doradzać żeby potem nie było zdziwnienia i tragedii ze złomowaniem.
Jak to łada nie zrobiła porządnego silnika? a VAZ-4132 to co?
łada seryjna z tym silnikiem chyba
Łady są super kurde ale nie jak nie ma się pojęcia o mechanice i naprawy zleca sie warsztatom.
  
 
Cytat:
2010-07-20 20:43:09, janisz pisze:
Ludzie powinni realnie doradzać żeby potem nie było zdziwnienia i tragedii ze złomowaniem. Jak to łada nie zrobiła porządnego silnika? a VAZ-4132 to co? łada seryjna z tym silnikiem chyba Łady są super kurde ale nie jak nie ma się pojęcia o mechanice i naprawy zleca sie warsztatom.



Teraz weź taką dostań Nie chodzi mi o unikaty. Np takie BMW e30 tam silniki miały po 2.5 l i 170 KM! Nawet taki Polonez miał te 103 z Rovera co prawda, ale miał. A np 2107? 1.7 80 KM. I co to jest? Jedynie to mi się nie podoba, ale i tak kocham i chcę mieć Ładę. I podniosę jej moc I niektórzy będą robić oczy
  
 
moja lada tez sie tak kręci

http://www.youtube.com/watch?v=qOC5XjBAri4

seria 1.5 77rok motora, pol przelot i ciagle p[ytania jaki tu jest motor?? co tam masdz pod maska?? 2.0? bo chodzi jak 2.0 :d
  
 
ROTOR, pozalujsta: co miesiąc kilka w sprzedaży

mozę nawet egzemplarz z linku Janisza:

21079 Rostov na Donie, ROTOR, wywoławcza 15 tys pln



oto i drugi egzemplarz:

Rotor, troche przerobiony zawias, dolot, 6000 złota.

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2010-07-20 22:05:29 ]
  
 
W Rosji to tak
  
 
Cytat:
2010-07-20 21:57:11, 2107-PROJECT pisze:
moja lada tez sie tak kręci http://www.youtube.com/watch?v=qOC5XjBAri4 seria 1.5 77rok motora, pół przelot i ciagle pytania jaki tu jest motor?? co tam masz pod maska?? 2.0? bo chodzi jak 2.0 :d


ale żeś pokazał nakręć film w świetle dziennym