[MK VII] Zawieszenie -60 kiedy siądzie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Niedawno kupilem komplet zawieszenia - 60 przód i tyl, dzis rano wymienilem i...

przód od razu widać ze jest niżej natomiast tył jest jeszcze wyżej niż na starych seryjnych zawiechach... Fakt ze mam felgi RS 7,5 17 cali sprawia ze auto wygląda jak koza... Pomóżcie!! Czy tez tak mieliscie? czy to sie ubije?
Dodam ze po przystawieniu nowych i starych tylnych amortyzatorów okazalo sie ze sa takiej samej dlugosci, tak samo tylne sprężyny (ta która rzekomo miala być -60 byla nawet grubsza)...

poniżej zamieszczam link do zawieszenia jakie kupilem

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/41/11/79/1541117900

to oczywiscie przykład ale z tej samej firmy co ja, na allegro tego pełno.

Licze na szybką i pocieszającą diagnozę

  
 


[ wiadomość edytowana przez: jorgus06 dnia 2011-04-12 13:57:41 ]
  
 
generalnie jak zestaw nowy powinno trochę sie "ubić" no ale bez przesady... z tego co się orientuje springi obniżające powinny być trochę krótsze od seryjnych
  
 
Ja mam dokladnie takie samo zawieszenie od razu powiem ze mam je od jakis 2lat i nic sie nie dzieje jedyne co wymienilem tulejki gorne na tylnych amorach. Z tylu na amortyzatorach masz pierscien na ktory osadzasz sprezyne jest tam podajrze 7poziomow jak dobrze pamietam wybierz optymalny zebys z ta gleba nie przesadzil
  
 
co do sprezyn to mnie zdziwiles bo ja mialem je krotsze...
  
 
ja miałem ori sprężyny, ale mocno już ubite. Auto siedziało niżej, niż kumpla na obniżonym -40...
Ale nowe powinny być krótsze, może po prostu ktoś wsadził innej długości do pudełka...Zareklamuj sprzedawcy...
  
 
Cytat:
2011-04-12 15:27:07, surec pisze:
ja miałem ori sprężyny, ale mocno już ubite. Auto siedziało niżej, niż kumpla na obniżonym -40... Ale nowe powinny być krótsze, może po prostu ktoś wsadził innej długości do pudełka...Zareklamuj sprzedawcy...



albo stare ktoś uciął
  
 
jak popatrzysz na obie sprężyny(stara i nowa) na tył to stara powinna być dłuższa ale jak już założysz to może być odwrotnie z jednego powodu. Stare były już za miękkie i dupa siedziała.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2011-04-12 15:53:17, bobo_ssj pisze:
albo stare ktoś uciął


wyjmowałem i były całe...
  
 
a jak sie zapatrujecie na skrócenie tych nowych spręzyn? np o 2 zwoje? są bardzo twarde więc myslę ze dały by bez problemu rade.

Oczywiscie spróbuje je zareklamować, ale wiadomo jak to wygląda - odsyłanie przysyłanie pierdu pierdu...
  
 
Cytat:
2011-04-13 09:27:09, PatelSMP pisze:
a jak sie zapatrujecie na skrócenie tych nowych spręzyn? np o 2 zwoje? są bardzo twarde więc myslę ze dały by bez problemu rade. Oczywiscie spróbuje je zareklamować, ale wiadomo jak to wygląda - odsyłanie przysyłanie pierdu pierdu...



nie polecam...
  
 
rozmawiałem ze sprzedawcą, poniżej Jego odp:

"Witam, sprzedajemy tego sporo dla obniżenia – 60mm to jest to normalne, ze auto jest twarde i średnio klienci przejadą 500-700km zanim auto faktycznie zejdzie do katalogowego obniżenia"

wierzyć mu?
  
 
ja kupilem -60/-40 supersport i autko odrazu siadlo ... wiec raczej nie wierz w to
  
 
juz ci ktos napisał na tylnych amorach masz żłobki, którymi regulujesz dolne mocowanie sprężyny, musisz dac na sam dół jak chcesz miec -60
  
 
Cytat:
juz ci ktos napisał na tylnych amorach masz żłobki, którymi regulujesz dolne mocowanie sprężyny, musisz dac na sam dół jak chcesz miec -60



myślę, że kolega przez rok rozwiązał problem