[OGÓLNE] Problem z przyciemnianymi szybami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chodzi mi o następującą sprawę - łuszczenie się folii od środka (odpadają małe kawałki jakiejś powłoki) , czym to jest spowodowane - czy używaniem środków do mycia szyb, czy kiepskiej jakości folią przyciemniającą .
Teraz to wygląda tragicznie jak by szyby brudne były od środka, czeka mnie ściągnięcie tych folii.
Autko mam już od ponad roku i kupiłem je z przyciemnieniem.
  
 
folia ma swój termin uzywania. Kwestia warunków używania i nałożenia i jakości folii. Tak czy owak przecież ją zdejmujesz, więc jakie to ma znaczenie?
  
 
Cytat:
folia ma swój termin uzywania. Kwestia warunków używania i nałożenia i jakości folii. Tak czy owak przecież ją zdejmujesz, więc jakie to ma znaczenie?



Wiem o tym ale zastanawia mnie czy jej nie pomogłem czyszczeniem środkami do szyb i reflektorów ?
Chciałbym na przyszłość wiedzieć jak je pielęgnować by jak najdłużej zachować ich funkcjonalność.
  
 
Cytat:
2009-11-30 13:27:13, Artib33 pisze:
Wiem o tym ale zastanawia mnie czy jej nie pomogłem czyszczeniem środkami do szyb i reflektorów ? Chciałbym na przyszłość wiedzieć jak je pielęgnować by jak najdłużej zachować ich funkcjonalność.



myj zwykłym płynem do mycia szyb i tyle


[ wiadomość edytowana przez: stilon dnia 2009-11-30 13:28:47 ]
  
 
Z tego co wiem to mogą byc następujące przyczyny:

1. słabej jakości folia
2. niedostatecznie odtłuszczona (oczyszczona) szyba przed oklejaniem
3. warunki atmosferyczne, tj. wysokie nagrzewanie latem na słońcu i niskie temp. zimą
4. niektóre środki chemiczne do czyszczenia mogą zachodzic w reakcje z folia