1981 BA3 21061 - Konriii - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
NO ja pierdziu, fenomenalnie

Tylko korbka od szyby jakaś .... nie w formie
  
 
no niestety z lewej strony jest urwana korbka a z prawej jest urwana linka i w ogóle nie działa. Ale na razie się za to nie biorę bo za zimno, na wiosnę się z tym powalczy, teraz i tak się nie otwiera
  
 
moze czapke trzeba bedzie zdjac - bo jak syf w ukladzie, moze pic oliwe
  
 
właśnie od 1000km które nią już zrobiłem nawet grama oleju nie łyknęła, a silnik suchy i nawet po nim nie cieknie. W płynie nie jest syf z oleju tylko taka czerwona glinka!
  
 
podobnie jak moja czerwona ale mam zajawke na prawdziwą rajdowke moze nie pot o by startowc nia wciaz w kjsach itp ale od czasu do czasu pojezdzic
  
 
Kocham takie górskie widoczki szczególnie z ładą na 1 planie!!a jeśli chodzi o 2106 to pozazdrościć tego rocznika w tym stanie
  
 
kupiłem sobie oponki zimowe wraz z felgami do UADy, ale nawet nie ma kiedy założyć

  
 
bardzo ladne
  
 
Na lato bedą raczej ATS Classic ale te to naprawde kupiłem w cenie opon

ten weekend znów był owocny jeśli chodzi o 2106:

1) dorobiłem pilota do nowej rury wydechowej żeby się nie obijała o skrzynie
2) odpowietrzyłem hamulce (w końcu ładnie hamuje)
3) zamontowałem elektroniczny moduł zapłonowy z VW
4) umyłem ją z chyba 2 letniego brudu (pierwszy raz porządnie od zakupu)

z pilnych rzeczy zostało:

1) wymiana gum w przednim zawieszeniu, te co są się rozpadają szczególnie w stabilizatorze
2) krzyżak i podpora wału - próbowałem się samemu za to wziąć ale mi nie wyszło
3) zbieżność






[ wiadomość edytowana przez: Konriii dnia 2010-02-21 18:08:29 ]
  
 
no i cholera wie czemu wczoraj przestało mi działać światło stopu...
bezpieczniki wyglądają ok, pewnie czujnik albo kabel gdzieś
  
 
A dziala ci oswietlenie wnetrza - na słupku? Jezeli nie to z bani bym wymienial bezpiecznik i gotowe. One potrafia wygladac ok, a tak naprawde sa przepalone.
  
 
wystarczyło przeczyścić styki bezpiecznika nr 1 i działa

Przy okazji zauważyłem jedną rzecz której nie byłem świadom, otóż różne roczniki 2106 mają różne klosze tylnych lamp, w starszych rocznikach nad światłami cofania jest "białe pole" a w młodszych - czerwone. Ponadto młodsze roczniki mają klosze ciemniejsze, jakby lekko "przydymione". Ciekawe kiedy nastąpiła zmiana

Poniżej przykłady:

1) starsza Łada 2106:



2) młodsza Łada 2106:



ah i nie pochwaliłem sie chyba jeszcze, mam nowe zderzaczki do 2106 i na przód i na tył
  
 
cos kiedys gadalismy ale te nowki zderzaki od ladas z allegro?
prawda to ze maja te jednosezonowe z chrom na zywa blache?
musze sobie kupic tylny a nie chce szmelcu.
jakby ktos mial ladny to chetnie kupie.
  
 
ja kupiłem w skorpionie - ponoć ze starych zapasów, nie wiem jaki to chrom ale wyglądają ładnie, będę pisał jak zaczną rdzewieć, narazie ich nie zakładam, najpierw muszę powalczyć z rudą

chcesz dobre zderzaki - jedź na ukrainę
  
 
Pieknie sie prezentuje brawo !!
  
 
Cytat:
2010-02-23 21:37:37, MarTin_ pisze:
Pieknie sie prezentuje brawo !!



ale to chyba mówisz o tej poprzedniej mojej

ta "obecna" dopóki nie będzie cieplej i nie wezmę się za lakier raczej średnio się prezentuje, choć założyłem sobie felgi

  
 
Już sie pogubiłem w ilość Twich Ład hehe. A człowieka ledwo co stać na utrzymanie jednej
  
 
Cytat:
2010-02-27 20:12:20, MarTin_ pisze:
Już sie pogubiłem w ilość Twich Ład hehe. A człowieka ledwo co stać na utrzymanie jednej



Grunt to dobre (duże) zniżki na OC.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2010-02-28 21:12:43, emde pisze:
Grunt to dobre (duże) zniżki na OC.



Jakby tylko o zniżki i OC chodziło to bym sie cieszył
  
 
Łada przebywa w tym momencie u mechanika, robiony jest wał, hamulce, ręczny, gumy w zawieszeniu

a ja dzis kupiłem skrzynię V- biegów za całe 150zł !!!!!!!!! i jutro dowiozę mechanikowi do założenia