[OGÓLNE] Brok (metalowa zaślepka w bloku) przepuszcza olej.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

jaki moze byc koszt robocizny wymiany broka?? Trudno to wymienic, jest tam jakas uszczelka?? Brok to metalowy okrągły kapsel wciskany w blok silnika, zabezpieczenie przed rozsadzeniem bloku przez lód - jest wypychany. Po wymianie termostatu gdy silnik zaczal lapac wlasciwa temperature (zapewne ma wplyw rozszerzalnosc cieplna dwoch roznych metali, czyli bloku i broka) zaczal pocic sie okolo filtra paliwa.

Czy to normalne ze tak cisnie tam olej, czy to jakies przedmuchy silnika??


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-12-12 19:29:08 ]
  
 
a co to jest "brok" w aucie?
  
 
To normalne że jest tam ciśnienie a nie normalne że się poci, Jeśli myślimy o tej samej zaślepce oczywiście
  
 
To o czym piszesz to nie olej trzymaa płyn chłodniczy w bloku. Jak zalejesz wodą a nie płynem to zamiast rozwalić blok wysadzi ci te korki. Może ci z pod dekla olej leci i masz cały blok mokry. Olej to masz w misie a nie w bloku.
  
 
Cytat:
2009-12-12 21:12:05, piotroski05 pisze:
Olej to masz w misie a nie w bloku.



Tak, ale jak silnik nie pracuje. Bo jak pracuje to olej plynie kanalami olejowymi m.in. do walka rozrzadu.

Wstawiam foto dla rozwiania watpliwosci
  
 
jak jesteś pewny ze ci z tej zaślepki leci to se ja wyciągnij i wbij nową
i wszystko
  
 
Cytat:
2009-12-13 14:57:43, adam6801 pisze:
jak jesteś pewny ze ci z tej zaślepki leci to se ja wyciągnij i wbij nową i wszystko



Niby czym mam wyciagnac - kombinerkami?

A to sie wbija czy wciska pod prasa?? Bo od wbijania to mysle ze sobie tylko problemu narobie, a glowicy nie mam zamiaru zrzucac...najlepiej niech napise ktos co z tym bawil sie...


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-12-13 15:11:33 ]
  
 
a ten brok to pasi od ktoregos ursusa.
demontez tylko przez destrukcje.
tak czy siak to kanaly chlodzwa
  
 
wyciągnąć ją możesz na wiele sposobów
1. wbij w środek śrubokręt i ją wyciągnij podważając
2. możesz przyspawać śrubkę do środka zaślepki i wybijakiem ją wybić na zewnątrz
jak wyciągniesz to wystarczy sobie coś dopasować do jej wielkości i wbić nie musisz tego prasą wciskać ja tak przynajmiej robię

[ wiadomość edytowana przez: adam6801 dnia 2009-12-13 19:50:13 ]

[ wiadomość edytowana przez: adam6801 dnia 2009-12-13 19:50:36 ]