[OGÓLNE] Jak obniżyć spalanie?

Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem, wiem... nie deptać w pedał... ale chodzi mi łbie coś innego. Czy opłaci się zakładać magnetyzer? wiem że zakłada się nie koniecznie jeden lecz dwa, tylko czy warto? czy to przyniesie jakiś efekt? no i czy to prawda że poprawia on dynamike auta? ciekawi mnie jak to jest naprawde - ma ktoś magnetyzer u siebie? mój silnik 1.6 16V EFI 90KM

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-17 22:21:14 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]

Ja przepraszam, nie tylko nie deptac w pedal - mozna rowniez przestac jezdzic A co do magnetyzera to sam jestem ciekawy.

Magnetyzer to pic na wodę fotomontaż, gadżet dla naiwnych, kasa wyrzucona w błoto.

z magnetyzerami to jest tak jak ze strumienicami...jednym pomaga innym nie, a jeszcze innym szkodzi...jak nie sprawdzisz na własnym aucie to się nie przekonasz...

z tego co slyszalam to dobry termostat troszkie obniza spalanie

ale sie moge mylic w koncu jestem tylko kobieta i nie musze sie znac

zmniejszyć szerokość opon, zmniejszyć średnice kól, jeżeli jeżdzisz po mieście nie ma to w pływu na bezpieczeństwo ale jeśli jeżdzisz w trasy nie rób tego bo auto bedzie bardziej podatne na podmuchy wiatru, bedzie mniej stabilne. kolejna rada
pozamykać okna, nie słuchać głośno radia, pościągać spoilery, obnizyś zawieszke,

-----------------
Małopolska Frakcja Rajdowa #003 (MFR)
(potworth) G-tech, 1 osoba, pusty bak, opony 205/40R17, 0-96km/h 15,44 mega kozak:D

... ewentulanie możessz się przesiąść na pojazd z napędem mięśniowym ...... ......

Do Fryszarda:
Właśnie założyłem alufelgi 15cali, szerokość 7cali z oponami 195/55
Mam spojler
Jeśli pogoda na to pozwala mam otwart szyberdach i często szyby
Zamierzam założyć właśnie lepsze radio

Czyli wychodzi na to że wszystko robię na odwrót Wiem o tym wszystkim, jednak zastanawiałem się nad magnetyzerem bo sporo o tym się mówi, ale chyba po tym co tu się pisze to sie nie zdecyduje. A wielkie koła, szerokie opony, otwarte okna, muzyka... to przecież czyni jazdę autem tak naprawde atrakcyjną... no a spalanie...?hmmm...miło by było je zmniejszyć, ale jak dla mnie - nie kosztem wyglądu auta.

Cytat:
Zamierzam założyć właśnie lepsze radio

Radio to na koniec.Jabym zaczol od jakies Tuby,wzmachora i 3droznych jajeczek wielkanicnych a radio sie na koniec podepnie

no ja zrobie odwrotnie. najpierw dobre, mocne radio potem wzmacniacz i glosniki. Robie tak dlatego ze teraz mam cienkie radio - oryginalne Forda - ale głośniki czuć że nie pokazują jeszcze wszystkiego. Jeśli po zmianie radia nie bede zadowolony to sie zobaczy co dalej..

misiek ja też to właśnie kocham w jeżdzie samochodem i też mam koła 16" na szerokich oponkach, fajne audio, itp, więc ja tylko odpowiadam na twoje pytanie a nie mówie co ja robie.

-----------------
(potworth) G-tech, 1 osoba, pusty bak, opony 205/40R17, 0-96km/h 15,44 mega kozak:D

jak chcesz obnizyc spalanie to zaloz sobie LPG

chcesz obnizyc spalanie-tankuj na dobrej stacji

żeberko instalka lpg podwyższa spalanie o 10 -15 %

-----------------

tylko wez pod uwage cene litra gazu a benzyny

on sie pyta o spalanie a nie o koszta

-----------------

ja w sumie droższa benzyna (czytaj lepsza) na dobrych stacjach troche więcej kosztuje, ale powinna faktycznie podziałać lepiej no i zmniejszyć spalanie. Chyba podejmę ryzyko i jakiś czas pojeżdżę na czyś droższym... wiem że najlepsza podobno jest Shell V-power ale cene też trzyma...a może paliwko z Arge? albo Orlen, czy może BP - tam teraz mają te nowe benzynki (nie pamiętam jak sie nazywają. Testował ktoś z was te paliwa?

1. Kup sobie Tico
2. Jeźdź tylko z górki
3. Wymień buty na lżejsze
4. Wywal z auta wszystkie zbędne zeczy, zostaw tylko fotel kierowcy

Cytat:
2005-03-28 14:06:09, Misjek pisze:
ja w sumie droższa benzyna (czytaj lepsza) na dobrych stacjach troche więcej kosztuje, ale powinna faktycznie podziałać lepiej no i zmniejszyć spalanie. Chyba podejmę ryzyko i jakiś czas pojeżdżę na czyś droższym... wiem że najlepsza podobno jest Shell V-power ale cene też trzyma...a może paliwko z Arge? albo Orlen, czy może BP - tam teraz mają te nowe benzynki (nie pamiętam jak sie nazywają. Testował ktoś z was te paliwa?

tylko shell, niekoniecznie v-power

Cytat:
2005-03-28 09:31:27, ZieleTDH pisze:
Radio to na koniec.Jabym zaczol od jakies Tuby,wzmachora i 3droznych jajeczek wielkanicnych a radio sie na koniec podepnie

Zielak jak się chce zrobić coś naprawde dobrego ze sprzętu to nie zakłada się głośników 3-drożnych bo tak naprawde nie chodzą one tak jak powinny w żadnym zakresie, proponuje osobno kupić każdy głośnik i założć zwrotniczke wtedy otrzymujesz czyściutki dzwięk