[OGÓLNE] Jak obniżyć spalanie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem, wiem... nie deptać w pedał... ale chodzi mi łbie coś innego. Czy opłaci się zakładać magnetyzer? wiem że zakłada się nie koniecznie jeden lecz dwa, tylko czy warto? czy to przyniesie jakiś efekt? no i czy to prawda że poprawia on dynamike auta? ciekawi mnie jak to jest naprawde - ma ktoś magnetyzer u siebie? mój silnik 1.6 16V EFI 90KM


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-17 22:21:14 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Ja przepraszam, nie tylko nie deptac w pedal - mozna rowniez przestac jezdzic A co do magnetyzera to sam jestem ciekawy.
  
 
Magnetyzer to pic na wodę fotomontaż, gadżet dla naiwnych, kasa wyrzucona w błoto.
  
 
z magnetyzerami to jest tak jak ze strumienicami...jednym pomaga innym nie, a jeszcze innym szkodzi...jak nie sprawdzisz na własnym aucie to się nie przekonasz...
  
 
z tego co slyszalam to dobry termostat troszkie obniza spalanie

ale sie moge mylic w koncu jestem tylko kobieta i nie musze sie znac
  
 
zmniejszyć szerokość opon, zmniejszyć średnice kól, jeżeli jeżdzisz po mieście nie ma to w pływu na bezpieczeństwo ale jeśli jeżdzisz w trasy nie rób tego bo auto bedzie bardziej podatne na podmuchy wiatru, bedzie mniej stabilne. kolejna rada
pozamykać okna, nie słuchać głośno radia, pościągać spoilery, obnizyś zawieszke,
  
 
... ewentulanie możessz się przesiąść na pojazd z napędem mięśniowym ...... ......
  
 
Do Fryszarda:
Właśnie założyłem alufelgi 15cali, szerokość 7cali z oponami 195/55
Mam spojler
Jeśli pogoda na to pozwala mam otwart szyberdach i często szyby
Zamierzam założyć właśnie lepsze radio

Czyli wychodzi na to że wszystko robię na odwrót Wiem o tym wszystkim, jednak zastanawiałem się nad magnetyzerem bo sporo o tym się mówi, ale chyba po tym co tu się pisze to sie nie zdecyduje. A wielkie koła, szerokie opony, otwarte okna, muzyka... to przecież czyni jazdę autem tak naprawde atrakcyjną... no a spalanie...?hmmm...miło by było je zmniejszyć, ale jak dla mnie - nie kosztem wyglądu auta.
  
 
Cytat:
Zamierzam założyć właśnie lepsze radio


Radio to na koniec.Jabym zaczol od jakies Tuby,wzmachora i 3droznych jajeczek wielkanicnych a radio sie na koniec podepnie

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
no ja zrobie odwrotnie. najpierw dobre, mocne radio potem wzmacniacz i glosniki. Robie tak dlatego ze teraz mam cienkie radio - oryginalne Forda - ale głośniki czuć że nie pokazują jeszcze wszystkiego. Jeśli po zmianie radia nie bede zadowolony to sie zobaczy co dalej..
  
 
misiek ja też to właśnie kocham w jeżdzie samochodem i też mam koła 16" na szerokich oponkach, fajne audio, itp, więc ja tylko odpowiadam na twoje pytanie a nie mówie co ja robie.
  
 
jak chcesz obnizyc spalanie to zaloz sobie LPG
  
 
chcesz obnizyc spalanie-tankuj na dobrej stacji
  
 
żeberko instalka lpg podwyższa spalanie o 10 -15 %
  
 
tylko wez pod uwage cene litra gazu a benzyny
  
 
on sie pyta o spalanie a nie o koszta
  
 
ja w sumie droższa benzyna (czytaj lepsza) na dobrych stacjach troche więcej kosztuje, ale powinna faktycznie podziałać lepiej no i zmniejszyć spalanie. Chyba podejmę ryzyko i jakiś czas pojeżdżę na czyś droższym... wiem że najlepsza podobno jest Shell V-power ale cene też trzyma...a może paliwko z Arge? albo Orlen, czy może BP - tam teraz mają te nowe benzynki (nie pamiętam jak sie nazywają. Testował ktoś z was te paliwa?
  
 
1. Kup sobie Tico
2. Jeźdź tylko z górki
3. Wymień buty na lżejsze
4. Wywal z auta wszystkie zbędne zeczy, zostaw tylko fotel kierowcy
  
 
Cytat:
2005-03-28 14:06:09, Misjek pisze:
ja w sumie droższa benzyna (czytaj lepsza) na dobrych stacjach troche więcej kosztuje, ale powinna faktycznie podziałać lepiej no i zmniejszyć spalanie. Chyba podejmę ryzyko i jakiś czas pojeżdżę na czyś droższym... wiem że najlepsza podobno jest Shell V-power ale cene też trzyma...a może paliwko z Arge? albo Orlen, czy może BP - tam teraz mają te nowe benzynki (nie pamiętam jak sie nazywają. Testował ktoś z was te paliwa?


tylko shell, niekoniecznie v-power
  
 
Cytat:
2005-03-28 09:31:27, ZieleTDH pisze:
Radio to na koniec.Jabym zaczol od jakies Tuby,wzmachora i 3droznych jajeczek wielkanicnych a radio sie na koniec podepnie


Zielak jak się chce zrobić coś naprawde dobrego ze sprzętu to nie zakłada się głośników 3-drożnych bo tak naprawde nie chodzą one tak jak powinny w żadnym zakresie, proponuje osobno kupić każdy głośnik i założć zwrotniczke wtedy otrzymujesz czyściutki dzwięk