[mk5] gdzie korekspustowy ze skrzyni? Pilne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy brat siedzi pod autem i nie wie jak spuscic olej ze skrzyni. Macie jakies wiadomości na ten temat?
  
 
producent nie przewidział wymiany-tylko dolewki, więc nie ma korka. Spuszczałem wężykiem odkręcając blokadę wstecznego jak dobrze pamiętam...
  
 
  
 
są też patenty odkręcając półośkę i tamtędy...
Ja się kiedyś uparłem i zwaliłem całkiem skrzynię, wtedy możesz wymienić elegancko
  
 
Dzięki za info
  
 
a to od czego jest tam taki "korek"pod skrzynia...w 1.6 wymienialem i z 1.3 spuszczalem bez problemu...to jest taka nakretka z takim dluzszym (nie wiem jak to nazwac)bolcem..jak ja odkrecilem to wlasnie plynal tamtedy olej...a jak wyzej odkrecilem korek na imbus (to chyba do dolewania)to lecialo szybciej a resztki wydmuchalem pompka ktorą pozniej wstrzykiwalem nowy olej...czy w cabrio bylo inaczej ? a moze o inny silnik chodzi...albo poprostu ja zrobilem cos zle ?
  
 
brat ma mk5 z 92 w hatchbacku.
  
 
kolega niżej dobrze pisze
  
 
Cytat:
2009-06-30 13:15:35, surec pisze:
producent nie przewidział wymiany-tylko dolewki, więc nie ma korka. Spuszczałem wężykiem odkręcając blokadę wstecznego jak dobrze pamiętam...




tu się kolego mylisz bo ja ostatnio dolewałem i spuszczalem wiec jest korek a ja też mam mk 5 to jest korek na imbusa
  
 
a jak jest z MTX75 w rs2000 bo będę się zabierał za to
  
 
Cytat:
2009-06-30 18:43:58, tomek24zdw pisze:
tu się kolego mylisz bo ja ostatnio dolewałem i spuszczalem wiec jest korek a ja też mam mk 5 to jest korek na imbusa


u mnie nie ma i wielu też nie ma, w instrukcjach też, stąd moje stwierdzenie w tamacie...mowa oczywiście o skrzyni ib5, bo w mtx może być inaczej...
  
 
no więc odgrzewając temat.. gdzie jest korek lub wlew żeby olej w skrzyni biegów uzupełnic?
  
 
Na przedniej sciaqnie, płaska sruba na klucz imbus, rozmiaru nie pamietam ale cos 8-10
  
 
Cytat:
2009-12-18 17:01:54, Magik123 pisze:
Na przedniej sciaqnie, płaska sruba na klucz imbus, rozmiaru nie pamietam ale cos 8-10



Ale dojscie tylko od spodu samochodu?