[OGÓLNE] Czasem faluje wskazówka prędkościomierza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Nie wiem o cho chodzi. Czasami drga mi wskazówka prędkościomierza (tak o 5 km/h) dość szybko drga. A czasami nie drga. Po depnięciu mcniejszym chyba zaczyna drgać ale glowy nie dam. Co by z tym zrobić?

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-20 18:59:19 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Wymienic linke od predka?


Pierwsze co przyszlo mi na mysl
  
 
No a moze to cos w budziku? Albo skrzyni? Czemu dzieje sie tylko czasem?
  
 
Cytat:
2008-04-24 23:24:58, hepos pisze:
Czemu dzieje sie tylko czasem?


Wiesz ja też mam zły humor tylko czasem
  
 
weź odkręć zegary i spróbuj poprawić linkę...wyjmij i włoż, tak z życiem...ja po montazu instalacji pod obrotomierz za lekko wcisnałem i mi lekko też drga ale nie mam chęci jakoś poprawić...
  
 
popieram, jak na moje oko to linka jest zle wsadzona, dopchnac ja jeszcze raz albo wsadzic ponownie..
  
 
Mam to samo. Drga szczególnie w zakresie 80 -110 km. I też raz drga, raz sobie poprawnie działa. A czasem to się prędkościomierz uruchamia dopiero jak 40 km/h przekroczę. Sprawdzałem już zegary - czyste jakby dopiero z fabryki wyjechały, ślimak w skrzyni biegów - brak najmniejszych oznak wytarcia, linka siedzi ciasno. I sam już nie wiem, co może być grane.
Jest tu jakiś czarownik? Może on da radę...
  
 
miałem dokładnie tak samo... nic nie było widać...
na wszelki wypadek wymieniłem linke (stara delikatnie kanty miała zjechane) - i nic nie pomogło
ale po wymianie prędkościomierza - wszystko ok

Cytat:
2008-04-25 14:56:28, Blazey pisze:
Mam to samo. Drga szczególnie w zakresie 80 -110 km. I też raz drga, raz sobie poprawnie działa. A czasem to się prędkościomierz uruchamia dopiero jak 40 km/h przekroczę. Sprawdzałem już zegary - czyste jakby dopiero z fabryki wyjechały, ślimak w skrzyni biegów - brak najmniejszych oznak wytarcia, linka siedzi ciasno. I sam już nie wiem, co może być grane. Jest tu jakiś czarownik? Może on da radę...

  
 
Też stawiałem na zegary. Ale po rozebraniu nic tam nie widać. Czyściutko jakby co dopiero fabrykę opuściły, ani śladu kurzu, paprochów, startych, czy poluzowanych elementów. Teraz mam ruszone zegary i ślimak w skrzyni... Zobaczymy jak się będzie zachowywać...
  
 
Witam
Podepnę się pod temat ::
Po tygodniu dziwnych odgłosów dochodzących od prędkościomierza padł i nie działa.
Przez ten czas w czasie działania dziwnie jakby "iskrzało" (odgłosy iskrzenia, smażenia etc) ale nic nie śmierdziało.
Zauważyłem w kilku watkach ze licznik można podpiąć na linkę albo przez jakiś czujnik etc ale wątpie by linka iskrzała. Dodam ze licznik km (główny i dzienny) działają, tak samo jak obrotomierz i reszta.
Moje autko to Esii kombi 93r. 1,4 b+lpg (bez abs).

Co to mogło paść ? Jaki element etc?
Ps. jazda bez prędkościomierza grozi jakimiś mandatem ???

  
 
swietlik ogrotomierz nie ma tu nic wspolnego on nie jest na lince
u ciebie jesli dziala tachometr a predkosciomierz nie to problem jest w "zestawie wskaznikow" - jak to ladnie brzmi.
w innych przypadkach niz twoim szukac nalezy w "zebniku" w skrzyni lub samej lince.
  
 
Cytat:
2009-12-20 17:59:31, CKsrv pisze:
(..) w innych przypadkach niz twoim szukac nalezy w "zebniku" w skrzyni lub samej lince.



jakby ten "zebnik" padł to bym sadze nie słyszał dziwnego iskrzenia w "zestawie wskaźników" , dlatego wyeliminowałem (może i niesłusznie) linkę, gdyż linka by pękła/rozerwałą się i nagle bym stracił predkościomierz, a tak traciłem go przez około tydzień czasu

co to jest ten "zebnik" i gdzie jest umieszczony.


PS. jak linka pręd., jest podciągnięta do wskaźnika prędkości ??
PS.2 cały zestaw wskaźników na allegro kosztuje około 100 zł, chętnie sam bym naprawił ten popsuty o ile to naprawa na zasadzie wymień część zyx i zamontuj zyx, ale jeżeli to coś więcej to szkoda marnować czas przedświąteczny na zabawę bez końca.
  
 
mam wyciagniete zegary z esa... jak chcesz to podesle ci kilka fotek to sobie zobaczysz jak to wyglada...
  
 
lukas1986 możesz podesłać fotki.
Zegary mam ala te:
http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/856/96/44/856964426

choć wolałbym znalesć przyczynę a nie wymieniać całe zegary.
  
 
Cytat:
2009-12-21 00:35:57, swietlik pisze:
lukas1986 możesz podesłać fotki. Zegary mam ala te: http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/856/96/44/856964426 choć wolałbym znalesć przyczynę a nie wymieniać całe zegary.


ale czy warto bawic sie w naprawianie zegarów skoro kupisz inne sprawne za 20-40zl??