[OGÓLNE] Brak świateł mijania, lewy przód

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siema
Otóż całkowita nowość jak dla mnie ,podczas jazdy zgasło mi światło mijania w lewej lampie , pomyślałem że żarówka ale odruchowo pociągnąłem wajche do siebie i o dziwo "długie" świecą aż miło. Problem leży gdzieś w kablach ?ma ktoś może jakiś schemacik do czegoś takiego lub spotkał się z podobnym problemem ?

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-20 18:21:46 ]
[ powód edycji: temat ]
  
 
Jeżeli to żarówka H4 to masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że spalił ci się żarnik od świateł mijania a długie będą świecić . Najprościej zamień żarówki miejscami i wszystkiego się dowiesz.
  
 
tak to h4 w takim razie sprawdzę , acha jak śćiągnąć z żarówki tą wtyczke ? ma jakiś "przycisk" czy po prostu pociągnąc ?
  
 
Pociągnąć. Możesz podczas wyciągania poruszać delikatnie prawo, lewo, góra, dół powinno troszkę pomóc
  
 
Jak ściągniesz wtyczke,to jest tam jeszcze taki drut który trzyma żarówke,musisz obydwa końce podgiąć żeby ją puścił
  
 
sprawdź jeszcze bezpieczniki
  
 
Żarówka sprawdzona .. sprawna , dla pewności włożona całkiem nowa to samo czyli nie świeci bezpiecznik cały i zdrowy , czyli szukać problemu w kablach ?
  
 
skrzynka
  
 
No dobra ale co sprawdzić ,czego szukać ?
  
 
Po wizycie u elektryka wyszło na ... żarówkę nowa zakupiona była także uszkodzona . Także temat do zamknięcia
Dzieki wszystkim za pomoc
  
 
Panowie nie swieci mi swiatlo mijania z prawej strony,zarowka jest dobra,nie ma napiecia na przewodzie od swiatel mijania( w sumie to jest ale 0,5V ) . Nie ma napiecia na kostce i za kostka tez, gdzie szukac przyczyny? W skrzynce bezpiecznikow czy w instalacji????
  
 
bezpiecznik sprawdziles ?? bo sa dwa od lewej i prawej strony
  
 
czesc, ostatnimi dniami przerabiałem to samo - tyle ze lewe mijania nie świeciło. Tez sprawdzałem napięcia i napięcia było, jak włączyłem długie nie było albo odwrotnie. Pojechalem do elektryka i ten sprawdził te kostkę co wchodzi na reflektor (nie na żarówkę tam w środku reflektora) i tam nie było napięcia na mijania swiatle - za luzne styki byly, włożył kilka cienkich drucików miedzianych w te styki z kostki aby ciaśniej się stykały ze stykami w reflektorze i pomogło jak na razie. Zobaczymy jak dalej bo jak nie pomoże na dluzej to trza bedzie wtyk jakos kombinowac/przerabiać. Pozdro
  
 
Bezpieczniki sprawdzone i sa ok,skrzynka wymieniona i nadal nie ma swiatla. Napiecia nie ma juz przed kostka na przewodzie, styki juz czyscilem i scisnolem