[OT]Sprzęt elektroniczny i nie tylko, jaki kupić

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kto sie orientuje w sprzecie i moze podpowiedziec co jest dobre a co zle?
Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.
  
 
Za tą cenę niezłym wyborem wydaje mi się Fujitsu-Siemens Amilo Pro v3505, ale wszystko zależy do czego konkretnie go potrzebujesz. Ma stosunkowo słabą grafę i dysk tylko 60GB (niektórzy powiedzą, że to mało, dla mnie w sam raz).
Reszta to procesor Intel Core Duo, 512 MB RAM DDR2, matryca 15,4" WXGA, 4xUSB 2.0 i trochę jeszcze innych dobrych rzeczy Ogólnie konfiguracja robi dobre wrażenie... Planuje taki właśnie kupić.
Acha, gwarancja na 24 miesiące door-to-door to kolejny duży plus.
Cena tego laptopa waha się w przedziale 2950 do ponad 3 tysięcy, zależnie od miejsca i systemu operacyjnego. Najtańszy jest oczywiście z Linuxem, najdroższy z Win XP Pro. Występuje też z dyskiem 80 GB, jest wtedy droższy o około 100 zł. Chyba niewiele jak za 20 GB
Pozdrawiam!
  
 
Ale z tego co wiem sa dosyc awaryjne i bodaj jak Acer nie ma serwisu tych kompow w PL tylko wysylaja to gdzies w cholere ...
  
 
tylko HP....
  
 
A może Asus? A6KM-Q031 wygląda nienajgorzej, za 3100 jest z XP home. Procesor AMD Turion, pamięć 512 MB DDR, dysk 80 GB, i grafika GeForce 7300.
  
 
jeżeli nowy notebook to polecam HP. Są całkiem niezłe i jest sporo modeli.
Jeżeli używany to IBM ThinkPad z serii T.
  
 
a ja tam polecam acer'a aspire 3610, nie widziałem innego laptopa z 1gb ramu 80gb dysku i procem 1,6 do tego z matrycą 16:9 za cene 1999zł z xp

pozdrawiam (gwarancja również door-to-door)
  
 
wal do 2rotora na gg - pracuje w tym, jest specjalista ds sprzedazy to Ci doradzi cos i moze jakies promo ?
  
 
Za 3400 możesz miec Asusa A6m q024 z Turionem X2 64 bity, 80GB HDD. 512 ram DDR2 667MHz, oczywiśćie DVDRW, matryca Color Shine 15,4" Geforce 6100 Go, czytnik kart, kamera, WIFI, torba i myszka w komplecie i gwarancja door-to-door.
Sam takowego posiadam od 2 tygodni i sprzęt rewelacja, chodzą prawie wszystkie gry, net, filmy co tylko chcesz. Czas pracy na baterii przy internecie maksymalnie udało mi się wyciągnąć 4:30h.

Jeśli się zdecydujesz na jakikolwiek model Asusa to uderzaj, prowadzę salon firmowy firmy Comes jednego z dystrybutorów, Cena dla klubowiczów oczywiście niska jak się tylko da.
  
 
Cytat:
2006-10-19 18:34:26, tabi666 pisze:
a ja tam polecam acer'a aspire 3610, nie widziałem innego laptopa z 1gb ramu 80gb dysku i procem 1,6 do tego z matrycą 16:9 za cene 1999zł z xp pozdrawiam (gwarancja również door-to-door)



o acerach rozne zdania kraza. serwis ich byl w wawie naszczescie go zmienili teraz leci sprzet do brna czas naprawy ciezko stwierdzic kumlowi zalatwili wszystko w 8dni.

sam mam acera z seri TM juz dosc spory czas i nie narzekam bateryjka trzyma nadal ~4h i jest ok.

ceny lapow poszly bardzo w dol teraz jakbym mial cos kupowac to kupilbym jakiegos della albo asusa albo toshibe ewentualnie hp. i tyle.
procek obowiazakowo centrino nie pchaj sie w inne. reszta konfiguracji to juz zalezne tylko od ciebie do czego bedziesz tego kompa potrzebowal.
  
 
tylko markowe jak Toshiba, HP etc, Acery sobie odpuść - kolega kupił 10 do firmy i po 4 miechach został z 1 bo reszta się spier......
  
 
Mam asus'a A3, i wiem ze napewno zostane przy tej marce

Z Acerami mam zle doswiadczenia, szwaier kupil w UK topowego Aspire z 2,0 ghz 100GB Hdd itd za ok 900 Ł. Z gwarancja..............i po 3 tyodniach padla plyta, serwis zajol ......3 misiace bo nie mieli czesci (w UK)....Do tego dostaje szlu przy jego krystalicznej/szklamej matrycy. 100% bardziej wole matowa.

Pozdro.

A w moim asusie padla nagrywarka
  
 
Cytat:
2006-10-19 23:46:22, CarvMachine pisze:
Mam asus'a A3, i wiem ze napewno zostane przy tej marce Z Acerami mam zle doswiadczenia, szwaier kupil w UK topowego Aspire z 2,0 ghz 100GB Hdd itd za ok 900 Ł. Z gwarancja..............i po 3 tyodniach padla plyta, serwis zajol ......3 misiace bo nie mieli czesci (w UK)....Do tego dostaje szlu przy jego krystalicznej/szklamej matrycy. 100% bardziej wole matowa. Pozdro. A w moim asusie padla nagrywarka


no z acerami sa jaja. kumpel wyslal do serwisu bo sie niechcial wlaczyc po paru miechach to mu przyslali w czesciach bo sie podczas transportu rozpier.... walka trwala ponad miesiac ale oddali kase kupil toshibe i ma spokoj.

natomiast moj narazie sprawuje sie bezproblemu a chodzi jakies 17h na dzien
kupilem przedluzenie gwarancji do 3 lat za 150zl wiec narazie jestem zabezpieczony

ale teraz jakbym mial cos kupowac to bylby raczej albo dell albo asus. a za 3000zl to jest juz w czym wybierac
  
 
bo acery to są komputery typowo marketowe słabej jakości...co sie dziwic ze padają...
  
 
ja mam Tośka Tecra A4 i generalnie komp działa praktycznie 20h na dobę, mam go pół roku i działa idealnie solidny sprzęcior
  
 
Ja ostatnio kupilem Toshibe L30-115 i jest zajebista a kosztuje 2100zł. Jak masz kupic acera albo innego markeciarza to zastanów sie trzy razy i kup toshibe albo hp.
  
 
Cytat:
2006-10-19 23:46:22, CarvMachine pisze:
Mam asus'a A3, i wiem ze napewno zostane przy tej marce Z Acerami mam zle doswiadczenia, szwaier kupil w UK topowego Aspire z 2,0 ghz 100GB Hdd itd za ok 900 Ł. Z gwarancja..............i po 3 tyodniach padla plyta, serwis zajol ......3 misiace bo nie mieli czesci (w UK)....Do tego dostaje szlu przy jego krystalicznej/szklamej matrycy. 100% bardziej wole matowa. Pozdro. A w moim asusie padla nagrywarka


ja bym napisał że z tym jednym masz złe
Cytat:
2006-10-23 23:33:39, Perez pisze:
Ja ostatnio kupilem Toshibe L30-115 i jest zajebista a kosztuje 2100zł. Jak masz kupic acera albo innego markeciarza to zastanów sie trzy razy i kup toshibe albo hp.


a ja mam "marketowca" acera aspire 3610 i narazie mnie nie zawiódł,zabierany jest często do auta,garażu,a nawet jak byłem na wyspach 2 miechy to też dał rade...
  
 
potwierdze to co poprzednicy napisali. nie ma co sie bawic w shity typu acer i reszta. jak chcesz cos kupic to markowo tylko i wylacznie. Toshiba, HP, Dell, IBM... Wiadomo ze nie sa tanie ale mysle ze lepiej ciut dolozyc i nie miec potem problemow. jakbys mial kogos w stanach to taka opcje polecam. ja za 1000 dolcow (3000 pln) kupilem lapa ktorego tu nie kupisz za 5-6 kola. Hp, 1,8 ghz turion64, 1024 ramu, 100 gb dysk, grafa 128 mb z mozliwoscia dolozenia drugich 128 z pamieci + cala reszta czyli WLAN, dvd DL, pilot no i matryca 17 cali panoramiczna.

jesli tylko masz kogos w stanach albo masz jakas szanse stamtad sciagnac sprzet to sie nie zastanawiaj. ja dzieki temu siekam sobie w NFSa most Wanted na wykladach
  
 
Ja mam acera TravelMate 4050 już od ponad roku i wszystko jest ok! Jedynym problemem stalala się bateria która w polowie dnia pada ale mój komp jest ciągle eksploatowany iuż po miesiącu zarobil na siebie z czystym sercem polecam
  
 
inaczej kupując markowy sprzęt masz mniejsze prawdopodobieństwo trafienia bubla