[MKVII] Czy można dać większy bezpiecznik do zapalniczki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
mam pytanie u siebie mam podlaczone diody(u mnie w watku sa) pod ta lampke podsufitke... i jak sie okazalo radio(zrobilem tak zeby gralo bez kluczyka) jest podlaczone pod ten sam bezpiecznik nr. 29 czyli 15A
dzisiaj diody mialem wlaczone i wlaczylem zapalniczke i chodzilo wszystko ale gdy podlaczylem pod nia transmiter fm odrazu wysadzilo mi bezpiecznik (radio bylo wylaczone) gdy wsadzilem nowy bezpiecznik 15A i wylaczylem diody i wlaczylem radio i transmiter wszystko dzialalo
i teraz pytanie czy jak zamienie ten bezpiecznik na wiekszy np 25 albo 30A to bede mógl uzywac transmitera i diód(znaczy nie caly czas one sie zapalaja jak otwieram drzwi)??czy wtedy zamiast bezpiecznika spale se elektryke??
i jeszcze jedno pytanie czy zapalniczka dziala caly czas czy dopiero jak przekrece kluczyk??


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-08 21:20:36 ]
[ powód edycji: temat... ]
  
 
Witam
Czytając to co napisałeś świta mi że musiałeś zrobić zwarcie transmiterem bo nie możliwe żeby jakieś diody radio i transmiter pociągnęły aż taki prąd. W zasadzie nie zaleca się zmiany bezpiecznika na większy gdyż prąd załóżmy w Twoim przypadku 20A płynący przez przewody zapalniczki mógłby spowodować przegrzanie przewodów zapalniczki albo co bardziej prawdopodobne większe problemy ze skrzynką bezpieczników bo zdaje się ze stamtąd wychodzi kabelek do zapalniczki.
Pozdrawiam
  
 
wspołczesne radioodbiorniki sa troche inne od tych sprzed 10-15 lat a i wymarania maja inne głownie pradowe
wsadz sobie 20A w miejsce 15A i jakos to bedzie i nic nie zjarasz (skrzynka w tym miejscu przezyje).
zwarcie to ci zrobil transmiter. a te led'y to juz z rezystorami sa i mogz 12V byc zasilane na pewno?
  
 
tak przy kazdej diodzie jest rezystor ale to w takim razie jak zrobil spiecie?? (mialem pozyczony od kolegi)a sobie chce kupic... wiec teraz nie wiem...;/;/
ja powiem tak radio mialem wylaczone a diody zapalone(jest ich chyba okolo 30)(zdjecia w watku) bo mialem otwarte drzwi...wlozylem transmiter i patrze ze nie dziala wyciagnalem wlozylem jeszcze raz i pstryk padl bezpiecznik... jak wylacze diody i podlacze transmiter to dziala... tylko pytanie czemu za pierwszym razem nie zadzialal transmieter..?
i czy zapalniczka dziala tylko z kluczykiem?czy bez tez??
  
 
zawsze
  
 
co zawsze?? z kluczykiem dziala ?
  
 
Prąd w zapalniczce jest nawet gdy nie ma kluczyka. Wiem, bo nie raz używałem CB na postoju, silnik zgaszony, żeby nie było zakłóceń Pozdrawiam.