[OGÓLNE] Radio traci pamięć - jak to naprawić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co jest grane miałem przerobioną instalację na kostke kupiłem radio sonego nówka i nie trz yma pamięć ;(

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-12 23:00:35 ]
[ powód edycji: Połączenie wątków i edycja tematu ]
  
 
Było nie raz, jak sam podłączałeś kostkę ISO to się machnąłeś i tyle, na jednym kabelku ( chyba czerwonym ) jest stały plus, na żółtym jest prąd jak przekręcić stacyjkę w pozycję 1.

Możesz zmostkować żeby radio grało bez kluczyka i trzymała pamięć, ale trzeba trochę logicznie pomyśleć Czyli stały plus do pamięci i do zasilania i po problemie
  
 
już zroione wystarczyło kable zamienić ale człowiek może nakomplikować
  
 
O co chodzi chciałem sobie ulepszyć moje car audio ale przypadkiem zmasowałem kabel od radia (czerowny) i stopił sie bezpiecznik w skrzynce na pewno przepaliła się też sciezka itp teraz nie mam podtrzymania radia (nie zapisauja sie ustawienia po wyłączeniu silnika)


Teraz pytanko jak to obejść ? zaznaczam, że nie chcę wyciągać całej skrzynki i lutować coś chodzi mi raczej o spięcie "na krótko" kabelków czy coś w tym stylu (oczywiście zastował bym przy tym nie oryginalny bezpiecznik

Macie jakieś pomysły ? o ile wiem są jakieś "wolne" bezpieczniki w tych modelach
  
 
skoro nie chcesz naprawiac skrzynki to mozesz podkrasc zasilanie ze stacyjki wez miernik i sprawdz co gdzie sie pojawia (nie pamietam teraz ktory jest ktory) oczywiscie po drodze przydalby sie jakis bezpiecznik...
  
 
Witam
Kolega nie ma podtrzymania więc potrzebuje ciągłego zasilania 12V na radio - fakt faktem na którymś kablu przy stacyjce powinno być ciągle 12V więc wystarczy się tam podpiąć i wsadzić zewnętrzny bezpiecznik zamiast tego w skrzynce i będzie wszystko śmigało - ewentualnie możesz 12V pociągnąć bezpośrednio z aku.
Pozdrawiam
  
 
no moze nie wszystko bo pewnie zapalniczka nie grzeje.
  
 
Może się przyda - klik

Używajcie wyszukiwarki. Ona naprawdę nie gryzie