[MKV] obejście bezpiecznika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
problem polega na tym, że zmasowałem przypadkiem kabel od podtrzymania radia i uszkodziłem port 21 chyba w skrzynce bezpieczników i teraz nie mam zapalniczki lampki po otworzeniu drzwi i pamięci w radiu.

Czy da się to jakoś obejść ? proszę o jakieś wskazówki

(nie chcę wyciągać skrzynki i przelutowywać ścieżek itp)
  
 
wszystko się da, ale nie warto. Naprawde lepiej jest pomęczyć się ze skrzynką, poprawić to co padło (i to co jest na wykończeniu). roboty więcej, ale efekty zdecydowanie lepsze.
  
 
No niby tak, ale nie znając mnie to gorzej popsuje a nie chce dawać "specom" 1 koszt 2 czas 3 nie wiadomo czy dobrze zrobią. O ile się orientuję w MkV są jakieś wolne bezpieczniki może z nich da się jakoś ukraść prąd i dać na ten uszkodzony.


aha i co są za miejsca na górze skrzynki z tymi otworkami R.. (numerki) ?
  
 
przekaźniki jak dobrze pamiętam, to + można podwędzić z jednej z nóg przekaźnika od sprysków reflektorów. (wsadzałem tam sterowanie szyberdachu) w mk5 to r22 (niebieska ramka). Ale nie wiem czy ci to pomoże. Skoro masz obawy że skopiesz przelutowanie skrzynki to szanse na zwalenie obejścia masz znacznie większe.
  
 
Jakoś dam radę jeszcze pytanko jaki kolor kabelka wychodzi z bezpiecznika 21 ?
  
 
najlepszym wyjsciem dla Ciebie bedzie pociagniecie lini prosto z akumulatora zabezpieczenie jej bezpiecznikiem i podlaczenie odpowiednich odbiornikow.
  
 
dulin7 podoba mi się pomysł tak zrobię. Ale od akumulatora prowadzę tylko + ? bo masa jest na zapalniczce i światełku
  
 
tak wystarczy + poprowadzic i bezpiecznik blisko akumulatora zamontowac przewod 2mmkwadratowe przekroju, ciekawe co usmazyles w tej skrzynce, czy obwod juz za bezpiecznikiem czy przed, jak przed to przewod akumulatora zakonczylbym koncowka meska i wsunal w miejsce 1 z nozek bezpiecznika, dokladnie czy dolnej czy rognej to Ci nie powiem bo nie pamietam i musialbym sprawdzic, jak chcesz to mozesz sam zobaczyc w ten sposob ze mierzysz napiecie miedzy masa a jedna nozka i miedzy masa a 2 nozka jezeli na obu nie ma pradu to usmazone jest doprowadzenie pradu i powinien patent z koncowka z miejsce nozki bezpiecznika dzialac, jezeli zas na jednej z nozek jest napiecie to znaczy ze usmazony obwod juz za bezpiecznikiem i tu juz moze byc wiekszy problem


[ wiadomość edytowana przez: dulin7 dnia 2010-01-15 23:00:41 ]
  
 
Wydaje mi się, że to grubsza sprawa trochę bo te miejsce na bezpiecznik jest stopione bezpiecznik wcześniej okręciłem kablem, bo nie mogłem się zebrać żeby nowe kupić i wytrzymał więcej napięcia niż 20A więc na pewno w skrzynce też coś niedobrego się stało

Ale jakoś kolorami kabli od radia zapalniczki i światełka dojdę gdzie ich miejsce w skrzynce i jakoś podziałam i tak mam bebechy na wierzchu