Problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich
Mam jedno pytanko. Posiadam radio lafayette atena z anteną Hustler IC 100 wszystko fajnie chodzi ale na bliskich odległościach rzędu 5-20 metrów jadąc np. za kumplem w korku on mnie słyszy ja natomiast słyszę same trzaski jak tylko odległość się zwiększy wszystko wraca do normy. W czym jest problem?

Pozdrawiam Paweł
  
 
Hej.
Niestety z radiami z tzw niższej półki tak jest, czyli nie są odporne na przesterowania - silne sygnały wejściowe, zakłócenia skrośne i intermodulację. O tych parametrach, a właściwie ich odporności na nie, mało który producent pisze w danych technicznych urządzenia.
Większość tanich radyjek tak ma i nie da się z tym nic zrobić, bez ingerencji w ich budowę, lub można stosować zewnętrzne ogranicznik mocy u respondenta (u siebie również) , by w tak małej odległości na wzajem siebie nie przesterowywać (charczenie).
Tak więc albo ogranicznik mocy, albo inne (lepsze) radio
Ten problem nie dotyczy np. Alanów 18, 27, 28, 48, 78, Presidenty od Taylora w górę, Albrechty (prawie wszystkie modele) i wiele jeszcze innych modeli, tylko za te lepsze radia (nowe) trzeba zapłacić od 250zł w górę.
Poza tym należy zwrócić szczególną uwagę na zestrojenie całej instalacji antenowej, która ma olbrzymi wpływ na jakość odbioru a nie tylko na zasięg.
Ponadto raczej unikajmy porównań różnych radii z odmiennymi instalacjami antenowymi na różnych autach, chociaż jest to pewną wskazówką, gdy coś jest nie tak z naszym radiem.
  
 
Witam ponownie
Zmieniłem antenę na Sirio ML-145 i problem zniknął.
Teraz wszystko działa nawet gdy anteny są bardzo blisko