Zamienniki fiat panda

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem z Chorzowa i szukam części do fiata pandy. Zamienniki są wszędzie ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać i z jakiej firmy je sobie zamówić. Mogę ew. zamówić w internecie ale wolałbym jednak przejść się do sklepu, dopytać jeszcze i ewentualnie dowiedzieć się więcej.
  
 
Najlepiej pójść do sklepu z częściami. W Chorzowie mieszka mój brat i ostatnio mi coś mówił o jakimś miejscu gdzie zamawiał części do swojego fiata, celkar czy jakoś tak. Mogę jeszcze podpytać dla pewności
  
 
Do fiata części jest mnóśtwo to racja, przez to się ciężko zdecydować. Powiedz co konkretnie chcesz wymienić żebym wiedizał co Ci spróbować doradzić. Orientowałeś się już w cenach? Jak wypadają zamienniki w stosunku do oryginalnych części?
  
 
Generalnie miałem problem z kołem, myślałem że tylko klocki, ale tarcze i łożysko też trzeba wymienić, a przyokazji myślałem o amortyzatorach. Jak się to wszystko zbierze, to nawet paredziesiąt złotych oszczędności na części sporo mi daje.
  
 
Klocki biorę zwykle dowolne, chociaż jakiś czas temu prawie się skusiłem na porcelanowe. Ale łożyska i amorki wziąłbym z fast jak masz taką możliwość. To jest włoski producent.
  
 
Opinie są podzielone, przede wszystkim musisz się sam przekonać, co Ci będzie pasować. Kup, co Ci podpasuje ceną a potem wyrabiaj sobie opinię. Jak będziesz niezadowolony z czasu użytkowania części, to wymienisz na inne i tyle. W ciągu tych kilku-kilkunastu lat w których będziesz miał jedno auto zdążysz przetestować więcej marek niż byś chciał
  
 
Akurat jeżeli chodzi o części zamienne do Fiata czy generalnie do samochodów różnych marek, to polecam poszukać w dobrych sklepach internetowych gdzie masz największy wybór przy zachowaniu niższej ceny.
  
 
Myślę nawet nie tyle w sklepach co hurtowniach. Tam jest odpowiedni wybór i duża dostępność części. Zwłaszcza jak się ma niepopularny samochód (raczej nie dotyczy fiatów).
  
 
Ciężko doradzić skoro nie wiemy jakich części od Fiata Pandy szukasz, czy chodzi o nadwozie czy elementy zawieszenia? Jak mowa poniżej- w każdym sklepie internetowym oraz hurtowni motoryzacyjnej znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba, Panda to bardzo popularny model i posiada wiele dobrych zamienników.
  
 
Cytat:
2016-11-29 14:42:49, hutiasz pisze:
Opinie są podzielone, przede wszystkim musisz się sam przekonać, co Ci będzie pasować. Kup, co Ci podpasuje ceną a potem wyrabiaj sobie opinię. Jak będziesz niezadowolony z czasu użytkowania części, to wymienisz na inne i tyle. W ciągu tych kilku-kilkunastu lat w których będziesz miał jedno auto zdążysz przetestować więcej marek niż byś chciał



też chciałem o tym. ludzie tak sie wymieniają tymi ulubionymi częściami a prawda jest taka że jak ktośn ie jeździ regularnie długich tras to zdąży przetestować w "życiu" samochodu jakieś dwie maks trzy zmiany jednej części (no chyba że ma pecha/kiepskie auto albo mowa o klockach czy wycieraczkach ) a na takiej podstawie trudno wyrobić sobie rzetelna opinie
  
 
No nie do końca. Jak ktoś jeździ na przykład fabią od 10 czy 15 lat, ciągle tą samą, albo wymienia na nowszy model, to coś niecoś może na ten temat powiedzieć
  
 
No niby tak, ale nie ma takich ludzi dużo. Raczej ludzie testują różne samochody albo po prostu kupują takie na które ich stać. tak samo nie używają tych samych części zawsze tylko albo biorą najtańsze albo sprawdzają różne (bo zazwyczaj nie są zadowolenie z żywotności poprzednich)
  
 
Znajdź mi zadowolonego polaka ktory Ci powie że częsci są w porządku i jeździły tyle ile chciał. ludziom sie zawsze wydaje że kupią najtańszą opcję i będzie jeździć 50 tysięcy albo wiecej.
  
 
Nie przesadzaj, ja jestem zadowolony z moich części. Nie były biore nigdy jakichś drogich a na przykład pompę wody wymieniłem raz i mam już chyba z pięc lat nic się nie dzieje.
  
 
No to jeden, ale większość polaków narzeka ciagle bo te niefajne tamte jeszcze gorsze a on to by najlepiej chciał oryginały za 50zł i dożywotnią gwarancją
  
 
Akurat w kwestii dobrych zamienników części do Fiata czy Skody, to nigdy nie było i nie ma problemów z ich dostępnością bo są powszechne w każdym sklepie. Polecam szukać online, gdzie masz szeroki wybór i niższe ceny.
  
 
Ja właśnie ostatnio szukałem możliwości zamówienia części do doblo bo mój warsztat się wysypał i go zlikwidowali. Ale znalazłem w internecie hurtownię celkar - miałem ją jakiś kilometr dalej niż wcześniejszą (w Lublinie). Zadzwoniłem do nich ,zapytałem czy mają co mi trzeba, mieli więc pojechałem tam za pół godziny i miałem przygotowane wszystko. Poszło jak z płatka. No ale do fiata cżęści wszędzie pełno.
  
 
No ja tam tez nie musiałem czekać długo, czasem 1-2 dni. A jak zamawiałem u znajomego to bywąło, że i tydzień nie było części. a w celkarze zamienniki mają zawsze, z oryginałami nie wiem jak jest. Bo wcześniej jechałem na samych oryginalnych ale w końcu bym do drobnych przyszedł, bo to auto sie sypie częściej niż tankuje.
  
 
A widzisz bo ja zawsze zamawiam zamienniki albo fast original albo valeo. I jak dotąd nie miałem ani razu sytuacji że musiałem czekać dłujżej niż dzień. Ale najczęściej zamawiałem po prostu wcześniej i umawiałem się na odibór w konkretny dzień, bo i tak nie mogłem być tam codziennie.
  
 
Zamawiam do mojej pandy zamienniki delphi na necie i nie narzekam na jakosc. Jak zloze zamowienie przed dwunasta to mam je na drugi dzien u siebie w domu.