Tematy do dyskusji na Walnym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Aby tradycji stało się zadość i Walne nie trwało 15 minut, wpisujcie swoje propozycje.
Wszytkie sprawy, zostaną roztrzygnięte 27 marca 2010r.
  
 
Trzeba wziąć pod uwagę zmianę serwera na forum.

Niestety wiązać się to może z dodatkowym kosztem.
  
 
Stworzenie podkategrii w działach: PYTANIA i ODPOWIEDZI oraz OGŁOSZENIA w celu poprawienia przejrzystości forum oraz usprawnieniu moderowania tych kategorii.
Przypominam, że miało to nastąpić chyba w lipcu/sierpniu 2009 po wcześniejszych ustaleniach na Walnym 2009.
  
 
Odświeżyć wizerunek klubu jak i strony trzeba się zająć propagandą
  
 
-zając sie wspolpraca i poszukiwaniem nowych klubów partnerskich
-wymiana reklam na innych stronach i forach
-wyznaczyc osoby odpowiedzialne za organizowanie cyklicznych spotów w danych województwach
-podział na oddziały slaski, mazowiecki, malopolski itd.
-wyznaczenie osob odpowiedzialnych za promowanie klubu na imprezach np. Wojna PP, Silesia Expo
(tj. zbieranie grup, zalatwianie miejsc parkingowych, zaopatrzenie itp)
no i najwazniejsze przeniesienie bazy danych i stowrzenie nowego wizerunku klubu (nowej strony www, forum itp. i nie pisac ze omawiane i nie da sie bo nie da sie parasoli w .... otworzyć moge sie tym zając w miare mozliwosci chodzbym mial sam jechac do warszawy albo gdzie tam stoją serwisy tego moto szitu i skopiowac to na pendrawja to to zrobie

-stworzenie wygodnego formularza rejstracji nowego członka, stworzenie bazy danych i tabeli wpłat itp (php, mysql, html)

to chyba na tyle z moich pomyslow
  
 
- propozycja wstrzymania opłat za serwer do momentu wywiązania się admina ze złożonych zoobowiązań zmian w silniku forum
- stworzenie stanowiska osoby odpowiedzialnej z organizację zlotów. Piastowanie stanowiska wiązałoby się z (symbolicznym) wynagrodzeniem uzależnionym od wykonanej pracy.
  
 
Proponował bym przed Walnym zorientować się w ofertach kilku firm, celem ustalenia kosztu przeniesienia forum na inny serwer.
Osobiście mogę polecić firmę Jarosław Granat - inten.pl

Firma ta zajmowała się od początku serwisem fora.pl, do czasu odsprzedaży.

Możliwe było by tam utworzenie nowego forum oraz/lub przeniesienie domeny.

Aby ustalić u nich cennik hostingu potrzebuję informacji takich jak miesięczny transfer potrzebny do pracy z forum i/lub stroną a także jak dużo przestrzeni dyskowej potrzebowali byśmy.

Nie wiem na razie jak wyglądało by przeniesienie archiwum z obecnego forum.
  
 
Cytat:
2010-02-10 13:54:02, _unnamed pisze:
- propozycja wstrzymania opłat za serwer do momentu wywiązania się admina ze złożonych zoobowiązań zmian w silniku forum - stworzenie stanowiska osoby odpowiedzialnej z organizację zlotów. Piastowanie stanowiska wiązałoby się z (symbolicznym) wynagrodzeniem uzależnionym od wykonanej pracy.



Ja bym proponowała aby każdy zlot organizowała inna strefa. Np walne organizuje Warszawa i okolice, Bożocielny - Wrocław, Wrześniowy - Lublin, itp itd... Wtedy każdy by się mógł wykazać i zloty byłyby urozmaicone. System ten sprawdza się na MKP, także może sprawdziłby się i u nas

Jedna osoba to troszkę za mało
  
 
Cytat:
2010-02-22 12:54:47, Paulinka pisze:
Ja bym proponowała aby każdy zlot organizowała inna strefa. Np walne organizuje Warszawa i okolice, Bożocielny - Wrocław, Wrześniowy - Lublin, itp itd... Wtedy każdy by się mógł wykazać i zloty byłyby urozmaicone. System ten sprawdza się na MKP, także może sprawdziłby się i u nas Jedna osoba to troszkę za mało



To jest bardzo dobry pomysł - kiedyś to proponowałem, ale temat zdechł. Z jednej strony odciążyłoby to zarząd, z drugiej - pozwoli wykazać się tym, którym "zloty nie leżą".
  
 
IMHO pomysł kiepski zeszłoroczny zlot pokazał na ile stać front wschodni, który się na zlocie nie pojawił, a wiele było krzyku o ty by zlot był w tych rejonach tworzony.


Bez urazy dla nikogo
  
 
Cytat:
2010-02-22 14:22:46, ALLka pisze:
IMHO pomysł kiepski zeszłoroczny zlot pokazał na ile stać front wschodni, który się na zlocie nie pojawił, a wiele było krzyku o ty by zlot był w tych rejonach tworzony. Bez urazy dla nikogo



Na zloty ze wschodu przyjeżdżają 3 osoby. Mamy odpowiadać za wszystkich?
Jakoś jechaliśmy do Konina i nie marudziliśmy. Na jednym zlocie nikt się nie pojawił i wielkie halo

Poza tym na przykładzie Okuninki widać że umiemy coś zoganizować
  
 
Cytat:
2010-02-22 14:50:09, Paulinka pisze:
Na zloty ze wschodu przyjeżdżają 3 osoby. Mamy odpowiadać za wszystkich? Jakoś jechaliśmy do Konina i nie marudziliśmy. Na jednym zlocie nikt się nie pojawił i wielkie halo Poza tym na przykładzie Okuninki widać że umiemy coś zoganizować



Paulinka ma trochę racji... może warto to przemyśleć ? Na spotach Warszawskich też jest tylko Zarząd, Maciek , czasem Kuba zajrzy . Nowych nie widać... ale na forum i owszem są ludzie z Mazowsza...
Tylko co z tego jak się spotować nie chcą? Może jak wyjdziemy z etapu zimowego to się to zmieni?
  
 
Owszem do Konina dojechało trochę osób i temu nie zaprzeczę tylko ja nie wierzę w organizację zlotu przez poszczególne chorągwie... Co zlot jest ta sama sytuacja, problem z miejscem i nikłe zainteresowanie choćby poszukaniem jakiegoś względnego ośrodka, a co dopiero zorganizowanie czegoś dodatkowego
Sorry nie widzę tego.
  
 
Temat ode mnie :
Zakladanie tematow z prosbami o glos w konkursach internetowy .

Dla mnie to oszustwo ktore nie daje rownych szans wszystkim i wnosze o zakaz takich tematow - reszta nalezy do wladz ...
  
 
A moim zdaniem coś takiego ma sens, bo każdy region chciałby zrobić coś lepszego niż poprzedni, co prowadziło by do rywalizacji a w konsekwencji do lepszej organizacji.

Kiedy jest ktoś wyznaczony odgórnie to przynajmniej jest motywacja do zrobienia czegoś konkretnie.

Takie moje zdanie i go nie zmienię
  
 
Ze swojej strony wnoszę o uchylenie uchwały nr 3 Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia FEFK z 2008r. dotyczącej wykluczenia z imprez wyjazdowych organizowanych przez FEFK kilku forumowiczów.

Może warto usankcjonować kary za nagminne łamanie regulaminu (ogłoszenia bez linków, wielokrotne zakładanie wątków w złych kategoriach i ogólnie olewcze podejście do panujących na forum zasad). Temat był poruszany swego czasu w tym wątku - klik.



Proszę także o powstrzymanie się od dyskusji na przedstawiane w niniejszym wątku tematy. Sprawy te będą omówione na walnym


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-03-19 09:34:01 ]
  
 
Cytat:
2010-02-23 18:07:57, Kalor pisze:
Proszę także o powstrzymanie się od dyskusji na przedstawiane w niniejszym wątku tematy. Sprawy te będą omówione na walnym



Mojem skromnym zdaniem warto pokomentować (merytorycznie) w tym wątku - a na Walnym zaprezentować już gotowe przemyślenia.

Zgadzam się jednak, że za komentarze składające się wyłącznie ze zdania "Zgadzam się z przedmówcą" albo "Moim zdaniem to bez sensu" powinna grozić kara śmierci co najmniej
  
 
Wątek ten powstał w celu przejrzystego zebrania tematów do dyskusji na walnym i niech tak zostanie.

Może niebyt precyzyjnie się wyraziłem ale pisząc o powstrzymaniu się od komentarzy chodziło mi głównie o ten wątek.

Od dyskusji np o promowaniu klubu czy zmianach technicznych na forum są inne otwarte tematy i niech tam toczą się rozmowy.

Pisząc w jednym wątku na wiele tematów zrobi się po prostu bajzel a tego chyba nikt z nas nie chce

Podsumowując - w tym wątku zgłaszamy tylko i wyłącznie propozycje tematów do poruszenia na walnym i nic więcej.
  
 
Tak jak już było wspominane niżej jestem za wyznaczaniem osób do zorganizowania danego zlotu.
daje to wiele możliwości:

1. rywalizacja
2. chęć wykazania się
3. różnorodność miejsc odwiedzanych na zlotach( min można poznać ciekawsze zakątki kraju niż tylko środkową Polske)
--->Całą ekipą można się wybrać na zwiedzanie jakiegoś zamku czy czegoś podobnego
---> Zloty mogłyby się odbywać np w rejonie lotnisk lub innych 'szybkich' miejscach (np ekipa Bydgoszczy ma dobrą miejscówkę)

4. Jeżeli miejsca zlotu będą rozłożone na terenie całego kraju to jest większe prawdopodobieństwo że więcej osób zacznie przyjeżdżać
Oczywiście jak zlot będzie np na północy to śląsk będzie miał daleko lecz ludzie znad morza "załapią bakcyla" i następnym razem pojawią się na śląsku itd.....
daje to możliwość poznawania nowych twarzy.

Mnie osobiście już denerwuje że zloty są ciągle w jednym miejscu...

  
 
Hmmm a jakaś lista chętnych na przyjazd jest?
Kiedys jak Klubowiczom się chiało to tak jak Paulinka napisała 2 miesiące prze była wielka ekstaza i wogle,a teraz nawet nie widać kto chce przyjechać
Chyba że gdzies jest a źle szukam