[MKVII] 1.6. Pompa paliwa - pomiar ciśnienia. Ucieka paliwo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy przy pomiarze ciśnienia pompy paliwa ( na listwie wtryskiwaczy )
podczas zakładania i ściągania ciśnieniomierza może wyciekać paliwo?, u mnie się leje. Nie wiem, czy ten pomiar dotyczy bezpośrednio ciśnienia paliwa, czy też przez jakąś membranę jest to pochodna tego ciśnienia i pojawienie się paliwa świadczy o nieszczelności. Wynosi ono ok 2 atm. - chyba w normie?. Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-03-03 14:04:41 ]
[ powód edycji: temat ]
  
 
Tak przy zdejmowaniu wycieknie troche paliwa.

Pompa na such czyli pompujac stacyjka ma dac ok 3bary, z regulatorem 2,3-2,4 cos takiego.
Na pracujacym silniku tez nalezy sprawdzic, z i bez regulatora na wolnych i wysokich obrotach.
  
 
Sprawdzałem na pracującym i było ok. 2 bar przy cieknącej benzynie.
Rozumiem z tego, że na sucho z kluczykiem 3 bary a z regulatorem mniej. A jak wyłączyć ten regulator. Nawet nie bardzo wiem, gdzie on jest . Magik a jakie wartości powinny być przy odłączonym (1) regulatorze na pracującym silniku przy min. i max obrotów? i przy załączonym(2) może wiesz?. Dzięki.
  
 
Podpinam się pod temat
Pytanie trywialne proste banalne, aczkolwiek mogące trochę rozjaśnić sprawę. MIANOWICIE
Pomiar ciśnienia paliwa można przeprowadzić przy pomocy takiego samego manometru jak w przypadku ciśnienia w oponach?
  
 
Możesz spróbować, bo pomiar powinnieneś uzyskać, ale wiedz, że ryzykujesz tym, że od benzyny puszczą uszczelnienia.