President Johnny II + Sirio ML145 - problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.

Posiadam zestaw wymieniony w temacie. Antena znajduje się na środku dachu na gumowej podkładce. Radio podłączone przez gniazdo zapalniczki. Kiedyś odbierałem wszystko ładnie, przez zimę nie używałem w ogóle zestawu CB. Jak ostatnio podłączyłem to się mocno zdziwiłem, gdyż zestaw nie działał zbyt dobrze. Tzn, pokrętła SQ ustawione na min., RF Gain na maximum, volume na max, i w radiu w ogóle nic nie słychac. Od czasu do czasu usłyszę kogoś. Tzn, raz na dwie godziny uslysze jak ktos cos powie. Testowane w warszawie. Dziś rozebrałem antene i okazało się, że przewód jest wyrwany. Wlutowałem go ponownie. Podłączyłem zestaw do prostownika, antene wywaliłem na parapet i zapytalem mobili jak mnie słyszą. Na radiu widze ikonki ze radio odbiera sygnal, jednak nie jest w glosniku nic slyszalne. Pokretla ustawione jak wyzej. Ktos ma jakis pomysl co to moze byc?

Pozdrawiam
  
 
sprawa 1
czy nadawales przy wyrwanym przewodzie antewnowym ?(jak tak to nie za dobrze)
sprawa 2
w domu raczej tago nie testuj jeszcze na parapecie i z prostownika od aku(zaklucenia tzw.brumienie w glosniku radia) .
podsumowanie po naprawieniu anteny sprawdz w aucie jesli nie bedzie po staremu -to serwis (no chyba ze masz swr to jeszcze przed wizyta sprawdz wfs)
  
 
heh, ok. przetestuje w aucie i sprawdze. a te skróty to co oznaczają?? bo jestem praktycznie zielony w sprawach cb. mam troche z przypadku od znajomka.