Podniesienie mocy do 4 W w Alan 18

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Alana 18 przywiezionego z Niemiec, który posiada tylko 1 W mocy w.cz na AM. W serwisie powiedzieli mi, że jest to jakaś wersja specjalnie robiona dla Niemiec i nie da się w środku umieścić jakiegoś tam transformatorka podnoszącego napięcie. Jest jednak takie mądre powiedzonko, że wszystko co jest niemożliwe do wykonania, po pewnym czasie da się zrealizować. Może i w tym przypadku dało by się jakoś podnieść tą moc do ok. 4 W ? Czekam na konkretne podpowiedzi i pozdrawiam.
  
 
Tia...chodzi o trafo modulujące
Klik - identyczny problem

Przeróbka była by nie ekonomiczna.
Poza tym radio 1watowe to idealne źródło wysterowania niewielkiego wzmacniacza.
  
 
Chociaż post już nie świeży to jednak trochę sprostuję:

- opłacalność przeróbki to sprawa drugoplanowa i w zależności od modelu radia może się ograniczyć do wstawienia tylko transformatora modulującego plus regulacja napięcia zasilania toru końcowego nadajnika i lub dodatkowo modyfikacja toru mikrofonowego oraz modulatora

- niemieckie Alany 18 tak mają zaprojektowany tor mikrofonowy, że trudno bez wgłębnej ingerencji wymodulować prawidłowo tor nadajnika (po wstawieniu transformatora) by się nie wzbudzał przy pełnej (powyżej 1W) mocy

- podniesienie mocy wyjściowej z 1 do 4W podnosi u korespondenta siłę sygnału przychodzącego tylko o "1 S", ma to znaczenie tylko przy bardzo dużych odległościach na pograniczu szumów albo w aglomeracjach miejskich przy silnych zakłóceniach np. typu przemysłowego

- zwykle po mojej przeróbce radia niemieckie uzyskują znacznie większą moc nadajnika ale nie zawsze jest to takie proste i opłacalne.