Czy Pasuje ten komplecik?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam antenke presidenta ml 145 i moge kupic od kolegi cobre III albo alana 109 bodajrze pasowalo by to do siebie? A i dodaje ze bedzie to uzywane w VW Polo 2000 r 1.0 benzyna. jazda bardziej w miescie ale od czasu do czasu trasa

[ wiadomość edytowana przez: skiba1212 dnia 2010-03-13 12:54:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: skiba1212 dnia 2010-03-13 12:54:42 ]
  
 
jesli mamy antene na pasmo CB i radio na pasmo CB i impedancja jest jednakowa to kazde z kazdym bedzie pracowac .dobrze zrobiles ze antena jest klasy lepszej niz radio (odwrotnie jest nie za dobrze).antena jest naj w tym sporcie.sprzet bedzie razem pracowal (pamietaj o zestrojeniu anteny do miejsca postawienia najlepiej centralnie na dachu )
  
 
a bo ja zielony czyli jak zestroic? jaka jest roznica miedzy tym gdzie ta antene postawie? czy na srodku czy bardziej od str kierowcy
  
 
Cytat:
2010-03-14 19:39:16, skiba1212 pisze:
a bo ja zielony czyli jak zestroic? jaka jest roznica miedzy tym gdzie ta antene postawie? czy na srodku czy bardziej od str kierowcy

Antene mozesz postawic gdziekolwiek byle na plaskiej, metalowej powierzczni ale najlepiej postaw na srodku dachu, tam najlepiej pracuje. Antenę stroi się do miejsca w którym ma stać ( a nie do radia ) i po zestrojeniu nie powinno sie jej przestawiac w inne miejsce.
Do strojenia anteny potrzebne jest urządzenie zwane reflektometrem albo potocznie SWR miarką. Ma go kazdy zakład montujący CB radia. Strojenie kosztuje 10 - 20 PLN
  
 
Cytat:
2010-03-15 19:12:37, zp pisze:
Antene mozesz postawic gdziekolwiek byle na plaskiej, metalowej powierzczni ale najlepiej postaw na srodku dachu, tam najlepiej pracuje. Antenę stroi się do miejsca w którym ma stać ( a nie do radia ) i po zestrojeniu nie powinno sie jej przestawiac w inne miejsce. Do strojenia anteny potrzebne jest urządzenie zwane reflektometrem albo potocznie SWR miarką. Ma go kazdy zakład montujący CB radia. Strojenie kosztuje 10 - 20 PLN



aaa a ja myslem ze kupie radio i antene i to ma smigac a to jeszcze zestric trzeba ;p