[MKV] Jak otworzyć bez kluczyka korek wlewu ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oryginalny kluczyk dośc mocno zjechany działał jakoś krótko.
Bak otwieralem drugim kluczykiem.
Dziś nawet drugi nie otwiera.

Znacie jakis patent jak sie dostać do wlewu , wyjąc korek , żeby cokolwiek zrobić i jak?


Pomocy

[ wiadomość edytowana przez: Paranoja dnia 2006-03-08 21:14:09 ]

[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2010-04-03 12:57:30 ]
[ powód edycji: dostosowanie tytułu do nowego regulaminu ]
  
 
Albo jakiś schemat zamka korka wlewu?
Sa tam jakies zapadki ktora zahacza kluczyk i po przekreceniu przesuwa sie z korkiem, u mnie jest zero reakcji. Nic sie nie chce przesunąć
  
 
Witam

Też miałem taki problem. Raz to nawet stałem 15 minut pod dystrybutorem i się męczyłem żeby to ruszyć Pomogło psiknięcie do zamka preparatem. Od pół roku mam pełen spokój z korkiem.
Spróbuj najpierw tak rozwiązać problem
  
 
Miałem to samo. Padła Ci prawdopodobie jedne zapadka. Przesmaruj ją czymś i staraj się otworzyć a potem zrób to

Mi pomogło i mam nadzieję że tobie też się uda.

Pozdro
  
 
Cytat:
2006-03-08 21:50:18, Podola pisze:
Miałem to samo. Padła Ci prawdopodobie jedne zapadka. Przesmaruj ją czymś i staraj się otworzyć a potem zrób to Mi pomogło i mam nadzieję że tobie też się uda. Pozdro



Tzn wd40 do oporu wpuszczac?
Jak juz wyjme korek to raczej za 30zł kupie nowy.
  
 
Cytat:
2006-03-08 21:57:31, Paranoja pisze:
Tzn wd40 do oporu wpuszczac? Jak juz wyjme korek to raczej za 30zł kupie nowy.



WD40 powinien wytrarczyć żeby to jakoś przeszło. Za 30zł kupisz używany taki jak masz który za długo nie pochodzi i będziesz miał dodatkowy kluczy To normalna przypadłość Forda tak samo wlewy jak i zamki maja słabe wkładki Ja swój naprawiłem ale nie wiem ile to będzie działać, jak znowu padnie to rozbiorę i wyjmę ten kołeczek blokujący. Wtedy będzie działać na bank
  
 
ja sam ostatni regenerowalem i zrobilem znowu padlo po roku i niestety nie szlo juz otworzyc mam juz patetnt zeby go wyjac bez kluczyka niestety cza go torszku rozbroic jak co pytaj a npoiasze co i jak
  
 
Cytat:
2006-03-09 20:15:26, mmmmat pisze:
ja sam ostatni regenerowalem i zrobilem znowu padlo po roku i niestety nie szlo juz otworzyc mam juz patetnt zeby go wyjac bez kluczyka niestety cza go torszku rozbroic jak co pytaj a npoiasze co i jak



mmmmat to pozbądź się tego kołka i będziesz miał spokuj

Image Hosted by ImageShack.us

Jedyny minus że każdym kluczykiem Forda będzie można go otworzyć ale kto o tym będzie wiedział???
  
 
t okolega ma problem nie ja ale dzieki
juz to zrobilem rok temu hehe koleczek w sina dalllllllllll
  
 
laską dynamitu powinno się dać...
A tak na poważnie - możesz zastosować wd-40, ale pamiętaj, że to jest bardzo dobry środek, ale do wypierania wody i wstepnego smarowania. Potem odparowywuje i nie pozostaje po nim ślad, więc trzeba zastosować tez cos innego - jakis smar silikonowy w spray'u, albo biały smar (white grease). powinny być very OK.
  
 
jezeli nic nie pomoze daj znac na priva to ci wytlumacze jak wyrwac drania zebys go otworzyl i dal nowy
  
 
Mam ktoś jakiś pomysł jak go otworzyć nie używając wiertarki?
  
 
Sam sobie znalazłem odpowiedź i podzielę się z innymi. Otóż będą potrzebne dwa płaskie śrubokręty, mniejszy i większy. Zaczynamy od mniejszego, wkładamy go w zamek korka, bierzemy coś do ręki (np. większy kamień, kawałek płyty chodnikowej) i uderzamy. Jak już wejdzie cały trochę narozrabia w wkładce korka bierzemy większy śrubokręt i znów tłuczemy. Kręcimy na wszystkie strony tak aby całe wnętrze się rozleciało. Później korek sam odchodzi.

Można też użyć wkrętaki na baterie, niestety takiej w terenie nie posiadaliśmy, a koledze spieszyło się z otwarciem baku.