Polonez 1.9d predkosciomierz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od nie dawna jezdze polonezem z silnikiem citroena ale licznik mam z silnika 1.6gli


Zastanawiam co moge zrobic zeby mi dobrze liczyło kilometry i predkosc????

Prosze o rade,bo mozliwe ze mi licznik zawyza predkosc.....
  
 
Na ile ja się orientuję, to akurat sam licznik jest taki sam, a różnica jest w napędzie w skrzyni. Prędkość możesz sprawdzić czy przekłamuje np. na jakimś radarze takim co wyświetla cyferki lub porównując się z kolegą z na pewno dobrym prędkościomierzem. Co do odległości, to wystarczy kawałek drogi ze słupkami co 100m.
  
 
ja to kupiłę zestaw z poloneza 1.9diesel
ale zaluje ze licznika nie wziałem teraz i tu mam kłopoty


teraz zastanawiam sie czy nie isc po swietach na złom i kupic liczik z wersji diesel bez obrotomierza
pewnie bedzie opisany taki licznik ze pochodzi z dieselka?????
  
 
Prędkościomierz z tego co pamiętam jest do mniejszej ilości kilometrów na godzinę. Ale jesteś pewien, że ten co masz źle pokazuje?
  
 
Możesz też spróbować porównać z predkoscia pokazywana przez GPS, ale u mnie nawet w całkowicie oryginalnym ukladzie pojawia sie roznica.
  
 
wiem bo jechałem z kolega i rozmawiałem przez CB i tu sa roznice bo mi zawyza.... czasem sie dzieje ze zatnie i stoi w miejscu....



Ale chce wiedziec an bank czy jak wezme licznik z orginalnego dieselka to czy bedzie to prawidłowo przeliczac kilometry i predkosc......
  
 
Wiesz co? Tu niestety nie ma gwarancji. U mnie oryginalny zamontowany przez fabrykę prędkościomierz pokazywał o jakieś 15-20 km/h za dużo. Dopiero jak zmieniłem na inny wyszło to na jaw. Notabene ten który zamontowałem pochodził chyba od Rovera, a wylądował w Abimexie.


[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2010-04-04 12:52:36 ]
  
 
V-metry są identyczne. Różnica we wskazaniach - to zębatki napędu predkościomierza w skrzyni i sam most.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."