[Ogólne] czy to rysunek ustawienia rozrządu w rs2000

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szukając wskazówek jak ustawić rozrząd w rs'ie znalazłem taki o to rysunek



i tu moje pytanie czy to jest do rs2000 czy do innego silnika




[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-10-23 14:49:27 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
Cytat:
2010-04-08 20:33:32, Mikatt pisze:
Szukając wskazówek jak ustawić rozrząd w rs'ie znalazłem taki o to rysunek i tu moje pytanie czy to jest do rs2000 czy do innego silnika



Mi to wygląda na RS2000, zwłaszcza, że tylko RS posiada łańcuch rozrządu a pozostałe silniki 16to zaworowe 1.6-1.8 posiadają pasek.
  
 
dobrze wiedzieć, a miałbyś może jakiś opis jak ustawić ten rozrząd??
  
 
Cytat:
2010-04-08 20:51:56, DarasBB pisze:
Mi to wygląda na RS2000, zwłaszcza, że tylko RS posiada łańcuch rozrządu a pozostałe silniki 16to zaworowe 1.6-1.8 posiadają pasek.


Nie tylko RS2000bo łańcuszek jeszcze ma sierra 2.0 dohc, scorpio 2.0 i 2.3 dohc i galaxy
  
 
Cytat:
2010-04-08 21:03:43, zeppelin pisze:
Nie tylko RS2000bo łańcuszek jeszcze ma sierra 2.0 dohc, scorpio 2.0 i 2.3 dohc i galaxy



ale to są niemalże identyczne silniki
  
 
Cytat:
2010-04-08 21:07:38, DarasBB pisze:
ale to są niemalże identyczne silniki


dokładnie tak jak piszesz
  
 
ma ktoś opis jak ten rozrząd ustawić bo sam rysunek to trochę mało
  
 
Klin na zębatce na wale pionowo w dół, znaki na kołach wałków rozbierznie na zewnątrz silnika (ssący w strone kabiny, wydechowy w strone pasa przedniego), znaki na łańcuchu w miejscach znaków na kołach wałków i też przy klinie na zebatce wału. proste jak konstrukcja cepa, nie da się tego zepsuć. tylko jak sobie obrócisz wał o 360 stopni to znaki się będą zgadzać a zaworki się spotkają z tłokami, bo to w końcu 4rosów. więc jak ściągałeś czapkę to jeszcze się tam poorientuj w położeniu tłoków etc etc. poza tym beniobb ma moją instrukcje wymiany rozrządu w N7A, niech Ci wyśle jak może.
  
 
dzięki yezXR3i
priv poszedł


[ wiadomość edytowana przez: Mikatt dnia 2010-04-08 21:59:29 ]
  
 
Mariusz jeśli mnie pamięć nie myli to miałeś podesłać fotorelacje z wymiany łańcuszka
  
 
taka fotorelacja by się przydała RS'owcom)
  
 
Allka, pamiętam, tylko że ta relacja ma troche mb a z moim uploadem zajmuje to wieki, beniobb mnie wymęczył i mu posłałem ale z zastrzeżeniem żeby przedłużył do Ciebie Szepnij mu słówko to Ci puści
  
 
Łoki
  
 
witka, na nowym łańcuchu nie mam znaków jak go ustawić a stary gdzieś zginął, ma może ktoś stary łańcuch albo kolejność oznaczenie ogniw, w tedy sobie zaznaczę które i sobie założę rozrząd, z góry dzięki
  
 
muszą być znaki.. blaszki ogniw są w innym kolorze z jednej strony, poszukaj.
  
 
ok zobacze jutro
  
 
na łańcuchu nie mam żadnych znaków ale jakoś sobie poradzę , tak myśle...
  
 
jednak bez znaków to mozolna robota, jak ma ktoś kolejność tych ogniwek lub mógłby wrzucić zdjęcie łańcucha (w tedy sobie sam policze) to stawiam
  
 
no w nowszych lancuchach ogniwa sa nieoznaczone, ja przerysowalem ze starego lancucha mozesz ustawic znaki na walkach ochylone o kont od plaszczyzny, tak jak w serwisowce opisali. potem jak przekrecisz walem to maja sie zejsc znaki, jak sie zejda to jest ok ustawione.