[RS2000] Sprzęgło - jaką wybrać tarczę? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nic nowego. Do innych fordow z tych lat i starszych też brakuje części. Jeszcze rok temu widziałem niby pasujące do rsa na ebaju za około 1000zl.

Może takie:

sprzeglo rs2000




[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2019-07-11 13:56:07 ]
  
 
a zwykłe podejdzie z IB5?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2019-07-11 15:03:39, Kleszczak pisze:
a zwykłe podejdzie z IB5?



Nie ma szans, musi być typowo do RS-a. Średnica tarczy 240 mm.

Wiesiu666 dzięki za linka, zawsze to jakaś alternatywa na przyszłość. Póki co zobaczę w jakim stanie będzie ten używany docisk, a tarczę dam do zregenerowania może.
  
 
Udało się zakupić nowe sprzęgło kompletne. Zostawiam info dla innych posiadaczy RSów. Sprzegło jest takie samo jak w Mondeo 2.0. Nr części SACHS 3000 812 131. Dokupić trzeba tylko łożysko, ale z tym nie ma problemów.
  
 
Super, i cena znosna
  
 
http://www.aaronex.pl/kontakt.html

Zadzwoń do nich, obij sobie tarcze organiką lub kewlarem, splanuj koło zamachowe i docisk. Najlepiej wysłać wszystko do nich i oni to wszystko ogarną.

Co prawda 220mm i tarcza sportowa spiekowa z zabieleniem zamachu i docisku to koszt niecałych 800zł. Za organike/kevlar będzie znacznie taniej.

EDIT, źle coś spojrzałem i nie zauważyłem, że już kupione. Tak czy inaczej info przydatne w trudnych przypadkach.


[ wiadomość edytowana przez: bobson37 dnia 2019-07-24 10:07:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: bobson37 dnia 2019-07-24 10:08:31 ]
  
 
A jak się jeździ na tak zmodyfikowanych częściach?
  
 
Na kevlarze nie czuć praktycznie różnicy poza tym że lepiej i trochę gwałtowniej spina.
Na spieku - wszystko zależy of konfiguracji, i tego jak się dobierze modyfikacje. Powyżej 4 listków i na seryjnym docisku sprzęgło zachowuje się całkiem normalnie. Trzeba się przyzwyczaić do (akceptowalnych imo) wibracji na półsprzęgle.
Jak się zmodyfikuje docisk, to zaczynają się zabawy typu brak/ograniczone półsprzęgło (obrośnięta legendą 0-1 charakterystyka).

[ wiadomość edytowana przez: jaszczurtd dnia 2019-07-29 13:04:08 ]